Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd zmieniarki 02446 - disk drive mechanical malfunction


Rekomendowane odpowiedzi

Rano po odpaleniu auta zamiast załączenia się cd wyrzuciło mi napis: "Inicjalizacja urządzenia, proszę czekać" tylko że nie przynosi to efektu.

Po resecie MMI pojawia sie tez inny komunikat: Nota, Device Error Missing answer for notification 0x412.

W sterowniku pojawia się błąd: 02446 - disk drive mechanical malfunction.

Kilka płyt jest w srodku, żadnej nie można wyjąć ani włożyć nowej, przy próbie wyjęcia słychać jakby coś się blokowało i wszystkie 6 przycisków płyt zaczynają w określony sposób naprzemiennie migać.

Trochę dziwi mnie, że cały dzień wcześniej było ok a problem pojawił się rano przy pierwszym uruchomieniu.

Miał ktoś podobny problem ze zmieniarką? Rozumiem, że to mechaniczna usterka, np zblokowanie? Zeby ją wymontować potrzebne są jakieś specjalne wyjmaki czy starczy odpowiednio wycięta blaszka?

Zastanawiam się czy po demontażu pchać w to łapy czy może łatwo coś nabroić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos zablokowało płytke i dlatego jest ten bład .

Mozesz wyjąc zmieniarke wyjmakami i sprawdzić w srodku mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jak mechanizm ale nie składa się z 10 części. Ważne by nie wykonywać nerwowych ruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz pukając w zmieniarke udalo mi sie wyjac plytki, pozniej po wlozeniu plyt cd zagrało ale chwila zabawy ładowanie/wyjmowanie problem znow sie pojawil, po zdjeciu gornej pokrywy wg mnie najnizsza plytka chyba nie trafia na swoje miejsce, żeby sie tam dostac trzeba rozebrac całą "górę" :/ Jest coś, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę/uważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...