Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A6 C5] Intercooler 2.5TDi - jakie wymiary?/i czy warto zamontować w A4 B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakie wymiary ma intercooler montowany w A6 C5 2.5TDi?

Wie ktoś? Gdzie szukać tej informacji?

fmicil6.th.jpg

===================

W A4 wygląda to tak:

fmic2dr6.th.jpg

a w A6 tak:

fmicil6.th.jpg

wymiary intercoolera to:

Grubość 25 mm

Wysokość 410 mm

Szerokość 660 mm

Patrząc na schematy doszedłem do stwierdzenia, że w A6 jest to dużo mniej skomplikowane niż w A4 a ze względu na wymiary IC wydajniejsze. Pytanie o ile?

Gdyby IC od A6 zmieściłby się w A4 to nawet nie ma potrzeby demontować dotychczasowej coolerków. Wystarczy je zaślepić żeby nic do ich środka się nie dostawało a odpowiednimi rurami (da się wykorzystać te z A6 czy trzeba coś dorabiać?) połączyć nowy IC z silnikiem.

Bo coś mi się wydaje, że chipowanie (a właściwie późniejsze testy efektów w temp. 29st.) obnażyły słabą wydajność tych popierdułek w nadkolach ;(

W eltec'u (www.el-tec.pl) krzyknęli mi 3 tysie więc szukam tańszej alternatywy .... (może mniej wydajnej ale, mam nadzieję, znacząco tańszej)

===================

Cena IC od A6 w ASO na Radzymińskiej w W-wie - 980 zł

Ceny zamienników:

A6 ok 700 zł a A3 560 zł a używki A6 ok 400 zł a A3 ok 320 zł

===================

A tak to wygląda w A3 :blink:

fmic3rt7.th.jpg

a audi A3 8P0 617X406X32

===================

albo zamiast szukać nowych IC zrób najpierw czyszczonko tych co posiadasz..i zamontować nadkola z dziurami..jak będzie dalej syf to będziesz kombinował z nowym ICkiem..29 stopni to sauna dla fury..

AndyN poszukaj trochę...Spanky robił takie nadkole u siebie :gwizdanie:

Znalazłem: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t15886.0.html

do B6 nie wystepuje cos takiego w oryginale ... ale mozna to wyrzezbic recznie [wiem ze sie da bo kolega Kowicz zrobil w swoim B5 recznie [wiedzac ze jest oryginal :naughty:] ... takze w razie pytan to wal do niego ...

tak wyglada:

nadkole1ho9.th.jpg

A tak wyglada zamontowane na aucie:

nadkolesamochodsl5.th.jpg

Od biedy można kombinować w ten sposób, że kupuje się dwa takie nadkola, wycina z nich te kratki i wstawia w nadkola B6 (dremel + nitownica) :mysli:

Opublikowano

Podejrzewam że myślisz o tym samym co ja, jak go zmieścić do A4 zamiast dwóch małych. Ja także szukam podobnych informacji niestety etka nie podaje wymiarów a szkoda. Zostaje zadzwonić do kogoś kto sprzedaje części albo ma A6. Podejrzewam że w a4 będzie z tym sporo zabawy. :wallbash:

Opublikowano
  • Autor

Tak to wygląda w A4:

fmic2dr6.th.jpg

A tak w A6:

fmicil6.th.jpg

Skomplikowanie układu w A6 jest dużo mniejsze (porównując rysunki) niż w A4.

Pytanie czy IC z A6 uda się upchnać w A4 i czy da się wykorzystać rury z A6 łączące IC z silnikiem czy trzeba dorabiać .... :mysli:

Opublikowano

Andy, a możesz mi powiedzieć do czego Tobie takie kombinacje ?

Do jakich celów chcesz to zmieniać ?

Opublikowano
  • Autor

Andy, a możesz mi powiedzieć do czego Tobie takie kombinacje ?

Do jakich celów chcesz to zmieniać ?

Przy wyższych temperaturach te dwie popierdułki w nadkolach osiągają swój kres wydajności i przestają pełnić swoją rolę. Chipowanie przy 29st. wyraźnie to pokazało ;(

To są czysto teoretyczne rozważania z mojej strony, na razie robię rozeznanie, jeszcze złotówki nie wydałem :good:

Opublikowano

Myślę że dobrze kombinujesz Endriu :good: Ale o rozmiarach może Spanky podpowie :wink4:

Opublikowano

660x410x25 :)[br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 14:59 _________________________________________________ a audi A3 8P0 617X406X32

Opublikowano

Przy wyższych temperaturach te dwie popierdułki w nadkolach osiągają swój kres wydajności i przestają pełnić swoją rolę. Chipowanie przy 29st. wyraźnie to pokazało

Podobnie powiedział mi rogal jak byłem na mineralnej.

Opublikowano

wymiary intercoolera to:

Grubość 25 mm

Wysokość 410 mm

Szerokość 660 mm

Opublikowano
  • Autor

660x410x25 :)[br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 14:59 _________________________________________________ a audi A3 8P0 617X406X32

A masz możliwość sprawdzenia cen? Tak tego IC od A6 jak i od A3? thx!

Opublikowano

Od A3 się nie nada bo ma wyjścia w złą strone, no chyba że przerobisz całe boki.

Opublikowano

glupi pomysl z tym a6

Opublikowano

A masz możliwość sprawdzenia cen? Tak tego IC od A6 jak i od A3? thx!

Cena tego IC z A6 to 1 236,40 zł

Opublikowano

glupi pomysl z tym a6

a jaki jest lepszy ... :naughty:

Opublikowano

glupi pomysl z tym a6

a jaki jest lepszy ... :naughty:

ten lepszy pomysł CTV nam zdradzi ale dopiero po zrobieniu przelewu na jego konto :gwizdanie:

Opublikowano

zapewne to custom IC :)

Opublikowano

zapewne to custom IC :)

albo sprzedac parcha .... :polew:

Opublikowano
  • Autor

zapewne to custom IC :)

albo sprzedac parcha .... :polew:

He he he

Od Rogala już to usłyszałem :tongue4: Ale jestem twardy i nie poddaję się .... :naughty:[br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 22:52 _________________________________________________

A masz możliwość sprawdzenia cen? Tak tego IC od A6 jak i od A3? thx!

Cena tego IC z A6 to 1 236,40 zł

Zadzwoniłem poźniej do ASO na Radzymińskiej. Powiedzieli 980 zł :shocked: Nic nie rozumiem

=================

Od A3 się nie nada bo ma wyjścia w złą strone, no chyba że przerobisz całe boki.

Fakt, wyprowadzenia są inaczej. Ale jest większy niż ten w A4 :shocked:

A3:

fmic3rt7.th.jpg

A4:

fmic2dr6.th.jpg

Opublikowano

AndyN chce Ci się w to bawić? Przecież Nasze silniki to nie rajdówki :wink4:

Opublikowano
  • Autor

AndyN chce Ci się w to bawić? Przecież Nasze silniki to nie rajdówki :wink4:

A spróbuj w pełni z dobrodziejstw chipa skorzystać przy 30st. na zewnątrz ....

Na razie jestem na etapie research'u, nie wydałem ani złotówki ;)

====================

Możecie podać orientacyjne wymiary skraplacza klimatyzacji? (nie, nie planuję go wstawić jako IC :tongue4: )

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.