Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa garażu tanim kosztem


radio22

Rekomendowane odpowiedzi

Do rafal9119 ja jestem z okolic Kołobrzegu woj.zachodniopomorskie

Patrzałem na mapie to jest jakieś 500km

Ale mimo wszystko dzięki za zaoferowanie pomocy...

---------- Post dopisany at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany at 19:42 ----------

Do maniek87 ta wiata wyszła ci super naprawdę ładnie się prezentuje przy regularnej impregnacji drewna będzie stała długie lata.

A jeśli chodzi o te zgłoszenia na budowę wiaty lub garażu to lepiej dać parę groszy za pozwolenie i mieć święty spokój niż stawiać na dziko i potem tylko są problemy (jeszcze ktoś doniesie do gminy a takich na pęczki w naszym kraju) zawsze ma się jakiś świstek do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chciałem tanio. najpierw miał być blaszak ale doszedłem do wniosku że tylko będzie szpecił chałupę. no to postawię mały murowany, pomyslałem. kiedy już zaczęto budowę kazałem przedłużyć o półtora metra bo jakiś taki... mały. No to jak już przedłużony to i wiata pod samochód się przyda ... i tak się porobiło że samej blachy wyszło 100m2 ... :grin:

d9e6bb7bfb862052.jpg

f6dea7d15f74112cmed.jpg

reasumując : zastanów się dobrze żebyś później nie musiał dostawiać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIXU - to jest jeszcze garaż czy mały piętrowy domek jednorodzinny ? :decayed:

najpierw miał być blaszak ale doszedłem do wniosku że tylko będzie szpecił chałupę

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixu- niezły masz domek dla swojego autka widzę że na górze pomieszczenie mieszkalne fajny pomysł.

Ja już postanowiłem ma być murowany garaż zrobię raz a porządnie a nie się bawić w blaszaki...

Myślałem o projekcie w stylu kazik123 ze zdjęcia fajny projekt tylko ja bym poleciał trochę po kosztach ze względu na finanse hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne garaze macie. . w tamtym roku u tescia stawialismy taka wiate z drewna jak ma michał,garaz a obok cos na rupiecie ,a z drugiej strony na takie imprezy itd. jak bede przejezdzał tamtedt to wrzuce foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w srodku jeszcze nie wykończony niestety :kwasny:. ale pod wiatą spokojnie dwa auta się mieści, trzecie w garażu więc jak wygram w Totka ... :grin:

gara_002.jpg

gara_004.jpg

ciepło się robi więc w sobotę szykuje się robota w ogródku :buhaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w srodku jeszcze nie wykończony niestety :kwasny:. ale pod wiatą spokojnie dwa auta się mieści, trzecie w garażu więc jak wygram w Totka ... :grin:

http://s23.postimg.org/q6oxbr4yv/gara_002.jpg

http://s23.postimg.org/6riqwe12f/gara_004.jpg

ciepło się robi więc w sobotę szykuje się robota w ogródku :buhaha:

ja już nawóż siałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jako że temat jest jakże bardzo aktualny dla mnie bo przebrnąłem przez papierologię i lada dzień zaczynam budowę garażu.

Garaż 2 stanowiskowy 7,50x6,00 bardzo podobny do twojego. W związku z tym mam prośbę czy mógł byś napisać wymiary Twojego garażu i mniej więcej przedstawić kosztorys budowy do stanu ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do krzysiekTDI jak byś mógł to napisz co musiałeś załatwić w sprawach papierkowych żeby postawić garaż murowany podobny do projektu kazika chodzi mi o pozwolenia itp.

Ja też w najbliższym czasie zamierzam ruszyć z budową garażu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do krzysiekTDI jak byś mógł to napisz co musiałeś załatwić w sprawach papierkowych żeby postawić garaż murowany podobny do projektu kazika chodzi mi o pozwolenia itp.

