Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów


neuropathic

Rekomendowane odpowiedzi

Wezmę 3 litry na pewno się nie zepsuje jak kiełbasa z Violi :polew: dzięki na pewno sprawdzę

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:58 ----------

Jakie realne przebiegi między zmianami tego oleju ja bym się nawet pokusił o 35-40 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie znajdziesz jakie przebiegi,wszędzie jest że oleju się nie wymienia tylko dolewka w razie ubytków,skrzyni na pewno się nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony, co prawda był dość ładny ale teraz jestem spokojniejszy

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

Weszło 2,5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę 3 litry na pewno się nie zepsuje jak kiełbasa z Violi :polew: dzięki na pewno sprawdzę

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:58 ----------

Jakie realne przebiegi między zmianami tego oleju ja bym się nawet pokusił o 35-40 kkm

Ostatnio w necie był artykuł na temat wymiany oleju w skrzyni w którym autor obalił magiczny zapis o cudownym oleju w skrzyni a okres eksploatacji oleju w skrzyni manualnej był określony na 100 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony, co prawda był dość ładny ale teraz jestem spokojniejszy

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

Weszło 2,5 litra

Tak mnie naszło, że moja była dziewczyna też była ładna i się do niczego nie nadawała więc ją zmieniłem :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę żeby ktoś zrobił zdjęcie która śrubę odkręcić żeby spuścić ten olej i która żeby go nalać. Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę żeby ktoś zrobił zdjęcie która śrubę odkręcić żeby spuścić ten olej i która żeby go nalać. Byłbym wdzięczny.

Tam nie ma co fotografować w dolnej części skrzy biegów nasz okrągły kolek spustowy z kołkiem w środku dlatego klucz musisz mieć z otworkiem rozmiaru nie pamiętam. Natomiast przy lewej flanszy półośki wychodzącej ze skrzyni biegów masz korek wlewowy na klucz imbus w rozmiarze chyba 14. Nowy olej zalewasz do poziomu korka wlewowego, który zakręcasz po przelaniu się oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...