Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opadanie wskazów od PB w jezdzie na lpg


tomasl91

Rekomendowane odpowiedzi

Często potrzeba emulatora wskazań paliwa by rozwiązać problem wariującego wskaźnika. http://www.ac.com.pl/public/pubonline/download/PL-FLE_P%20instrukcja.pdf

Słyszałem też o patencie polegającym na podłączeniu czujnika poziomu paliwa za pomocą przekaźnika do lampy STOP. Wtedy każde naciśniecie hamulca resetuje wskaźnik do aktualnego poziomu w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zagazowaniu.Wyjechałem ze stanem licznika że mogę zrobić z 70km na baku benzyny zrobiłem tyle (mimo że jeżdzone na gazie) a wskazówka benzyny zeszła do zera.Jak to w końcu jest?Nie wiem czy coś zle podłączone z gazem.Skąd mam wiedzieć teraz ile jest benzyny skoro pokazuje 0 na liczniku i wskazówka spada do zera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zagazowaniu.Wyjechałem ze stanem licznika że mogę zrobić z 70km na baku benzyny zrobiłem tyle (mimo że jeżdzone na gazie) a wskazówka benzyny zeszła do zera.Jak to w końcu jest?Nie wiem czy coś zle podłączone z gazem.Skąd mam wiedzieć teraz ile jest benzyny skoro pokazuje 0 na liczniku i wskazówka spada do zera?

Zatankuj ponad rezerwę bądź odłącz klemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,czytałem wczoraj trochę i wychodzi że ta benzyna jest tylko wskaźnik czyta ze spalania i widzi zrobione kilometry dlatego odlicza.Zatankowałem 9 litrów i wskazówka podeszła dość wysoko jak na tylko tyle litrów.Jak to zrobić teraz by było dobrze,są jakieś emulatory,można odłączyć akumulator ale dość kłopotliwe to będzie bo trzeba zegary ustawiać.Może dało by się zamontować na bezpieczniku z zegarów wyłącznik i co jakiś czas by sobie ręcznie go włączano-albo na przewodzie z licznika z spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylver.. w skrócie. Na rezerwie liczy kilometry, powyżej rezerwy bierze fatyczny stan. Jak będziesz miał w baku paliwo ponad rezerwę to wszystko ci będzie wskazywało ok i przy jeździe na LPG wskazówka nie będzie opadać. Rozwiązanie moim zdaniem świetne, zmusi cię do tego abyś nie jeździł z rezerwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOkladnie tak jest... u mnie jest tak ze zapala sie rezerwa i "pare kilometrow trzyma jeszcze-pare odpalen" a pozniej spada szybko do zera i trzeba wlac pare literkow... tez uwazam ze to na plus tego by na rezerwie nie jezdzic tym bardziej ze pompa paliwa jest nim chlodzona i jezdzenie na rezerwie jej szkodzi... wiec moim zdaniem nie ma co grzebac... 10l wachy raz na jakis czas to nie majatek... a jak juz komus tak bardzo zal tych litrow wystarczy ustawic szybsze przelaczanie gazu na zimnym i mniej spalac bedzie benzynki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...