Ja też w najbliższym czasie zamierzam ruszyć z budową garażu:)

Hej więc tak po kolei i pokrótce:

-Architekt i projekt garażu lub coś z gotowych projektów w zależności od Twoich potrzeb

-Występujesz o decyzję o warunkach zabudowy w odpowiednim dla twojej miejscowości urzędzie ( w moim przypadku urząd dzielnicy) i czekasz swoje :)

-Po otrzymaniu warunków zabudowy występujesz o pozwolenie na budowę i czekasz swoje :)

-Po otrzymaniu pozwolenia na budowę występujesz o wydanie dziennika budowy i szukasz inspektora budowy

-Składasz dziennik budowy do powiatowego inspektoratu budowlanego i czekasz ustawowe 7 lub 14 dni jeśli nie będzie sprzeciwu startujesz z tematem

-Ogarniasz geodetę i start

Mi sprawy papierkowe zajęły bagatela 8 mc :kwasny: Warszawka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info i streszczenie spraw papierkowych (oj ta nasza polska biurokracja hehe:) ) trochę jest załatwiania no cóż ale Audiczka musi mieć w końcu swój domek:)

Jestem ciekaw ile mi czasu zajmie robota papierkowa.

A jeszcze jedno krzysiekTDI jak możesz to napisz mniej więcej ile cię wyniosły te pozwolenia+projekt+geo?

Chciał bym wiedzieć ile mam kasiory szykować na te rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info i streszczenie spraw papierkowych (oj ta nasza polska biurokracja hehe:) ) trochę jest załatwiania no cóż ale Audiczka musi mieć w końcu swój domek:)

Jestem ciekaw ile mi czasu zajmie robota papierkowa.

A jeszcze jedno krzysiekTDI jak możesz to napisz mniej więcej ile cię wyniosły te pozwolenia+projekt+geo?

Chciał bym wiedzieć ile mam kasiory szykować na te rzeczy?

Ciężko dokładnie powiedzieć bo pewnych rzeczy już nie pamiętam ale ok 5kzł, wiem na pewno że:

Projekt garażu 2300zł

zrobienie map przez geodetę do warunków zabudowy i pozwolenia na budowę 700 zł

Inspektor budowy 1600 zł

geodeta i naniesienie garażu 600zł

Na pewno jeszcze parę mniej znaczących wydatków po drodze było.

---------- Post dopisany at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany at 22:05 ----------

Gdyby ktoś szukał bramę do garażu , to służę pomocą -

http://img541.imageshack.us/img541/875/garagebramy.jpg

Chętnie jeśli mógł byś zrobić jakiś kosztorys na dwie bramy garażowe segmentowe z napędami i montażem o wymiarach 2500x2250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za odpowiedz:) Ja w przyszłym tygodniu wybieram się za załatwienie całej papierologii zobaczymy jak mi pójdzie:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jako że temat jest jakże bardzo aktualny dla mnie bo przebrnąłem przez papierologię i lada dzień zaczynam budowę garażu.

Garaż 2 stanowiskowy 7,50x6,00 bardzo podobny do twojego. W związku z tym mam prośbę czy mógł byś napisać wymiary Twojego garażu i mniej więcej przedstawić kosztorys budowy do stanu ze zdjęcia.

sorki ze dopiero teraz ale brak czasu,

co do wymiarów to jutro podam dokładne co do kosztorysu to powiem ci tak że garaż stawiałem w momencie jak ceny w budownictiwe szły w góre i był problem z materiałami

i za suporex sporo przepłaciłem, ale kto wiedział że ceny tak polecą w dół

druga sprawa to ze beton miałem za grosze ( czyt. bez faktury)

beton miał iśc pod wiatraki :wink:

jak pisałem sporo roboty zrobiłem sam, jeszcze został mi sufit w środku

z czego konstrukcja dachu

generalnie cały garaż miałem sam stawiać ale brakło czasu i mury i ocieplenie robił znajomy, a jeszcze zaciągał posadzke

generalnie posadzka 2godz. roboty bo poziomy ja naniosłem i rurki wypozoimowałem, a beton z gruszki

wieniec sam szalowałem i również beton z pompy :grin:

daj znać ile kasy masz na garaz to powiem czy starczy,

co do projektu to ja kupiłem gotowca i zrobiłem adaptacje u znajomej p. architekt która przy okazji ma papiery ins budowlanego

a z budowa nie czekałem na pozwolenie tylko po złożeniu papierów już brałem sie do roboty

ale generalnie lepiej poczekać bo jak ma sie "życzliwych" sąsiadów to wiadomo

jakby coś to pytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt garażu 2300zł

za ta cene kupuje sie projekt domu.Projekty garażów o jakim tu mowa są wiele niższe.Sam sprzedawałem jednostanowiskowe z wiata za 800zł.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt garażu 2300zł

za ta cene kupuje sie projekt domu.Projekty garażów o jakim tu mowa są wiele niższe.Sam sprzedawałem jednostanowiskowe z wiata za 800zł.:wink:

Masz rację gotowy projekt można kupić nawet taniej, Ja projektowałem indywidualnie garaż na 2 stanowiska + drewutnia.

