Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje prace


Griffe

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejnym samochodem który trafił do naszego garażu jest rodzinny kombiak.

Auto po zakupie 3 lata temu, zostało zabezpieczone powłoką kwarcową C1 by Gtechniq na którym leżała 25m-c i było używane jak normalne auto, od czasu do czasu myte wg. zasad ale czasem trafił się jakiś bezdotyk. Od czasu do czasu dostało jakieś upiększenie w postaci cleanera i LSP ale najczęściej było to szybkie opryskanie BSD by Sonax i tyle. Auto na co dzień nie jest rozpieszczane bo ''posiada'' swoje miejsce na ogrodzonym parkingu, nic pozatym :), przebieg na dzień dzisiejszy to niecałe 60tyś. km


Auto było ''myte'' przy okazji przeglądu okresowego, zdjęć z mycia nie ma bo bardziej zależało nam na tym żeby było suche przed podjęciem pracy wiec mycie było na bezdotyku o 21:00, do garażu i schło do następnego popołudnia.


Zaczynamy


uJHDRT.jpg


F4IHQd.jpg


Powłoka zabezpieczyła auto na tyle dobrze że wystarczyło lekkie odświeżenie


HpCSZ7.jpg


BpExpa.jpg


Myjcie i powłoka, a w zasadzie dwie


tdOvdV.jpg


cwYzQH.jpg


PVos92.jpg



A o to wyniki pracy


OmfMrE.jpg


XK33A5.jpg


LWDSN2.jpg


SgWzwn.jpg


9eu4Ui.jpg


Więcej na blogu


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z fordem mondeo zaczęła się od modelu MK III pomijając jego ''wady wrodzone'' :) naprawdę fajne auto, fajne prowadzenie dość elastyczny silnik jak na 115KM i 6b.

Po dwóch latach ojciec szukał samochodu obejrzał kilka i stanęło na ww. że to wersja indyvidual czekał ponad 2m-c, zanim się doczekał u mnie pojawiała się myśl zmiany na Octavię, więc jak ojciec odbierał, ja już forda nie miałem :) bywa ..... ale.... wróćmy do tematu... jeździłem wieloma samochodami, wiadomo każdy ma swoje upodobania, swoj styl jazdy natomiast MK III naprawdę był dobrze zestrojone, na tor .... bym się nie porwał ale długie trasy a klika ich pokonałem, nie które miały ponad 1200km i naprawde super auto, skoda jest OK ale to nie to samo, tamten był klasę wyżej :). Natomiast MK IV jest jeszcze fajniejszy, ciężko porównać 1:1 bo moj w momencia zakupu mail 155tys. a ten jest nowy z salonu. Bardzo lubię nim jeździć, mimo podobnej mocy Skoda-Ford jednak Ford, pięknie sie prowadzi, bardzo przewidywalnie, wygodny, wielki z ogromnym bagażnikiem.... jedyne coo... to potwierdzam opinie Kajetan Kajetanowicza kiedyś dla motoru testował kombiaki i właśnie ten wypadł bardzo wysoko z jednym małym ale... za wcześnie się włącza elektronika i to prawda .... mimo ze do Kajetana mi dalllllleeeekooo to potrafię go zmusić do ''przeszkadzania'' mi w jeździe a wyłącznie kagańca nie jest tak proste jak w MK III czy VAG-ach jednym guzikiem :) Generalnie czekam kiedy ojciec skończy płacić ''raty'' i ja go przejmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford udowodnił, że do wysokiej precyzji prowadzenia wystarcza tradycyjna kolumna z przodu i wielowahacz z tyłu, choć podobno auta z belką dużo gorzej nie jeżdżą, a są tańsze w eksploatacji.

