Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Jakiego rodzaju sprężyny oznaczają te 3 kolory ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

zerknijcie proszę na foto i odpowiedzcie na takie oto pytanie:

ile obniżają / bądź nie / sprężyny zamontowane w moim furaczu z przodu? --- kolory springów jak na foto

amortyzatory wskazywalyby niby ze są z s-line chyba...

http://img397.imageshack.us/my.php?image=20080709091br8.jpg

Opublikowano

8E0 411 105 CG (8E0411105CG) (numer sprężyn)

zawieszenie 1BE (sprawdź proszę w kodach co masz)

sprężyna obniża o -20mm

no chyba, że to będzie 1BV... (obniżenie o 30mm), ale sądzę że to pierwsze

Opublikowano
  • Autor

no wlasnie - mnie tez sie wydaje ze to moze byc TYLKO -20mm bo troszke za wysoko stoii przod w stosunku do tylu :(

Opublikowano

Sugerujesz że z tyłu miałbyś niższe sprężyny niż z przodu?

To raczej tak jest w B6, jak patrzyłem po zdjęciach to zawsze tył był ciut "niżej" niż przód, bez względu na tym zawieszenie, ja miałem tak na 1BA i teraz po obniżeniu na 1BV też.

Opublikowano
  • Autor

no ja wlasnie mam model B6

...a duza jest roznica miedzy BA a BV w wygladzie = obnizeniu...tak wizualnie

Opublikowano

1BA = standard suspension/shock absorption

1BE/1BV = sports suspension/shock absorption

1BE: - 20mm (montowane z pakietem s-line)

1BV: - 30mm (zawieszenie montowane chyba w S4)

Pomiędzy 1BE a 1BV różnica niewielka, ale widać.

Co do twardości to 1BA to taka kanapa, 1BE - twarde, 1BV - bardzo twarde.

Opublikowano
  • Autor

no to moze inaczej

jaki masz teraz przeswit (mm) miedzy opona a blotnikiem?

u mnie to jest (aż) 40mm

Opublikowano

no to moze inaczej

jaki masz teraz przeswit (mm) miedzy opona a blotnikiem?

u mnie to jest (aż) 40mm

a jakie masz felgi i rozmiar kapci ?

Opublikowano
  • Autor

235/40/18

Opublikowano

podepne sie do kolegi wątku czy to są sprenżynki 1BE z B5, czy mialy jakies inne oznaczenie

42cfdabd19ad742b.jpg

Opublikowano

235/40/18

Ja mam 245/40/18 i przeswit miedzy oponą a błotnikiem to : przód ok 20-25 mm a tył: 10-15 mm mam troszke nie równo pod firmą wiec ciezko to zmierzyc było :gwizdanie:

zawieszenie 1BE

Opublikowano
  • Autor

a moze byc tak ze w avancie przod lezy nizej niz w sedanie (na tym samym zawieszeniu)?

Opublikowano

a moze byc tak ze w avancie przod lezy nizej niz w sedanie (na tym samym zawieszeniu)?

hmm no jeszcze sie z tym nie spotkałem albo moze nie zauwazyłem :gwizdanie:[br]Dopisany: 10 Lipiec 2008, 10:58 _________________________________________________a u Ciebie jaki jest przeswit ?

Opublikowano

podepne sie do kolegi wątku czy to są sprenżynki 1BE z B5, czy mialy jakies inne oznaczenie

kolego napisz kolorki bo słabo widać to Ci sprawdze

jaki masz teraz przeswit (mm) miedzy opona a blotnikiem?

zaraz zejdę do garażu to Ci sprawdzę

_________________________________________________

hmm :mysli:, dziwne cuber, teoretycznie mam niższe zawieszenie ale prześwity mam nieco większe niż Ty, o około 5mm każdy, ale też tył siedzi niżej, kapeć: 225/45/17

kolego guardian, widzę że jesteś z Wieliczki, zapraszmy na spoty do krakowa, niedziela 18, Galeria Kazimierz, to porównasz sobie zawieszenia, ja chętnie obejrzałbym Twoje hamulce :decayed:

Opublikowano

mam w kodach 1BA, a na sprężynach kolory niebieski, biały, czerwony i szczerze mówiąc samochód kanapą nie jest bo nawet ostatnio serwisant z warsztatu mi powiedział, że twardy w pierony jest. a po kolorach wie ktoś jak to wygląda?

Opublikowano
  • Autor

podepne sie do kolegi wątku czy to są sprenżynki 1BE z B5, czy mialy jakies inne oznaczenie

kolego napisz kolorki bo słabo widać to Ci sprawdze

jaki masz teraz przeswit (mm) miedzy opona a blotnikiem?

zaraz zejdę do garażu to Ci sprawdzę

_________________________________________________

hmm :mysli:, dziwne cuber, teoretycznie mam niższe zawieszenie ale prześwity mam nieco większe niż Ty, o około 5mm każdy, ale też tył siedzi niżej, kapeć: 225/45/17

kolego guardian, widzę że jesteś z Wieliczki, zapraszmy na spoty do krakowa, niedziela 18, Galeria Kazimierz, to porównasz sobie zawieszenia, ja chętnie obejrzałbym Twoje hamulce :decayed:

na spota przybędę jak już fura bedzie wyglądała należycie - póki co jeszcze zostało kilka "pierdół" do zrobienia

Opublikowano

mam w kodach 1BA, a na sprężynach kolory niebieski, biały, czerwony i szczerze mówiąc samochód kanapą nie jest bo nawet ostatnio serwisant z warsztatu mi powiedział, że twardy w pierony jest. a po kolorach wie ktoś jak to wygląda?

niebieskie, biały, różowy... :)

zwykła zawiecha : 1BA (masz to przecież w kodach)

Opublikowano
  • Autor

pytanie zasadnicze - jezeli teraz chcialbym zmniejszyc z przodu tylko przeswit z 40mm do np 25 to jakie sprezyny powinienem zalozyc?

Opublikowano

podepne sie do kolegi wątku czy to są sprenżynki 1BE z B5, czy mialy jakies inne oznaczenie

kolego napisz kolorki bo słabo widać to Ci sprawdze

tył: 1 kropka biała, 1 zielona

przód: 2 kropki różowe, 1 jasno zielona

Opublikowano

Tytus wszytsko zalezy jak sie stoi ale tył mam zdecydowanie niżej niż przód :gwizdanie: zaraz stane na bardziej moze prostej czesci drogi i zmierze jeszcze raz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.