Weź pod uwagę to że nie każdy chce się podjąć tak małej roboty i stawki Warszawskie :)

---------- Post dopisany at 00:06 ---------- Poprzedni post napisany at 00:04 ----------

Hej

Jako że temat jest jakże bardzo aktualny dla mnie bo przebrnąłem przez papierologię i lada dzień zaczynam budowę garażu.

Garaż 2 stanowiskowy 7,50x6,00 bardzo podobny do twojego. W związku z tym mam prośbę czy mógł byś napisać wymiary Twojego garażu i mniej więcej przedstawić kosztorys budowy do stanu ze zdjęcia.

sorki ze dopiero teraz ale brak czasu,

co do wymiarów to jutro podam dokładne co do kosztorysu to powiem ci tak że garaż stawiałem w momencie jak ceny w budownictiwe szły w góre i był problem z materiałami

i za suporex sporo przepłaciłem, ale kto wiedział że ceny tak polecą w dół

druga sprawa to ze beton miałem za grosze ( czyt. bez faktury)

beton miał iśc pod wiatraki :wink:

jak pisałem sporo roboty zrobiłem sam, jeszcze został mi sufit w środku

z czego konstrukcja dachu

generalnie cały garaż miałem sam stawiać ale brakło czasu i mury i ocieplenie robił znajomy, a jeszcze zaciągał posadzke

generalnie posadzka 2godz. roboty bo poziomy ja naniosłem i rurki wypozoimowałem, a beton z gruszki

wieniec sam szalowałem i również beton z pompy :grin:

daj znać ile kasy masz na garaz to powiem czy starczy,

co do projektu to ja kupiłem gotowca i zrobiłem adaptacje u znajomej p. architekt która przy okazji ma papiery ins budowlanego

a z budowa nie czekałem na pozwolenie tylko po złożeniu papierów już brałem sie do roboty

ale generalnie lepiej poczekać bo jak ma sie "życzliwych" sąsiadów to wiadomo

jakby coś to pytac

Sąsiada to mam bardzo życzliwego :) niesamowicie wydłużył mi czas uzyskania pozwolenia.

Planuję wydać ok. 50.000 zł na gotowo ale pewnie nie będzie to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50 tysi to bym dwa takie garaze postawił

He he he to zapraszam do mnie dam Ci 25% tego co zaoszczędzisz :)

Sama papierologia to ponad 6kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50 tysi to bym dwa takie garaze postawił

He he he to zapraszam do mnie dam Ci 25% tego co zaoszczędzisz :)

Sama papierologia to ponad 6kzł

brama garażowa segmentowa z ociepleniem i napędem ponad 4000zł/ szt, to już masz 8000zł

dachówka brassa+ krańcowe i gąsiory i do tego łupek na deske czołową

podbitka z drewna, ocieplenie, posadzka, wyjście z gruntu

przy dzisiejszych cenach, kiedyś można było sporo załatwić na tzw. "lewo" bez vat

a teraz wszystko na papier

tak jak Krzysiek ma budżet na garaż to starczy, a przy połowie też postawi

znam ekipy ze postawia na gotowo za 20 tys. a póżniej z łopatą bedziesz ekipe szukał bo wszystko spierd...ne

jak do mnie przychodzi klient po drzwi i mówi ze chce tanie i dobre

to mówie że potzrebuje jedne tanie a drugie dobre :grin:

mam jeszcze pytanie do użytkownika roctes o brame garażowa jak jest z Vat

bo jeśli z montazem to 8%

a słyszałem ze jeśli garaż jest wolnostojący to nawet przy montażu jest stawka 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...