Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padajace przeguby :/


HeretykSic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Mam problem dotyczacy przegubow zewnetrznych w moim b5 AFN.

W ciagu roku wymienialem juz 4 razy lewy przegub. Za kazdym razem po okolo tygodniu zaczyna trzeszczec przy ruszaniu i skreconych kolach.

Przeguby marki Lobro wiec nie taniocha. Nie wiem gdzie szukac przyczyny.

Krzywa polos, cos z piasta ?

Moze mial ktos podobny problem?

Prawy przegob ok i dodam, ze auto nie jest katowane i upalane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i coś z pół ośką. Kup może na szrocie za 100zł i włóż póki Ci działa dobrze twój przegub i zobaczysz ; P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pilnowana jest siła dokręcania to szukaj raczej drugiej ośki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zesżłym roku wymieniałem przeguby, też na Lobro - pierwszy padł podczas jazdy testowej u mechanika, wymienony na kolejne Lobro - oba padły w przeciągu miesiąca, gwarancja uznana.

Nie bierz tego gów** i wymień na np. Spidana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem ostatnio Ruville i czekam na montaż - podziele sie opinia i mam nadzieje, że nie padną za szybko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby Spidan jest dobry ? hah no bezprzesady jeszcze że lobro to gówno. Lobro to dobra firma napewno lepsza od spidana... skf bierz teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszem opinie że właśnie Lobro ostatnio podupada na jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, fatum na lewy przegub, jak kupiłem auto to była peknieta guma wiec wymienilem zeby uniknąc wymiany przegubu, nowa guma wytrzymała może 2 miechy i zaraz po tym wymienilem całość na nowy zestaw (wtedy pascal) i znowu guma wytrzymała moze 2-3 miechy a przegub 4 miechy wiec kupiłem nie tani zestaw ruvilla.. tym razem guma wytrzymała około poł roku a miesiąc później zaczął się odzywać przegub i tak od kilku miesięcy już jeżdżę. jak przegub będzie juz bardzo strzelał to rozejrzę sie za jakąś uzywaną półośką może to rozwiąże problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby Spidan jest dobry ? hah no bezprzesady jeszcze że lobro to gówno. Lobro to dobra firma napewno lepsza od spidana... skf bierz teraz

Może i tak kolego, ale Lobro padło mi trzy razy (na obu osiach), po przejechaniu < 2000 km w - jak szukałem informacji o przegubach tu na forum to nie ja jeden miałem ten problem właśnie z Lobro - po zmianie na Spidana (i to zmianie przemyslanej, bo jednak zapłaciłem za niego zauważalnie więcej) mam święty spokój. W przypadki z definicji nie wierzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy smaru do przegubów dajecie tyle gram, ile producent zaleca? Bo jest dość duża tabelka mówiąca ile gramów smaru trzeba dać do przegubu a ile do manszety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy wypisujecie moment dokręcenia za dużo smaru itp co za bzdury. Ponadto lobro i spidan to dokładnie to samo jakość chińska nigdy tego nie zakładam bo o polowe tańsze są metelli czy ruvil i nigdy z nimi się nic nie dzieje.

Krzywa półośka podejrzewam ze by wibrowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...