dejwit Opublikowano 12 Lipca 2008 Opublikowano 12 Lipca 2008 Witam Z racji iż nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum proszę o pomoc. Koledzy od jakiegoś czasu nie działa mi elektryczna prawa szyba przednia. Po wstępnych oględzinach (silniczek cyka po wciśnięciu przycisku) stwierdziłem, że silniczek dokonał żywotu i kupiłem sobie nowy drugi. No i go zamontowałem! okazało się, że również nie działa. Jednak jest sprawny bo gdy podłącze go pod lewe drzwi obraca prawidłowo, w prawych nadal tylko cykanie. Sprawdziłem wtyczki do silniczka i od przycisków wszystkie napięcia i masy się pokrywają na poszczególnych przewodach z lewymi drzwiami. Proszę o radę nie wiem czego się zaczepić. Może posiadacie jakieś schematy kostek albo jak z marszu uruchomić silniczek wtedy będę wiedział co i jak. Za poświęconą waszą chwilę z góry dzięki chwilę.
KrzyHo Opublikowano 12 Lipca 2008 Opublikowano 12 Lipca 2008 A może masz przytarte prowadnice szyby. Znaczy, że bardzo suche, posmaruj prowadnice po której jeździ element opuszczający i podnoszący szybę, sprawdź czy wogólę linka się rusza, może ona sie zatarła, zerdzewiała lub coś w tym stylu.
Wąski Opublikowano 12 Lipca 2008 Opublikowano 12 Lipca 2008 Czyli silniczek działa? może problem z plastikami które często się łamią.Takie białe
dejwit Opublikowano 14 Lipca 2008 Autor Opublikowano 14 Lipca 2008 Nie nie silniczek podłączam do kostki ale nie wkładam na rolkę. O jednym zapomniałem napisać - jak go podpinam pod prawą kostkę zachowuje się tak jak gdyby były uszkodzone czujniki wysokości szyby cyka przekaźnik w silniczku ale nie kręci. Takie samo cyknięcie jest z lewej strony z lewym silniczkiem kiedy szyba jest zamknięta a ja chce do góry albo otwarta a ja chce w dol. Przechodząc do meritum - gdzie znajdują się czujniki wysokości bo za ch...re nie mogę ich znaleźć czyżby były jakoś sprytnie ukryte w silniczku?? P.S. Szyba opuszcza się ręką bez problemu[br]Dopisany: 13 Lipiec 2008, 11:30 _________________________________________________Przyczyna zlokalizowana otóż w prawych drzwiach na grubych przewodach (+ bodajże czerwono zielony; - brązowy) faktycznie było napięcie ale nie tak wysokie jakie powinno być mianowicie 9,6 a nie 12 z groszem podłączyłem się do rozdzielni kostek przy prawym słupku (czerwony kabel) i wszystko gra
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się