Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie przepustnicy - wasze rady praktyczne!!!


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zabrać się do czyszczenia przepustnicy, proszę o wasze rady na co zwrócić uwagę

co zrobić aby uniknąć problemów. Podajcie mi jeszcze czy czyszczenie przepływomierza, zaw krokowego będzie tu na miejscu czy zbyt wiele roboty???? WIęc piszcie wasze doświadczenia z przepustnicą , przepływomierzem, zaw krokowym. Z góry dzięki

ps. Wiem że podobny temat był ale tylko podane tam były przyczyny falowania obrotów a nie same praktyczne rady podczas czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bushi wiec tak odkrecasz przepustnice i dokladnie myjesz w benzynie ekstrakcyjnej, potem pokladnie wycierasz szmatka i gotowe najlepiej jeszcze zostaw w cieplym miejscu zeby dobrze rozpuszczalnik odlarowaz z miejsc gdzie nie podejdziesz szmatka i zakladamy spowrotem. problemow zadnych nie ma chyba ze bedziesz odkrecal na dworzu to zimno moze byc troszke!!!

potem oczywiscie adaptacja!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Samo czyszczenie przepustnicy to nie jest trudna sprawa. Trzeba miec tylko odpowiednie narzedzia, jak dobrze pamietam to śróbki sa na imbus. Pamętac trzeba o uszczelce, zeby jej nie uszkodzić. Uważac trzeba również na ta plastikowa rurę, tkóra odchodzi od przepustnicy w kierunku filtra powietrza, a zwłaszcza na to kolanko małe które idzie pod pokrywe zaworów bo lubi sie ulamać. No i tak jak Koledzy pisze bez komputera nie da rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spytam ile płaciliście za czyszczenie przepustnicy z adaptacją u mnie wołają 100 zł chyba za duzo co wy na to?? a jeszcze mam pytanie jak wam się rozładuje akumulator to także powtarzacie procedurę adaptacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spytam ile płaciliście za czyszczenie przepustnicy z adaptacją u mnie wołają 100 zł chyba za duzo co wy na to?? a jeszcze mam pytanie jak wam się rozładuje akumulator to także powtarzacie procedurę adaptacji??

A jakbyscie poszukali mojego posta na ten temat to by było wszystko wiadomo.

Po rozładowaniu akumulatora adaptacja się przeprowadza............sama.

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...