Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 t - odkurzacz


nandoz

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to sygnał ecu pobiera z sondy lambda. Przecież sai nie odpowiada za nic innego jak kontrole emisji spalin, a gdzie kat nie daje rady to sai się załącza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poprostu zanim silnik będzie nagrzany będzie mniej efektywnie przepalał mieszanke a SAI wrzuca do wydechu troche czystego tlenu żeby resztki mogły się też wypalić. Jeżeli wartość mieszanki będzie zbyt bogata w ukladzie wydechowym niż określona w ecu załącza się pompka.

Tak naprawde jak się nie włącza nigdy to też zabardzo różnicy nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ma racje nie wiem dlaczego ale zależy załączenie sai od temp. u nie też tak było, sai ma za zadanie szybkie rozgrzanie katalizatora, pompa tłoczy powietrze do wydechu i w tym momencie wtryski dodają dodatkowe paliwo które dopala się w katalizatorze rozgrzewając go, możecie sie domyslić jaki ma to wpływ na zużycie paliwa :grin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dpf że wtryski(wtrysk) dodają dodatkowe paliwo a raczej wzbogacona mieszanka(ssanie)która jest dopalana w kacie czego efektem jest wygrzewanie właśnie kata i podnoszenie jego sprawności.

a tak w ogóle to wątek dotyczy czego innego i nie ma co pisać czy to działa tak czy inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dpf że wtryski(wtrysk) dodają dodatkowe paliwo a raczej wzbogacona mieszanka(ssanie)która jest dopalana w kacie czego efektem jest wygrzewanie właśnie kata i podnoszenie jego sprawności.

a tak w ogóle to wątek dotyczy czego innego i nie ma co pisać czy to działa tak czy inaczej

A wzbogacona mieszanka to niby skad sie wzięła ? czyz nie z dodatkowego paliwa wtryskiwanego przez wtryskiwacze?:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa tłoczy powietrze do wydechu i w tym momencie wtryski dodają dodatkowe paliwo :facepalm:

czyli wnioskując jak odpalasz auto to najpierw pompa działa a następnie ssanie:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra może napisałem to zbyt obrazowo, dlatego być może potraktowałeś szyderczo moja wypowiedz, na właczenie i wyłączenie sai wpływa bardzo dużo zmiennych m. in. temp powietrza, silnika a nawet prędkość samochodu:kox:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś obrazowo, tylko jesteś w błędzie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok może jestem w błedzie, rozumiem że Wy macie algorytmy sterowania silnikiem w jednym palcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...