Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam czy takie zabiegi są konieczne i wskazane i jaki olej w jakiej ilości wchodzi do skrzyni?

Skrzynia 5 biegowa manual

Znalazłem w etka "patrz reparaturleifaden" książka serwisowa?

75W90 będzie odpowiedni?

Opublikowano

Rożne są opinie na ten temat.

Ja osobiście polecam.wczoraj wymienialem u siebie i powiem ze warto,stary olej był ciemno brązowy a nowy praktycznie przezroczysty.

Po kodzie skrzyni dojdziesz jaki i ile oleju wchodzi do Twojej skrzyni.

Opublikowano
  • Autor

szukać naklejki na skrzyni z kodem czy w etka też znajdę?

Opublikowano

Wlepka we wnece koła zapasowego lub na tabliczce znamiennej na skrzyni.

Opublikowano
  • Autor

Teraz mam we wnęce butle z gazem więc chyba raczej nie zobaczę

Opublikowano

Zobacz może w książce serwisowej masz.jak nie to kladz sie pod auto.

Opublikowano
Witam czy takie zabiegi są konieczne i wskazane i jaki olej w jakiej ilości wchodzi do skrzyni?

Skrzynia 5 biegowa manual

Znalazłem w etka "patrz reparaturleifaden" książka serwisowa?

75W90 będzie odpowiedni?

ja też wymieniałem na taki Texsaco,jak odkręciłem korek spustowy to wyleciał jakiś czarny żur a nie olej,piszą że w manualu się nie wymienia,wyobraź Sobie jak wygląda olej w autach z naszym rocznikiem napewno mu nie zaszkodzisz

---------- Post dopisany at 20:50 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

wlepka w kole powinna być widoczna mimo butli

Opublikowano
  • Autor

Lecę na parking zobaczyć i napisze co i jak.

Opublikowano

tylko się nie pośliźnij na śniegu bo jeszcze trochę go zostało:grin:

---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:57 ----------

żartuje

Opublikowano
  • Autor

Nawet nic nie mów na temat pogody, mam tyle rzeczy do zrobienia a w nie ogrzewanym garażu to masakra

133.jpg

129.jpg

Czy znajdę tam gdzieś dokładna datę produkcji bo jedne wersje były od 1994-11-01 a druga wersja 1996.02

Opublikowano

Niby nie trzeba wymieniać oleju w skrzyni chyba że w razie napraw lub tylko uzupełnianie, ale sam polecam taki zabieg pamiętam jak w poprzednim samochodzie wymieniłem olej w skrzyni to lżej biegi wchodziły, moim zdaniem wymiana na nowy olej ma tylko swoje plusy wiadomo że olej się zużywa. olej tak jak napisałeś 75W90

Opublikowano
  • Autor

Wszystko wiem jeśli chodzi o datę produkcji to jest wersja 8D5 a więc 1996.02->2001.09

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:11 ----------

Jak się domyślam to śruba jest z boku skrzyni i wlewamy do stanu śruby wlewowej tak?

Opublikowano
Wszystko wiem jeśli chodzi o datę produkcji to jest wersja 8D5 a więc 1996.02->2001.09

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:11 ----------

Jak się domyślam to śruba jest z boku skrzyni i wlewamy do stanu śruby wlewowej tak?

Dokładnie

Ja u siebie wlewalem ori olej 052911 , do Twojej skrzyni tez taki idzie.

Opublikowano

niby tak-przelewowa,choć u Mnie musiałem dolać ze trzy setki więcej żeby pokazał tam się olej,nie wiem jak u Ciebie ale na pewno jest to na specjalny imbus aut grupy VAG

Opublikowano
  • Autor

Powinno wejść około 2 litry przy najmniej tyle wchodzi do 1.8 z tego co wyczytałem

---------- Post dopisany at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ----------

a klucz taki muszę teraz zakupić

KLUCZ M16 DO KORKA OLEJU SKRZ BIEGÓW VW AUDI tani (3142058529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Opublikowano

do mojego wchodzi 2,2L musisz doczytać dokładniej ile u Ciebie

Opublikowano
  • Autor

nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji, zaleje po stan i już

Opublikowano
Powinno wejść około 2 litry przy najmniej tyle wchodzi do 1.8 z tego co wyczytałem

---------- Post dopisany at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ----------

a klucz taki muszę teraz zakupić

KLUCZ M16 DO KORKA OLEJU SKRZ BIEGÓW VW AUDI tani (3142058529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

popytaj u jakichś znajomych mechaników na pewno mają,po co kupować coś co będzie użyte tylko raz-takie moje zdanie

Opublikowano
  • Autor

Darko ja prawdopodobnie mam taka nasadkę torksową w garażu ale kupię jeszcze jedną będę miał na zapas a sam wiesz na pewno jak to jest kiedy robisz coś przy aucie i nie masz odpowiedniego narzędzia :kwasny: i zaczyna się improwizacja :kox:

Opublikowano

i zaczyna się nerwówka i bluzgi,od przybytku głowa nie boli,

2,5 L powinno Ci wystarczyć chyba,że kupisz 2 i zrobisz dolewkę starego ale nie warto według Mnie,

tylko żeby był pełen syntetyk nie zgęstnieje za bardzo zimą,zerknij przy okazji czy nie widać wycieku przy oringu wybieraka skrzyni biegów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.