Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] chce kupić nowy komputer stacjonarny do 3 tyś. zł ale jaki???


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

mój brat wkońcu nakłonił rodziców na wymiane kompa na nowy, chce wydać 3000zł [+/- 200zł], ma to być jednostka + monitor, reszta jest praktycznie nowa:)

komputer będzie używany praktycznie tylko do gier, wiem że to nie problem kupić takiego w salonie czy też choćby w internetowym na alle... ale chcę się przygotować żeby jakiś pan nie próbował mi szajsu sprzedać

Pewnie ktoś z forum interesuję się takim czymś, czy też pracuje w jakimś sklepie właśnie, może mi doradzić w paru kwestiach typu:

-procesor Amd czy Intela, jak intela to 2 rdzeniowy czy też dostane już 4 rdzeniowy

-płyta główna jakaś super mega droga czy zwykła w średniej cenie z zintegrowaną muzyką, ale np. Asus, gigabyte, czy też coś innego, wiadomo że to zależy od procesora

-grafika - obowiązkowo GeForce, wersja 8....? czy już 9??? i teraz te oznaczenia, GT, GTO, GTI, GS, GTX co to wogule ma być:/

o tego typu szczegóły mi chodzi...co będzie najlepsze do gierek, on gra przez neta i gra w najnowsze gry więc na dłużej musze coś z tego wybrać, oczywiście mile widziane propozycje :)

dzieki za pomoc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh na laptopie to sam siedze, a on chce takiego bo gra w same gierki a jest przyzwyczajony do kompa, sam mu coś tego typu proponowałem ale sie uparł i niechce to nie :)

ja mniej więcej mam coś takiego na oku:

PROCESOR

INTEL CORE 2 DUO E8400 2x3.0Ghz L2=6MB BOX 453,50 zł za sztukę

lub

Q6600 CORE 2 QUAD 4x2.4Ghz-L2=8MB BOX 475,00

PŁYTA GŁÓWNA

ASUS P5N32-E SLI PLUS 439,00 zł za sztukę

GRAFIKA

GAINWARD GEFORCE 9600GT 1024MB DDR3 GOLDEN SAMPLE! 499,00 zł

PAMIĘĆ

GEIL DDR2 4 GB PC800 DUAL 4GB 800 MHz CL5 244,99 zł

DYSK TWARDY

SAMSUNG 400GB HD403LJ 16MB NOWY/FV/GW 36M-CY!!! 178,90 zł

NAGRYWARKA

LG DVD+/-RW GSA-H55L LightScribe + OPROGRAMOWANIE 87,00 zł

OBUDOWA - atx 200,00zł

MONITOR

CZARNY MONITOR 22 PHILIPS 220WS8FB 1000:1 DVI 5ms! 759,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAMIĘĆ

GEIL DDR2 4 GB PC800 DUAL 4GB 800 MHz CL5 244,99 zł

Ale to będzie musiał zainstalować Vistę a to jedna wielka kupa :(

XP obsługuje tylko 3 GB ramu :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dobry zestawik wybrałeś :good: I jednak chyba warto już do tego sprzętu wsadzić 4 rdzenie :wink4: Ale solidne :tongue4: Ale chcę jeszcze nawiązać do pamięci... Ja mam u siebie w laptopie 4 giga i... nie wiem czy wiesz ale systemy 32-bitowe (te które zazwyczaj są instalowane) nie obsługują 4 giga RAMu. Są przystosowane do 3,2 giga chyba :mysli: Czy coś koło tego. A jak masz zbyt dużo ramu to od nadmiaru operacji system zwariuje i wrzuci coś na obszar pamięci której nie widzi :decayed: A wtedy reakcja jest natychmiastowa: "blue screen" i automatyczny reset kompa. Mi to się zdarza bardzo ale to bardzo rzadko. I już wiem kiedy :wink4: Np. przy zabawie ze skypem. Ja staram się nie dzwonić do ludzi, bo jak ja wybieram dzwonienie to potrafi wyskoczyć, a jak ktoś do mnie dzwoni wszystko jest ok :wink4: Natomiast przy grach wszystko jest jak trzeba :good: Nic się nie dzieje, w bardzo wymagających programach też nic nie przeszkadza. Mimo wszystko planuję zainstalować na wakacje system 64-bitowy, nawet jest o tym temat na forum, sam zakładałem :wink4: Niżej podam link... Ale na 64-bitowym systemie już tak sobie nie pogracie :tongue4: Jest mało programów pod 64-bitowy system :decayed: Dlatego jeśli nie przeszkadzają Ci automatyczne resety (podkreślam bardzo rzadkie) to bierz 4 giga, a jak chcesz tego uniknąć to bierz 3 giga :wink4: To tyle ode mnie :>

link do tematu o 64-bitowych systemach :wink4:http://www.a4-klub.pl/smf/64bitowe_systemy_operacyjne-t36585.0.html[br]Dopisany: 07 Lipiec 2008, 18:47 _________________________________________________

Ale to będzie musiał zainstalować Vistę a to jedna wielka kupa :(

XP obsługuje tylko 3 GB ramu :confused4:

