Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy ktoś jeździ na klockach ceramicznych ATE?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, co do marki to nie ma co dyskutować, ale różnica w cenie między klockami standardowymi ATE za 200 zł a ceramicznymi ATE to prawie 200 zł (kosztują 380 zł).

Największa ich zaleta to lepsza skuteczność i.. mniejsze pylenie i zużycie klocków oraz tarcz = mniej mycia felg. Ktoś to potwierdzi z tym pyłem?

Opublikowano

Ściema co do skuteczności.

Pylenie sie zgadza.

Ogolnie lipa za ta cene.

Opublikowano
Ściema co do skuteczności.

Pylenie sie zgadza.

Ogolnie lipa za ta cene.

Dokładnie.... Podzielam zdanie...

Opublikowano

Nie ma lepszej skuteczności nie pylą dosyć wolno się zużywają.

Opublikowano
  • Autor

No to i tak się opłaca skoro się nie pylą bo nie trzeba domywać felg i rzadziej będzie się wymieniać klocki.

Opublikowano

a czy tarcze nie beda sie szybciej zuzywac przy takim klocku? ceramika jest chyba twarda prawda?

na moj schloppski rozum za twardy klocek zedrze tarcze szybko, jezeli tak to chyba wole zeby mi pylily i czesciej klocki zmieniac ;)

Opublikowano
  • Autor

No właśnie dlatego się dowiaduję u Was co nie, piszą na stronie ATE, że one oszczędzają tarcze.

Opublikowano

to wg mnie znaczy ze nie hamuja :D

Opublikowano

Ja znajomemu wymieniałem tarcze 2 razy, ferrodo bo się pokrzywiły i dostały strasznych rys klocki zostały te same.

Wiec nie oszukujmy się są na pewno twardsze i trwalsze.

Opublikowano

no tak tylko tarcze chyba drozsze... wiec logika zadna

Opublikowano

ogólnie to powinno się pamiętać że każde klocki pylą (podstawa tarcia powierzchni o powierzchnie), Ceramiczne pylą na jasno i dlatego na alufelgach (chyba ze ciemne) nie widać brudu jak przy normalnych klockach pół-metalicznych.

Opublikowano
  • Autor

Padło na ceramiczne jednak bo czytałem dużo pozytywnych opinii na forach Audi, BMW, Forda itd.

Uważajcie co kupujecie w Auto Zatoce we Wrocku (jeśli ktoś stąd), różnica w cenie akurat tej rzeczy to ponad 100 zł (380 zł w Auto Zatoka) a na e-autoparts.pl po 273 zł :)

Opublikowano

te klocki nie sa warte wiecej jak 200zł a poza tym nie ma sie czym podniecac

w zeszłym roku troche je "przypiekłem", przy ok 70km/h podczas hamowania z 220km/h

wpadły w fading, po zatrzymaniu auta jeno smród i dym

na DS-ach dwukrotne hamowanie z tej samej predkosci do zera nie zrobiło zadnego wrażenia

nawet dymu nie było, smrodek oczywiscie ale bez przesady

Opublikowano
  • Autor

Może miałeś podróbki albo tarcze jakieś dziwne. W poprzednim aucie A3 miałem zwykłe ATE i żyleta a jeźdzę jak wariat i po górach w dolnośląskim też. Nie no wiadomo, ja tam specem nie jestem, nie wypowiadam się jako spec tylko jako ogólnie laik ale czytałem 3 godziny po forach i opinie były w 90% pozytywne i to były posty nie kupowane :P, jeśli nawet nie są lepsze to nie pylą więc już się opłaca samo to + wartości dodane.

Pozdróweczki.

Opublikowano

to nie były podróbki, kupowane u Foty, który jest generalnym importerem i dystrybutorem w PL

ja zawsze ekstremalnie sprawdzam wszystkie tego typu rzeczy i dlatego realnie patrze na to

do zwykłej jazdy nadaja sie, jak najbardziej, ale jak chcesz troche upalic to nie ma szans

aby nie poszedł z nich dym

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.