Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana presostatu


Normano1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Vag pokazuje mi błąd:

00792 A\C Pressure switch (F129)

31-00 Open or Short to Ground

Domyślam sie, że albo presostat walnął albo w układzie jest za mało gazu. Gaz uzupełniałem po kilku sezonach bezproblemowego działania na jesieni 2012, gdyż bodajże ten sam komunikat oznajmił jego brak. Zimą, na grzanych parkingach klima działał poprawnie-chłodziła. Ponownie wyskoczył mi dwa dni temu powyższy błąd i nie wiem czy to czujnik walnął czy może gaz ucieka. Gdy na włączonym silniku, z wciśniętą na panelu funkcją Econ kasuję Vagiem powyższy błąd, wskakuje on ponownie wyłączając jednocześnie funkcję Econ na panelu-dioda na przycisku gaśnie. Chłodzenie nie działa.Niestety jestem na kilka miesięcy w Norwegii i ze względu na ich chore ceny chce sam dojść, co i jak. W związku z tym mam pytania do Was:

1. Czy za pomocą wskazań Vaga mogę stwierdzić jednoznacznie czy mam właściwe ciśnienie gazu w układzie lub w jakikolwiek sposób stwierdzić wg odczytów czy czujnik działa poprawnie?

2. Czy wymiana presostatu wiąże się z koniecznością odciągnięcia gazu, wymianą tegoż czujnika i ponownym nabiciem układu czy wymienię go bez odciągania czynnika chłodzącego? Jeśli nie trzeba odciągać gazu to jak dobrać się do czujnika, co zdemontować bym mógł go swobodnie wymienić?

---------- Post dopisany 22-04-2013 at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2013 at 16:50 ----------

Prosze o podpowiedz:

Czy wymiana presostatu w b5 wiąże się z koniecznością odciągnięcia gazu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 jest zaworek . Czy w presostacie wewnątrz masz mały bolec? Jeśli tak to bolec ten właśnie otwiera i zamyka zaworek. Wiec jest bolec jest zaworek i nie trzeba odciagac czynnika. Chyba ze ktoś ci wcześniej nazlosc wykrecil ten zaworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po problemie,zwyczajnie wtyczka wyskoczyła z czujnika:)nie wiem jakim cudem ale widocznie się stał,a drugi to ,że go znalazłem zdejmując reflektor. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...