Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycięcie katalizatora w 1.8T + dolot i wydech


arko0426

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przewałkowałem kilka tematów, ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania. Posiadam A4 B5 1.8T AEB 150 kucy na kompletnej serii, ogólnie autko chodzi elegancko, nie ma żadnych negatywnych objawów i teraz pytanko czy warto wycinać kata i co mi to zmieni (jeżeli doda kuca i moment to ile mniej więcej? no i co z tymi sondami zrobić później) Wiem, że w TDI jest odczuwalna różnica, a jak jest przy 1.8t? Dodatkowo czy warto przerabiać dolot i szukać jakiegoś innego wydechu, żeby uzyskać odczuwalną różnice w zbieraniu się autka i ogólnie mocy?

Od razu zaznaczam, że nie chcę, aby a4 chodziła głośniej, ma lepiej się zbierać, czyli korzyść ma być w mocy za niewielkie pieniążki. Jeżeli macie sprawdzone modyfikacje w tym temacie to prosiłbym od razu o jakieś linki co najlepiej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kata daj downpipe z kwasa i sztywny dolot (TIP) po czym zrób program i jak jednostka zdorwa to będzie ok.180KM+

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/grupowy-zakup-downpipe-tip-1-8t-265825/

Przed rozpoczęciem prac kpl. logów w celu sprawdzenia kondycji silnika.

Całość może Cię kosztować od 1000 do 2000 zł w zależności kto i za ile zrobi program ale przyrost będzie mocno odczuwalny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czy opłaca się wstawiać downpipe i TIP ? Jeżeli kata mam ok i nie wadzi mi w niczym to sam program nie będzie już wystarczający? Bo wydaje mi się, że wstawiając downpipe i TIP nie będzie nawet chyba to odczuwalne (może się myle). Dodatkowo po wycięciu kata jest przyjemniejszy głosik czy znikome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak wytniesz kata to masz nieco przyjemniejszy głos i jak dasz go do odcinki to Ci strzeli z wydechu :wink:

Ogólnie osobiście nie żałuję że wyciąłem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...