Skocz do zawartości
IGNOROWANY

concert bose a zwykłe głośniki


ednet

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie kupiłem audi concert I panasonic z systemem bose i po podlączeniu nie działają mi głosniki w drzwiach kierowcy, a w starym radiu chorusie wszystko normalnie działa. Mam pytanie co może być przyczyną, czy radio jest zepsute lub czy idzie jakoś zmienić lub wyłaczyć ten system bose tak żeby wszystko głośniki grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, zakładasz samo radio z systemu bose czy cały zestaw bose ?

Jeśli masz zwykłą instalację a radio po włączeniu wyświetla napis BOSE to należy je przekodować vagiem na zwykłe, wtedy zostanie aktywowana końcówka mocy w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.. A moim aucie mam fabrycznie założoną instalację bose i radio które miałem oryginalnie to delta cc, po włączeniu radia wyświetlał mi się najpierw napis bose a po chwili grało radio. Aktualnie zmieniłem radio na concert plus i po podpięciu pod moje auto radio gra ( wszystkie głośniki ) tylko zastanawia mnie dlaczego nie wyświetla napisu bose jak w poprzednim radiu ?? Próbowałem sprawdzić kodowanie vagiem ale niestety nie mogę się połączyć z radiem ( to samo mam na starym radio delta cc ) Nie wiem czy to istotne ale posiadam również fabryczny telefon w aucie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.. A moim aucie mam fabrycznie założoną instalację bose i radio które miałem oryginalnie to delta cc, po włączeniu radia wyświetlał mi się najpierw napis bose a po chwili grało radio. Aktualnie zmieniłem radio na concert plus i po podpięciu pod moje auto radio gra ( wszystkie głośniki ) tylko zastanawia mnie dlaczego nie wyświetla napisu bose jak w poprzednim radiu ?? Próbowałem sprawdzić kodowanie vagiem ale niestety nie mogę się połączyć z radiem ( to samo mam na starym radio delta cc ) Nie wiem czy to istotne ale posiadam również fabryczny telefon w aucie....

wyciagnij radio, podlacz je na stole do vaga i zmien kodowanie, i bedzie pokazywac bose.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.. A moim aucie mam fabrycznie założoną instalację bose i radio które miałem oryginalnie to delta cc, po włączeniu radia wyświetlał mi się najpierw napis bose a po chwili grało radio. Aktualnie zmieniłem radio na concert plus i po podpięciu pod moje auto radio gra ( wszystkie głośniki ) tylko zastanawia mnie dlaczego nie wyświetla napisu bose jak w poprzednim radiu ?? Próbowałem sprawdzić kodowanie vagiem ale niestety nie mogę się połączyć z radiem ( to samo mam na starym radio delta cc ) Nie wiem czy to istotne ale posiadam również fabryczny telefon w aucie....

wyciagnij radio, podlacz je na stole do vaga i zmien kodowanie, i bedzie pokazywac bose.....

Czyli mam rozumieć że radio nie gra teraz w systemie bose ?? :eusathink:Z tego co wiem ( a na temat audio wiem niewiele :decayed:) jak moje radio nie było by ustawione na bose to nie powinno grać lub grał by tylko przód....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w concercie, czy włączysz bose czy wyłączysz to będą grały wszystkie głośniki.... ogólnie zostawił bym wyłączone bose...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gra to lepiej nie duzo ale lepiej, a bose jako bose wcale duzo lepiej nie gra od serii....

Kolego jakoś nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź :decayed: Jeżeli w aucie mam fabrycznie bose, mam vaga i kabelek to nie ma sensu zmieniać kodowania radia na bose ?? Jakość dźwięku będzie gorsza na kodowaniu bose niż na kodowaniu zwykłym z systemem bose??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy to kodowanie radia na system bose powoduje wyłączenie końcówki mocy w radiu (radio ciągnie mniej prądu i mniej się grzeje) efektem czego jest cisza na wyjściach głośnikowych.

Co do zmiany brzmienia nie będę polemizował bo już przez to że są to zupełnie inne rozwiązania to z definicji grają inaczej. Istnieje możliwość aby przełączenie programu na bose jednocześnie mogło w pewnym stopniu wpłynąć na brzmienie poprzez regulację basu i sopranu. Zmiana tych ustawień nie musi być zasygnalizowana w ustawieniach brzmienia.

Ja jak bym miał system bose to bym zakodował radio na bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gra to lepiej nie duzo ale lepiej, a bose jako bose wcale duzo lepiej nie gra od serii....

Kolego jakoś nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź :decayed: Jeżeli w aucie mam fabrycznie bose, mam vaga i kabelek to nie ma sensu zmieniać kodowania radia na bose ?? Jakość dźwięku będzie gorsza na kodowaniu bose niż na kodowaniu zwykłym z systemem bose??

jak masz vaga to wyciagnij radio i przekoduj, 56 radio/ adaptacja 07/ kodowanie 00211 ibedziesz mial porownanie jak gra na bose a jak bez maja system bose w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gra to lepiej nie duzo ale lepiej, a bose jako bose wcale duzo lepiej nie gra od serii....

Kolego jakoś nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź :decayed: Jeżeli w aucie mam fabrycznie bose, mam vaga i kabelek to nie ma sensu zmieniać kodowania radia na bose ?? Jakość dźwięku będzie gorsza na kodowaniu bose niż na kodowaniu zwykłym z systemem bose??

jak masz vaga to wyciagnij radio i przekoduj, 56 radio/ adaptacja 07/ kodowanie 00211 ibedziesz mial porownanie jak gra na bose a jak bez maja system bose w aucie

U mnie będzie inne kodowanie bo mam jeszcze telefon i zamiast zmieniarki emulator....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...