Nie do końca tak :tongue4: Może zainstalować XP ale 64-bitowy i tylko po angielsku, lub inne systemy operacyjne np. LINUX :naughty: Poza tym Vista też jest 32-bitowa, 64-bitowe też występują :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekae jak pogra na linuxie :polew: :polew: chyba w weża :polew: :polew:

Vista też nie nadaje się do grania. Przecież to ma być komp do grania - raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony zobaczyłbym jeszcze ten model pł. gł ASRock 4Core1600P35-WiFi+ bo szczerze powiedziawszy ASUS jest kiepski pod względem serwisu lepiąc uszkodzone płyty zamiast je wymieniać oraz strasznie długo je reperują. Ale to jest moje zdanie i ja tylko proponuję nic nie sugeruję :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki asrock do kompa za 3k...

Q6600 + Asus P5K Pro/Gigabyte DS4/DFI BLOOD IRON P35-T2RL + 2x2GB (coś z 800MHz - jak nie będziesz kręcić do dowolny producent) + GeForce 8800GT 512MB (tutaj też producent dowolny - omijaj Gainwarda, kiepski serwis) + BeQuiet Straight Power 450W lub Dark Power Pro - droższy, ale ma odpinane kable. Dysk - SAMSUNG 250GB/16MB, monitora nie podam bo tak średnio mogę Ci coś z nich polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo Panowie bardzo dziekuje za wszelkie uwagi bo sporo znów sie dowiedziałem, kiedyś interesowałem się kompyterami, ale teraz to tak poszło do przodu!!!

tak jak zaznaczyliście, jednak ten zwykły tzn. XP professional musi być, myślałem że czym więcej ramu tym będzie miód malinka :polew: noo najwyżej przy kupnie zaznacze że chce 3GB...

co do firm części, to tylko było pogladowo z allegro, czy dało by rade coś extra poskładać!

co do grafiki...no właśnie myśle że te 512MB by wystarczyło, i myślałem nad modelem 8....coś ale niewiedziałem który nadaje się najlepiej!

ps. a czy to prawda że do gier NIE POWINNO się stosować 4 rdzeniowego? że podobno 2 rdzeniowe sa lepsze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu kupowałem:

Asus 202SW 20" wide

Intel Core2Quad Q6600 2,4GHz

BLKDG35EC DDR2 CH4 SATAII RAID GBLAN

2x2048MB 800MHz Kingston

9800GTX 512MB DDR3 256B PCI-EX 675/2200 DDR3

500GB Seagate SATA 32MB

Czytnik kart

DVD-RW LiteOn SATA LS

CH-05B-B-OP Aegis black bez zasilacz

MS Windows XP Home

Logitech Deluxe 250 USB Black

Logitech RX300 Black

Zasilacz Ever 480W

3608zł

Bez systemu 3350

Gorsza obudowa 3250

mniej ramu 3150

I masz wypas zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. a czy to prawda że do gier NIE POWINNO się stosować 4 rdzeniowego? że podobno 2 rdzeniowe sa lepsze...?

Tutaj jest kwestia taktowania a nie ilości rdzeni. Zazwyczaj dwujajowce są wyżej taktowane (najpopularniejsze E8400 - 3.0GHz) od czterordzeniowych (najpopularniejszy Q6600 - 2.4GHz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajper nie bardzo rozumiem oco z tym taktowaniem chodzi, tzn. co chcesz przez to powiedzieć?? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa procesory - Intel Core 2 Duo E8400 o taktowaniu 3.0GHz i dwóch rdzeniach oraz Intel Core 2 Quad Q6600 o taktowaniu 2.4GHz i czterech rdzeniach. Ten pierwszy w grach będzie szybszy, bo jest wyżej taktowany - gry i tak póki co nie wykorzystują czterech rdzeni. No i na forach, jeśli ktoś składa kompa do gier to daje procka pokroju w/w E8400 czy słabszego E8200, bo będzie trochę szybszy (jeśli chodzi o gry).

To odnośnie zdania "ps. a czy to prawda że do gier NIE POWINNO się stosować 4 rdzeniowego? że podobno 2 rdzeniowe sa lepsze...?" - bo to nieprawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dorzuce swoje dwa grosze.

nie napisales nic ( chyba ze przegapilem) o zasilaczu, a to jest baaardzo wazna kwestia zwlaszcza w kompie za taka kase.

nie kupuj zadnych tanich noname, tylko porzadny zasilacz firmowy, Tagan, Chieftec (niektore sie mocno grzeja) itp.

dysk polecalbym 500GB, bo sa nowsze, taleze dwa po 250GB

sam od lat uzywam tylko dyskow Seagate, ale teraz zaczeli sie za mocno cenic, moj kumpel ma 4TB w kompie i wszystko Samsungi i jest bardzo zadowolony

karta graficzna mialem Gainwarda i bylem bardzo zadowolony, jednak gdy sam komponowalem sprzet nowy to polecono mi Palit'a dla mnie firma noname na poczatku a potem sie dowiedzialem (o ile dobrze pamietam) ze kupili Gainwarda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisales nic ( chyba ze przegapilem) o zasilaczu,

