Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Jakiego rodzaju sprężyny oznaczają te 3 kolory ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak chcecie to podajcie mi na PW numery VIN to Wam sprawdzę jakie macie u siebie sprężyny (tyczy się aut od B6 w górę).

Opublikowano

pre_pl[/b] wiesz może co oznaczają kody w ostatniej kolumnie etki jak podświetlisz wybraną cześć

np. sprężyna 8E0 411 105 CC w ostatniej kolumnie ma PR-1BE+0JB; PR-1BV+0JD

rozumiem że 1BE/1BV to typ zawieszenia, a reszta .... ?

to wszystko to opcje wyposażania, a 0JD czy 0JB to kody kategorii wagowych dla zawieszenia

0JD = Weight category front axle weight range 4

0JB = Weight category front axle weight range 2

Opublikowano

Ja mam do sprzedania 1BV :)

a podejdzie do B5 :naughty:

Opublikowano

Ja mam do sprzedania 1BV :)

a podejdzie do B5 :naughty:

Nie :)

Opublikowano

Ja mam do sprzedania 1BV :)

a podejdzie do B5 :naughty:

Nie :)

to nie dobrze musze dalej szukac :wallbash: 1BE

Opublikowano

witam,to i ja sie podlacze do tematu.mam do kupienia sprezyny -20mm 3x zielony 1x niebieski.podobno sa od 1,8T avant,ktos sie moze orientuje czy podejda do mojego auta? jesli nie to jakiego oznaczenia szukac do swojego auta,nie ukrywam ze troche mi pilno z ta informacja,z gory bardzo dziekuje za odpowiedz,pozdrawiam

Opublikowano

3x zielony 1x niebieski.

to jest sprężyna na tył, podejdzie

Opublikowano

3x zielony 1x niebieski.

to jest sprężyna na tył, podejdzie

z jakiego to jest motorka ? ?diesel 1.9tdi, 2.5tdi czy może otto ? :przebiegly:

Ja poza tym widzę, że to również przód :)

Opublikowano

Ja poza tym widzę, że to również przód :)

hehe, racja :good:, muszę jeszcze poćwiczyć z etka :tongue4:

Opublikowano

a wie ktos co to za sprezyny i ile obnizaja (zdaje sie ze -30mm):?

http://www.allegro.pl/item393062256_sprezyny_h_r_obnizajace_audi_a4_2003_2_5.html

http://hrsprings.com/scripts/appguide.php?Mode=Application+Guide&SubMode=Find2&Year=2002&ModelID=23&q=2002%20|%20Audi%20|%20A4

tabelka Suspension, chyba nie będą(29369-2), te są do silnika 2.5 V6 ale zastanawiam się w czym jest różnica, do 1.9 mają numer 29369-1

1.5 cala to jakies 3.8 cm

Opublikowano
  • Autor

no wlasnie ja tez sie zastanawiam jaka jest roznica

faktycznie 3,8cm...brzmi ciekawie byle nie bylo za twardo

Opublikowano

no wlasnie ja tez sie zastanawiam jaka jest roznica

faktycznie 3,8cm...brzmi ciekawie byle nie bylo za twardo

No przy tej wysokości chyba będziesz musiał założyć twardsze amory, bo na miękkich będzie Cie bujało i koła będą Ci ocierać o nadkola,

chociaż z drugiej strony pisałeś że masz już -20mm czyli zawieszenie 1BE, amory z tego zawieszenia są dość twarde, może wystarczą.

Opublikowano

Pozwólcie że podepnę się do tematu. Od jakiegoś czasu szukam zawieszenia 1BE ale z tego co się dowiedzialem jest ich kilka rodzai w zależności od silnika, skrzyni i napędu.

Jakie powinno być oznaczenie sprężyn w zawieszeniu 1BE do B6 2,5TDI Q tiptronic. :wallbash:

[br]Dopisany: 11 Lipiec 2008, 20:22 _________________________________________________

witam,to i ja sie podlacze do tematu.mam do kupienia sprezyny -20mm 3x zielony 1x niebieski.podobno sa od 1,8T avant,ktos sie moze orientuje czy podejda do mojego auta? jesli nie to jakiego oznaczenia szukac do swojego auta,nie ukrywam ze troche mi pilno z ta informacja,z gory bardzo dziekuje za odpowiedz,pozdrawiam

Z tego co ja się orientuje to są od 1,9TDI ale czy 1,8 były takie same tego nie wiem.

Opublikowano
  • Autor

pytanie techniczne do ludzi z Krakowa

zamierzam wymieniac sprezyny z przodu i slyszalem ze jest z tym troche problemu - w zwazku z koniecaznoscia odkrecenia wahaczy - kiedy od nowosci nic nie bylo robione:

1. trzeba ciac sruby

2. trzeba ciac...wahacz

wiem ze niektorzy juz to przerabiali wiec moze polecicie mi kogos porzadnego kto sie na tym zna i w kosztach mnie nie utopi?

Opublikowano

pytanie techniczne do ludzi z Krakowa

zamierzam wymieniac sprezyny z przodu i slyszalem ze jest z tym troche problemu - w zwazku z koniecaznoscia odkrecenia wahaczy - kiedy od nowosci nic nie bylo robione:

1. trzeba ciac sruby

2. trzeba ciac...wahacz

wiem ze niektorzy juz to przerabiali wiec moze polecicie mi kogos porzadnego kto sie na tym zna i w kosztach mnie nie utopi?

:mysli: :mysli:

a po co wahacze?? z tym nie ma problemu :)

Opublikowano
  • Autor

tak slyszalem cos wlasnie...z drugiej strony to przeciez Ty zmieniales ostatnio wiec masz pwniejsze info

gdzie warto z tym podjechac i jaka cena?

Opublikowano

tak slyszalem cos wlasnie...z drugiej strony to przeciez Ty zmieniales ostatnio wiec masz pwniejsze info

gdzie warto z tym podjechac i jaka cena?

Ja ? pogadaj z Tytusem

Opublikowano

Tak, ja zmieniałem, na pewno trzeba odkręcić wahacze od zwrotnicy, wtedy wyjmujesz całość: sprężynę z amortyzatorem i dwoma wahaczami. Jak od nowości nic nie miałeś robione to możesz mieć ten sam przypadek co ja, śruby zapiekły się w obu zwrotnicach. Panowie mechanicy nie widzieli innego sposobu jak rozje.banie zwrotnic, czyli koszt +800 zł, no i do tego uszkodzone wahacze górne. Po wymianie miałem niezłego finansowego kaca, koszt to nieco ponad 3 tyś, ale mam z przodu nowe zawieszenie :decayed:

Jak chcesz dobrego mechanika to mogę podrzucić Ci numer, btw polecił mi go waskipl

Robocizna, jeżeli nie bedzie problemów to około 300-400zł pamietaj też o ustawieniu zbieżności zawieszenia.

Opublikowano
  • Autor

strasznie droga sprawa :([br]Dopisany: 14 Lipiec 2008, 08:21 _________________________________________________...no i takich mechaników to ja mam w d....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.