Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa garażu tanim kosztem


radio22

Rekomendowane odpowiedzi

Z bramą jest faktycznie tak, że jeśli garaż jest wolno stojący to stawka jest 23% natomiast jeśli jest w obrysie domu to 8%

2 Bramy segmentowe normstahl-a 2500x2200 z napędem i montażem po dobrej znajomości mogę mieć za ok. 6000 zł więc chyba nieźle

Kolega rafal9119 nie jest chyba zbyt dobrze zorientowany.

Dziś byli u Mnie geodeci wytyczyć obrys garażu skasowali 600zł, postaram się zrobić jakiś kosztorys budowy oczywiście jest masa małych wydatków które ciężko pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację gotowy projekt można kupić nawet taniej, Ja projektowałem indywidualnie garaż na 2 stanowiska + drewutnia.

Weź pod uwagę to że nie każdy chce się podjąć tak małej roboty i stawki Warszawskie :)

ot i sedno sprawy :wink: inspektor też raczej bardzo warszawsko stawkowy :wink:

moim zdaniem jeśli już to murowany z konstrukcja drewnianą no i blacho-dachówka albo dachówka jak kogoś stać :wink:

a papiery to radzę łatwić bo jak uprzejmie donoszę pójdzie w ruch to 20k kary i do tego legalizacja (jeśli nie każą rozbierać) :wink:

---------- Post dopisany at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

ps co do bram to Wiśniowski ma bardzo fajne bramy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację gotowy projekt można kupić nawet taniej, Ja projektowałem indywidualnie garaż na 2 stanowiska + drewutnia.

Weź pod uwagę to że nie każdy chce się podjąć tak małej roboty i stawki Warszawskie :)

ot i sedno sprawy :wink: inspektor też raczej bardzo warszawsko stawkowy :wink:

moim zdaniem jeśli już to murowany z konstrukcja drewnianą no i blacho-dachówka albo dachówka jak kogoś stać :wink:

a papiery to radzę łatwić bo jak uprzejmie donoszę pójdzie w ruch to 20k kary i do tego legalizacja (jeśli nie każą rozbierać) :wink:

---------- Post dopisany at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

ps co do bram to Wiśniowski ma bardzo fajne bramy :wink:

Krzysiek jesli wezmiesz naprawde dobra blache to cena wyjdzie jak cena średniej dachówki

tylko blache można samemu założyć, wystorczy troche zdolniosci manualnych :wink:

co do bram Wiśniowski to sie zgodze ale te z wyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach na 100% będzie pokryty blacho dachówką, na pewno kilka prac wykonam samodzielnie bo dwóch lewych rąk nie mam :)

Jak ruszy budowa to na pewno będę opisywał i może jakieś foty podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach na 100% będzie pokryty blacho dachówką, na pewno kilka prac wykonam samodzielnie bo dwóch lewych rąk nie mam :)

Jak ruszy budowa to na pewno będę opisywał i może jakieś foty podeśle.

tylko pilnuj jak izolacje beda robić, bo czasami patrza ze garaz to odpier..ja lipe

ja mam w srodku wym. 6,5 *7,5 prawie 49m2

bo daje OSB na sufit i wyjdzie ok 1100zł za 15mm na wpust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wkrótce planuję postaw garaż na działce, ale mam małą zagwozdkę. Nie wiem, czy budować 'blaszak' (w zasadzie najtańsza opcja), murowany, czy może coś z drewna. Mam do wydania na to ok. 4000 zł. Fakt, blaszaki są tanie, ale dla mnie to paskudztwo. Audiczka by nie pasowała do tego.

A może tego typu: wiata z drewna, jak pod linkiem? Zdjęcie pierońsko wyretuszowane, jak auta z Płocka, ale cena niezła się wydaje. A wygląd też całkiem estetyczny. Tylko czy to jest trwałe? Zobaczcie na ten link

Jednak najbardziej jestem za murowanym. Ma to sens, bo nie dość, że wydaje się najbardziej trwały, jednak solidne fundamenty robią swoje. Nie wiem tylko, czy w takiej kwocie się zmieszczę (tj postawienie + materiały)? No i jak to wygląda z pozwoleniami na budowę?

Z góry dzięki za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na budowę z płyt warstwowych. Można je tynkować, czyli elewacja będzie wyglądała jak na budynku. Koszt niższy niż w przypadku pustaków piankowych. Z drewna odpada bo trzeba to co jakiś czas lakierować i malować, a wiem że nie będę miał na to czasu więc po 5-6 latach się rozleci, bez odpowiedniej impregnacji.

Dodam tylko że są firmy (osobiście narazie tylko wstępnie się orientowałem i co druga firma tak robi), które sprzedają za połowę jako odrzut odcinki po 2 metry (są to ścinki, ale na garaż jak znalazł)

Garaż można zbudować na zgłoszenie do 25m, ale można stawiać 2-3 obok siebie, Pogadajcie z osobami które wydają decyzję lub projektantami i Wam wszystko wyjaśnią jak "ominąć" ten durny przepis. Ja będę stawiał garaż i dwie wiaty o łącznej powierzchni ok 60 metrów na zgłoszenie. Dokładnie nie wyjaśnię, ale wiem że to jest określone jako skład drewna czy jakoś tak. Tłumaczył mi ten chłopek jak to opisać w zgłoszeniu ale już nie pamiętam. Tak czy inaczej minęło już 30 dni i nie było protestu więc teraz trzeba tylko przejść do czynów.

A i jeszcze odnośnie tych 3m od granic działki to jest ogólniy przepis i są od niego odstępstwa. Można stawiać prawie przy granicy jak zabudowanie sąsiada jest dalej niż ileś tam metrów (nie pamiętam odległości i jeszcze coś było z oknami, że jak chcesz mieć okno od strony sąsiada to wtedy trzeba odsunąć dalej). Te 3 metry to chyba była rezerwa na drogę p-poż, ale jak jest z drugiej strony to można się przybliżyć. Możliwe że coś nakręciłem z tymi odległościami, ale na 100% można przy granicy stawiać jak jest spełnionych kilka założeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...