Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie kierownicy na postoju


ddam1987

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

Miałem podobnie kiedyś u mnie w AFNie i okazało się poduchy (czasami wygladją dobrze a nie pełnią już funkcji), pamiętaj, że masz olejowe.

Była duża poprawa po wymianie poduszek - od razu wymień 2 szt.

Jeżeli chodzi o dwumasa to nie jest najtaniej, najlepiej kup sobie zestaw ze sztywnym kołem zamachowym (jednomas) + tarcza + docisk = ok 1400 pln nówka z Valeo, ok. 800 pln jakiś shit.

Po wszystkim powinno być nie do poznania pod względem wibracji.

Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu rozwiązań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja dodam swoją małą przygodę. 

Kolejno co wymieniane było. A drgania nadal są. 

Poduchy skrzynie wraz z plecionką

Poduchy silnika (tu była cisza jakieś dwa tygodnie) nie telepotalo budą przy zapalaniu i gaszeniu . Na biegu jałowym również cisza

Po dwóch tygodniach telepot... kierownica lata do 1100 obr. 

Wymieniona dwumasa wraz ze sprzęgłem. I jestem w kropce... 

Poduszki wszystkie lemfordera wraz z przednim odbijakiem. Dwumas zrobiony. Rozrząd robiony 10k temu wszystkie części mam od kolegi dzika..  

Jakieś sugestie.. poduchy silnika dwa razy wymienione nawet i kij dała druga wymiana ani chwili spokoju.. 

Może jakieś korekty na pompowtryskach.. może sprzęgło alternatora.. nie wiem. 

Silnik AJM TDI 116KM 

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori poduszki pod silnik są firmy AVON a nie lemforder.

Temat poduszek był już na forum nie raz wałkowany i chopaki pisali ze w pudełkach lemfordera były poduchy corteco, czyli w tym przypadku lem jest tylko pakowaczem. Jedni chwalą drudzy przeklinają zamienniki, wszystko zalezy jakie się trafią ale bez dwóch zdań najlepiej drgania tłumią ori poduszki. W przypadku poduch pod silnik są dwie opcje - ori sprawne używki albo nowe z aso

cytat AndrzejP4 z forum vw-passat.pl "Odnośnie wagi - są jakieś małe różnice między masą poszczególnych nowych egzemplarzy, ale z grubsza chodzi o to, żeby poduszka ważyła co najmniej 740g , a w środku nie chlupał olej (uwaga na poduszki, z których olej wyleciał! - ważą po 650g, a oleju nie słychać!!!)"

 

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...