Ja pisałem wyżej i podałem model ;)

karta graficzna mialem Gainwarda i bylem bardzo zadowolony, jednak gdy sam komponowalem sprzet nowy to polecono mi Palit'a dla mnie firma noname na poczatku a potem sie dowiedzialem (o ile dobrze pamietam) ze kupili Gainwarda;)

Tak, Gainwarda kupił Palit - i co ciekawe, Gainward sprzedaje karty Palita tylko pod swoją nazwą - i oczywiście odpowiednio drożej za markę. A różnice w budowie - żadne, miałem Gainwarda 7900GS - jedynym elementem innym od Palita 7900GS był kawałek siatki na chłodeniu - cała reszta była identyczna. PCB karty takie samo - działały biosy od Palita i v-mody na pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuje ci taką konfiguracje:

Płyta główna

Gigabyte GA-P35-DS3L IP35 225

Procesor

C2D E8200 439

zasilacz

Chieftec GPS-450 145

HDD

Seagate ST3500320AS 500GB 205

Pamięć

kingmax 1066 2x1024MB 130

karta graficzna

GF 8800GT ~500 albo

RADEON 4850 ~500

obudowa ~150

razem wychodzi ~1800PLNów na monitor mozesz wydac reszte

ewentualnie zamiast 2GB możesz dołożyć jeszcze 2giga ale wtedy system obsłuży tylko 3giga z hakiem. kupowanie specjalnie 3gb pamieci nie ma sensu bo wtedy pamieci nie bedą działały w dualu

Ceny pochodzą ze sklepu www.proline.pl Moge ci go z czystym sumieniem polecić przystepne ceny i zadnych problemów z ewentualna reklamacja. Możesz zamawiac przez neta albo podjechac do najblizszego oddziału czyli do gliwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszelką pomoc!

ja wybrałem tak:

CORE 2 DUO E8400 -450

ASUS P5K PRO 35 / z możliwością innej -340

SEAGATE 250GB 16MB - 150 - więcej nie potrzeba a dyski nie są drogie!

GEFORCE 8800GT 512MB - 520

KINGSTONE 800MHZ 3X1GB -200 tutaj pytanie, to jak to wkońcu jest, moge brać 4BG i normalnie smigać na zwykłym 32bitowym Xp a on poprostu nie ujrzy tego 1 GB??? czy już musze miec ten 64bit żeby nie świrowało...

DVD REC. LG - dowolny model ok. 100zł

zasilacz chieftec 500watt, model dowolny, do 250 zł

obudowa, do 150zł

ceny które podałem sa cenami z cennika od kolesia ze sklepu który jest niedaleko...

teraz poszukam tam na tej stronce proline bo jak można mieć z gliwic pewne to :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KINGSTONE 800MHZ 3X1GB -200 tutaj pytanie, to jak to wkońcu jest, moge brać 4BG i normalnie smigać na zwykłym 32bitowym Xp a on poprostu nie ujrzy tego 1 GB??? czy już musze miec ten 64bit żeby nie świrowało...

Tak jak Ci napisałem wcześniej :decayed: Jeśli masz 4 giga to 32 bitowy system nie obsługuje części ramu i przez to świruje, bo czasami potrafi coś tam wysłać... jak już tam coś wyśle to świruje. Ale, jak już Ci napisałem sam mam u siebie 4 giga ramu i mi to kompletnie nie przeszkadza, wybrałem 2 identyczne kości RAMu po 2 giga. Wszystko śmiga jak trzeba, tylko tak jak już pisałem jak wchodze w opcje skypa, lub jak dzwonię do kogoś, to potrafi wywalić blue screena, do tej pory miałem coś takiego tylko 5-6 razy, raz tylko jeden jedyny raz miałem blue screena tak zwyczajnie bez większego powodu... ale też miało to związek ze skypem... Ogólnie podczas grania itp. czy pracy na wymagających programach nic się nie dzieje, komp śmiga jak trzeba. mam już prawie pół roku tego lapka i te 4 giga na 32-bitowym systemie, teraz na wakacje przetestuję jakiś 64-bitowy, żeby zobaczyć jak będzie, ale najprawdopodobniej po wakacjach wracam na 32-bitowy, bo są mi na studiach potrzebne programy które mogą nie chodzić na 64-bitowym, wszystko chcę sprawdzić przez wakacje. Ja osobiście jestem zadowolony że teraz już wybrałem 4 giga, przynajmniej mam 2 identyczne kości, i nie muszę martwić o przyszłość, a jak już będzie więcej programów pod 64-bitowe systemy to wtedy będę instalował właśnie jakiś 64-bitowy na stałe :wink4: Decyzja należy do Ciebie. Mi 4 giga RAMu nie stwarza problemu, ale jak chcesz mieć wszystko pięknie pod 32-bitowy system to bierz 3 giga... Powodzenia i niech się sprzęt sprawuje świetnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...