Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szalejący alarm


admin20

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Ostatnio mam problem z alarmem, tzn. sam się włącza i to najczęściej w nocy, ale w dzień też potrafi kilka razy się załączyć. Próbowałem go wyłączyć przyciskiem z boku i niby kontrolka gaśnie ale.... po 2-3h zaczyna wyć;/ teraz muszę akumulator odpinać żeby sąsiadów nie budził w nocy. Jakieś propozycje naprawy? Ktoś może miał podobny problem? Gdzie mogę znaleźć centralkę od niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej fabryczny i chyba jest podciągnięty pod klakson bo dźwięk tego alarmu to taki jakby klakson trąbił;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiasz czasem telefonu w aucie, albo jakiegoś urządzenia GSM?

Miałem taki nawyk że zostawiałem tel w aucie i gdy ktoś dzwonił lub telefon łączył się z BTSem alarm się aktywował.

Co ja się z tym miałem zanim wpadłem na pomysł że to telefon:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiasz czasem telefonu w aucie, albo jakiegoś urządzenia GSM?

Miałem taki nawyk że zostawiałem tel w aucie i gdy ktoś dzwonił lub telefon łączył się z BTSem alarm się aktywował.

Co ja się z tym miałem zanim wpadłem na pomysł że to telefon:facepalm:

nic właśnie nie ma w samochodzie. Żadnego gps ani telefonu. A wiecie może gdzie znaleźć tą centralkę? Może jakiś przewód jest przetarty, albo wilgoć się dostała? Już powoli nie mam pomysłów i pozostaje mi tylko odłączanie aku;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał/klakson powinien być w bagażniku za lewym boczkiem,

centralka pod kanapą pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał/klakson powinien być w bagażniku za lewym boczkiem,

centralka pod kanapą pasażera

dzieki za podpowiedź. A wiesz może gdzie znajdują się czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałes wyłączyć monitorowanie wnętrza ? czujniki ruchu w środku samochodu wyłaczasz tym przyciskiem na dole środkowego słupka koło kierowcy

dodatkowo mozesz sprawdzić vagiem, co spowodowało uruchomienie alarmu, kazde uruchomienie alarmu jest zapamietywane z opisem który czujnik go uruchomil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masato wyłączałem ten czujnik wewnętrzny, ale myślałem że tym się alarm wyłącza, to i tak nie pomagało bo się i tak alarm włączał;p dzisiaj zawył tylko raz rano i od tamtej pory cisza:) Mam nadzieję że się sam naprawił:D Czekam na kolegę który ma vaga i sprawdzę który to czujnik załączał alarm:D Podziękował wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak otwierasz któreś drzwi przednie to przypadkiem nie mruga ci oświetlenie wnętrza? Bo może to być też zepsuty mikrostyk w zamku i wtedy też są takie objawy.

Też uważam że to będzie tutaj przyczyna. Zwróć uwagę czy jak załącza się alarm (czyt. zaczyna wyć), czy towarzyszy temu załączenie oświetlenia kabiny. Czy oświetlenie kabiny działa poprawnie ??? Nie zauważyłeś sytuacji że po otwarciu drzwi światło nie zapala się, mruga itp?? Sprawdź czy w tych lampkach podsufitowych nie ma zimnych lutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...