Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opadanie wskazów od PB w jezdzie na lpg


tomasl91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki proble w czasie jazdy na lpg opada mi wskaznik paliwa przy dotankowaniu unosi sie i przy rozłaczeniu aku tez byłem u gazowników oni nic nie wiedza co to moze byc jaka przyczyna czy cos oni spiepszyli jak zakładali lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździj na zapalonej rezerwie, gdy zapali się rezerwa to wskazówka opada mimo ze jest paliwo w baku, oczywiście jesli instalacja jest ok i nie podpiera sie benzyną podczas jazdy na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nie jeździ na rezerwie , po prostu komputer czyta jakby spala Pb i wskaźnik opada :facepalm: auto to audi wyraźnie zaznaczył APU 1.8 T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisał czy na rezerwie czy nie jeśli tak się dzieje na rezerwie to jest to normalne, jesli ma pół baku i wskazówka opada mimo jazdy na lpg to nie jest normalne, oczywiście odliczając paliwo na rozruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha a paliwa nie ubywa? To nie wiem u mnie ja sie zaświci:kox: rezerwa na fisie to potem wskazówka opada mimo jazdy na lpg jak jest powyżej rezerwy to pokazuje normalny poziom paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu czy mam wiecej paliwa czy mniej to jest to samo tak własnie jak z francuzach .a bezn w baku jest :)

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:54 ----------

a ten za niedługo napisze jaka mam instalacje pozdr

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:55 ----------

a ten za niedługo napisze jaka mam instalacje pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik paliwa w naszych Audi pokazuje orientacyjny poziom paliwka przy aktualnym spalaniu. Też im więcej stoję w korkach tym "mniej" mam paliwa mimo że na lpg:) Reset kompa albo długa trasa i paliwo "rośnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COs macie nie tak

mam APU 150km 1.8T i nic nie ubywa (pomijajac paliwo na rozruch i zagrzanie)

tylko trzeba miec dobrego gazownika :grin::decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem to u siebie. Jestem po SWAPie z ADR na APU. Razem z silnikiem przeleciały też całe zegary. Nie miałem jeszcze podpiętego LPG, zatankowałem za 30 zł Pb (w baku było jeszcze kilka litrów), pokazywał mi że mogę na tym zrobić 40 km ale dość szybko zszedł do 0. Potem zatankowałem jeszcze za 50 zł. Pokazał ponad rezerwę. Zrobiłem trochę km, zaświeciła się rezerwa a potem wskazówka zapierniczała już w dół dość szybko. Zaparkowałem pod sklepem, przed zgaszeniem pokazywał jeszcze że mogę zrobić 40 km, po powrocie że jest już 0. Też mnie to zdziwiło mimo iż wiem że paliwa powinno być jeszcze sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się - po prostu poziom Pb musi być powyżej rezerwy i wtedy nic się nie dzieje. Jeżeli tylko zapali się rezerwa wskazówka będzie opadała aż do zera mimo tego że jedziemy na Lpg i na bank paliwko jest. Nie jest to kwestia jakiś problemów z instalacją - po prostu tak jest i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie mam rezerwa sie swieci jade na lpg i nic nie opada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie mam rezerwa sie swieci jade na lpg i nic nie opada...

Bo jest to pewnie kwestia zegarów. W starych zegarach bez fisa też tego nie miałem. Teraz w nowych z FISem i białym podświetlaniem już tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu ciekawostka bo mam zegary z full fisem cyfrowym zegarkiem i bialym podswietleniem

moim zdaniem kwesta wsadu - programu licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem cos podobnego, zwłaszcza przy jeździe w trasie, prędkosc pow > 120km/h, mam zalane pół baku, paliwo spada o jedna kreske wiec wydaje sie ze jedzie na benzynie, ale jak postawie auto i po czasie włączam zapłon wraca spowrotem do połowy baku, no ale paliwa nie ubywa po prostu wskaznik przekłamuje chwilowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tylko tak na rezerwie. Jak mam teraz od jakiegoś czasu pół baku to wskazówka nie opada nawet na milimetr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...