Sporo myślałem o zakupie mk3 z silnikiem diesla 2.2, bodajże najbardziej elastycznym dieslem w klasie. W necie był test elastyczności i mondeas rozłożył na łopatki trzylitrową benzynę BMW, jak i wszystkie testowane diesle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie porwałeś się na 2,2 ja mailem 2.0 TDCI i... nie będę się rozpisywał bo to nie to forum, nie ten wątek :)

Co do wielowahacz vs. belka .... ja mam w skodzie wielowahacz jak w mondeach, i powiem że naprawdę super zawias jak na serię, nie odbiega znacząco od skomplikowanego wielowahacza z passata B5 i B5FL. Natomiast co do prowadzenia.... oglądałem Automaniaka gdzie Maznas testował nową Octavie III, test..... bylo ich kilka ale zabił ją (powrównywane było z poprzenim modelem, w tym wypadku była to Octavia 2 FL,) przelot po łuku przez nazwijmy to ciąg zwalniaczy.... zawias OIII kompletnie nie poradził sobie z tym testem, poleciała w ''krzaki'' ze hej... noo to OIII skreślona nie kupię takiego badziewia po tym co mam. Okazuje się że tylko najtańsze wersje mają belkę, bogatsze i 4x4 maja wielowahacz :) uff na szczęście :)

Nie zamienię tego co mam na belkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wyszedł ten ford,

ale ostatecznie jaki ma kolor , bo na dobrą sprawę to na każdej fotce inna farba :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to perła, wszystko zależy od światła i kąta oświetlenia/patrzenia. Kolor nazywa się Parkside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem na nasz warsztat trafiło auto "OCP" , dokładnej historii nie znamy bo właściciel był z nami krótki czas, dowiedzieliśmy sie że auto jest po leasingowe, ma 4 lata, przelot 200tys. wersja elegance.

Z naszych oględzin dowiedzieliśmy sie coś jeszcze ale jak to mawiaja starzy żeglarze co na jachcie pozostaje na jachcie i niech tak zostanie :D

zaczynamy oględziny i dekontaminacja

SwyfZe.jpg

ZTCTiE.jpg

XrPAov.jpg

8IkPg8.jpg

KveXSz.jpg

FNuby3.jpg

rOtXiF.jpg

zpSCdj.jpg

snsCVI.jpg

9V25WE.jpg

Mycie na dwa wiadra

PT2DcD.jpg

4ObNtY.jpg

HI3pQT.jpg

mfjxs9.jpg

noo tu sie nie wydarzało nic ciekawego, opryskali deironizatorem, potem T&G, piana i mycie na dwa wiadra wycieranie standardowa procedura....

Natomiast w garażu przy odpowiednim świetle....

IJRC2T.jpg

99BwZG.jpg

RRuSSD.jpg

0dEQXm.jpg

Noo tak tak... american style ... no prawie HOT ROAD :D by Octavia.... a poważnie jak zwykle handlarz chciał podciągnąć cenę i Franek za stodołą jechał futrem na G3 :).....

Na szczęście jakiś mądry człowiek wymyślił

KSVsBC.jpg

sTuuSA.jpg

i po kilku minutach pracy....

iromnu.jpg

b64p8V.jpg

OMiPcE.jpg

dalej podobnie rysy... rysy... rysy...

NChcYL.jpg

3P5pWB.jpg

Myjemy co by nie było jakiejś wpadki

jEzszr.jpg

potem HDC....:D

UT2Smm.jpg

i......

Glazur by ZYMOL

5DwfOH.jpg

Bwgg2B.jpg

Na szyb poszła NW tu gdzieś fot zabrakło

a tak nam wyszedł finał

RAprz5.jpg

ljDypb.jpg

rFIUeW.jpg

poQIZj.jpg

2FsKw3.jpg

AtWWOA.jpg

COEobw.jpg

o3LWOP.jpg

Ostatnie poprawki ;)

4AEzcx.jpg

wjfBl0.jpg

4AEzcx.jpg

wjfBl0.jpg

BzK03R.jpg

CJMc4g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak nakładacie HDC? maszynowo czy ręcznie?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, mam zamiar się udać moim autem na taki zabieg, ale ze względu na odpryski na lakierze - głównie maska, obawiam się, że wpierw przyjdzie mi się uporać z tą nieszczęsną maską i dopiero później jechać na detailing.. Możecie mi podpowiedzieć, czy będę musiał ją zmieniać, czy jakoś się chłopaki uporają?

Nie mam zdjęć, ale w razie potrzeby, mogę w późniejszym czasie dołączyć w pomocy przy ocenie problemu.

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...