Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów


neuropathic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy takie zabiegi są konieczne i wskazane i jaki olej w jakiej ilości wchodzi do skrzyni?

Skrzynia 5 biegowa manual

Znalazłem w etka "patrz reparaturleifaden" książka serwisowa?

75W90 będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożne są opinie na ten temat.

Ja osobiście polecam.wczoraj wymienialem u siebie i powiem ze warto,stary olej był ciemno brązowy a nowy praktycznie przezroczysty.

Po kodzie skrzyni dojdziesz jaki i ile oleju wchodzi do Twojej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepka we wnece koła zapasowego lub na tabliczce znamiennej na skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może w książce serwisowej masz.jak nie to kladz sie pod auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy takie zabiegi są konieczne i wskazane i jaki olej w jakiej ilości wchodzi do skrzyni?

Skrzynia 5 biegowa manual

Znalazłem w etka "patrz reparaturleifaden" książka serwisowa?

75W90 będzie odpowiedni?

ja też wymieniałem na taki Texsaco,jak odkręciłem korek spustowy to wyleciał jakiś czarny żur a nie olej,piszą że w manualu się nie wymienia,wyobraź Sobie jak wygląda olej w autach z naszym rocznikiem napewno mu nie zaszkodzisz

---------- Post dopisany at 20:50 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

wlepka w kole powinna być widoczna mimo butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko się nie pośliźnij na śniegu bo jeszcze trochę go zostało:grin:

---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:57 ----------

żartuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nic nie mów na temat pogody, mam tyle rzeczy do zrobienia a w nie ogrzewanym garażu to masakra

133.jpg

129.jpg

Czy znajdę tam gdzieś dokładna datę produkcji bo jedne wersje były od 1994-11-01 a druga wersja 1996.02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie trzeba wymieniać oleju w skrzyni chyba że w razie napraw lub tylko uzupełnianie, ale sam polecam taki zabieg pamiętam jak w poprzednim samochodzie wymieniłem olej w skrzyni to lżej biegi wchodziły, moim zdaniem wymiana na nowy olej ma tylko swoje plusy wiadomo że olej się zużywa. olej tak jak napisałeś 75W90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem jeśli chodzi o datę produkcji to jest wersja 8D5 a więc 1996.02->2001.09

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:11 ----------

Jak się domyślam to śruba jest z boku skrzyni i wlewamy do stanu śruby wlewowej tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem jeśli chodzi o datę produkcji to jest wersja 8D5 a więc 1996.02->2001.09

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:11 ----------

Jak się domyślam to śruba jest z boku skrzyni i wlewamy do stanu śruby wlewowej tak?

Dokładnie

Ja u siebie wlewalem ori olej 052911 , do Twojej skrzyni tez taki idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak-przelewowa,choć u Mnie musiałem dolać ze trzy setki więcej żeby pokazał tam się olej,nie wiem jak u Ciebie ale na pewno jest to na specjalny imbus aut grupy VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wejść około 2 litry przy najmniej tyle wchodzi do 1.8 z tego co wyczytałem

---------- Post dopisany at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ----------

a klucz taki muszę teraz zakupić

KLUCZ M16 DO KORKA OLEJU SKRZ BIEGÓW VW AUDI tani (3142058529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mojego wchodzi 2,2L musisz doczytać dokładniej ile u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wejść około 2 litry przy najmniej tyle wchodzi do 1.8 z tego co wyczytałem

---------- Post dopisany at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ----------

a klucz taki muszę teraz zakupić

KLUCZ M16 DO KORKA OLEJU SKRZ BIEGÓW VW AUDI tani (3142058529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

popytaj u jakichś znajomych mechaników na pewno mają,po co kupować coś co będzie użyte tylko raz-takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko ja prawdopodobnie mam taka nasadkę torksową w garażu ale kupię jeszcze jedną będę miał na zapas a sam wiesz na pewno jak to jest kiedy robisz coś przy aucie i nie masz odpowiedniego narzędzia :kwasny: i zaczyna się improwizacja :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaczyna się nerwówka i bluzgi,od przybytku głowa nie boli,

2,5 L powinno Ci wystarczyć chyba,że kupisz 2 i zrobisz dolewkę starego ale nie warto według Mnie,

tylko żeby był pełen syntetyk nie zgęstnieje za bardzo zimą,zerknij przy okazji czy nie widać wycieku przy oringu wybieraka skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...