Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś jeździ na klockach ceramicznych ATE?


ePasjonat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co do marki to nie ma co dyskutować, ale różnica w cenie między klockami standardowymi ATE za 200 zł a ceramicznymi ATE to prawie 200 zł (kosztują 380 zł).

Największa ich zaleta to lepsza skuteczność i.. mniejsze pylenie i zużycie klocków oraz tarcz = mniej mycia felg. Ktoś to potwierdzi z tym pyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściema co do skuteczności.

Pylenie sie zgadza.

Ogolnie lipa za ta cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściema co do skuteczności.

Pylenie sie zgadza.

Ogolnie lipa za ta cene.

Dokładnie.... Podzielam zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tak się opłaca skoro się nie pylą bo nie trzeba domywać felg i rzadziej będzie się wymieniać klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tarcze nie beda sie szybciej zuzywac przy takim klocku? ceramika jest chyba twarda prawda?

na moj schloppski rozum za twardy klocek zedrze tarcze szybko, jezeli tak to chyba wole zeby mi pylily i czesciej klocki zmieniac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego się dowiaduję u Was co nie, piszą na stronie ATE, że one oszczędzają tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znajomemu wymieniałem tarcze 2 razy, ferrodo bo się pokrzywiły i dostały strasznych rys klocki zostały te same.

Wiec nie oszukujmy się są na pewno twardsze i trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to powinno się pamiętać że każde klocki pylą (podstawa tarcia powierzchni o powierzchnie), Ceramiczne pylą na jasno i dlatego na alufelgach (chyba ze ciemne) nie widać brudu jak przy normalnych klockach pół-metalicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na ceramiczne jednak bo czytałem dużo pozytywnych opinii na forach Audi, BMW, Forda itd.

Uważajcie co kupujecie w Auto Zatoce we Wrocku (jeśli ktoś stąd), różnica w cenie akurat tej rzeczy to ponad 100 zł (380 zł w Auto Zatoka) a na e-autoparts.pl po 273 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te klocki nie sa warte wiecej jak 200zł a poza tym nie ma sie czym podniecac

w zeszłym roku troche je "przypiekłem", przy ok 70km/h podczas hamowania z 220km/h

wpadły w fading, po zatrzymaniu auta jeno smród i dym

na DS-ach dwukrotne hamowanie z tej samej predkosci do zera nie zrobiło zadnego wrażenia

nawet dymu nie było, smrodek oczywiscie ale bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś podróbki albo tarcze jakieś dziwne. W poprzednim aucie A3 miałem zwykłe ATE i żyleta a jeźdzę jak wariat i po górach w dolnośląskim też. Nie no wiadomo, ja tam specem nie jestem, nie wypowiadam się jako spec tylko jako ogólnie laik ale czytałem 3 godziny po forach i opinie były w 90% pozytywne i to były posty nie kupowane :P, jeśli nawet nie są lepsze to nie pylą więc już się opłaca samo to + wartości dodane.

Pozdróweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie były podróbki, kupowane u Foty, który jest generalnym importerem i dystrybutorem w PL

ja zawsze ekstremalnie sprawdzam wszystkie tego typu rzeczy i dlatego realnie patrze na to

do zwykłej jazdy nadaja sie, jak najbardziej, ale jak chcesz troche upalic to nie ma szans

aby nie poszedł z nich dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...