Skocz do zawartości
IGNOROWANY

regeneracja dwumas multitronic? gdzie? kto? za ile?


qerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, mam problem jak w temacie... zdecydowałem sie na wymiane/regeneracje dwumasu. Przerzuca mi biegi płynnie lecz po dynamicznej jeździe odpala głośno. Na nowe raczej sie nie bede chciał zdecydowac poniewaz z wymianą to 3tys z tego co sie dowiedziałem. Co do regeneracji to jakos przekonany nie jestem gdyż mój kuzyn zrobił regenereacje (jego dwumas był w gorszym stanie - nie wiem czy to ma znaczenie) i niestety po tygodniu miał to samo;/ dzwoniłem w pare miejsc i każdy obiecuje ze wszystko bedzie ok i ze daje 12 miesiecy gwarancji. Ceny podobne bo ok 500-700zł za regeneracje. Na alle... znalazłem kolesia który zregeneruje moje koło (wymontowuje, wysyłam i podobno odsyła mi moje zregenerowane) daje 12 miesiecy gwarancji pisemnej i 500zł chce. Macie moze jakies info na temat jakichkolwiek speców dobrych i tych od których sie nalezy trzymac z daleka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz trochę jaśniej powiedzieć o tym głośnym odpalaniu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dynamicznej jeździe gdy zgasze auto i w przeciagu 20 min chciałbym je ponownie odpalic to głośno odpali i zadrży. Gdybym jeździł bardzo delikatnie i krótka trase to odpaliłby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpalasz auto to słychać trzask tak jak by blacha się ocierała o blachę i tylko jak auto jest rozgrzane na zimnym spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam regeneracje dwumasu tez chciałem tak zrobić dzwoniłem w parę miejsc co regernuja dwumasy ale żaden nie chciał się podjąć tego każdy mówił ze do multi nie bo mieli dużo reklamacji ,to moje zdanie pogadaj z Bartkiem z forum coś na pewno doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez dzwoniłem do takich co powiedzieli ze dwumasu multitronica nie robią ale wiekszośc przekonuje ze wszystko bedzie ok. Nawet jednego kolesia z zielonej góry trafiłem ze za 1000zł mi zregenreuje i wymieni z gwarancją. Czas montażu podobno 4-5 godzin. Właśnie chodzi mi o to ze co z tego ze ktos mi da gware i przyśle dwumas a potem jak bedzie sie działo to samo to powie ze ktoś źle załozył i gwarancji nie uwzgledni. Zastanawiam sie nad tym z zielonej góry, poświece swój czas i pojade ale wtedy mam gwarancje pisemna na regeneracje i wymiane. Wtedy jak by nie chodziło to mu poprostu nie zapłace i juz bo obiecuje ze wszystko bedzie ok a pieniedzy w błoto nie wywale w ciemno. Hmm kto to Bartek?? bo szczerze to nie jestem az tak aktywny na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam regenerację koła dwumasowego dla Multitronika - montaż takiej części może skończyć się nawet uszkodzeniem silnika...

Niestety jeśli zaczęło Ci już "walić" to najprawdopodobniej w skrzynię też już poszło (okaże się przy wymianie koła).

---------- Post dopisany at 10:30 ---------- Poprzedni post napisany at 10:25 ----------

Co do kosztów operacji - od niedawna na rynku after marketowym pojawił się zamiennik kół dwumasowych firmy LuK. Niestety koła dla diesla rozeszły się natychmiast i są obecnie niedostępne (ponoć nowa partia będzie gotowa za jakieś 8 tygodni). Cena oryginału 2055zł - zamiennik będzie kosztował jakieś 1050zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam regenerację koła dwumasowego dla Multitronika - montaż takiej części może skończyć się nawet uszkodzeniem silnika...

Niestety jeśli zaczęło Ci już "walić" to najprawdopodobniej w skrzynię też już poszło (okaże się przy wymianie koła).

---------- Post dopisany at 10:30 ---------- Poprzedni post napisany at 10:25 ----------

Co do kosztów operacji - od niedawna na rynku after marketowym pojawił się zamiennik kół dwumasowych firmy LuK. Niestety koła dla diesla rozeszły się natychmiast i są obecnie niedostępne (ponoć nowa partia będzie gotowa za jakieś 8 tygodni). Cena oryginału 2055zł - zamiennik będzie kosztował jakieś 1050zł.

To do B7 nie szedł LuK na pierwszy montaż? I czemu do diesla tańszy niż do benzyny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam regenerację koła dwumasowego dla Multitronika - montaż takiej części może skończyć się nawet uszkodzeniem silnika...

Niestety jeśli zaczęło Ci już "walić" to najprawdopodobniej w skrzynię też już poszło (okaże się przy wymianie koła).

---------- Post dopisany at 10:30 ---------- Poprzedni post napisany at 10:25 ----------

Co do kosztów operacji - od niedawna na rynku after marketowym pojawił się zamiennik kół dwumasowych firmy LuK. Niestety koła dla diesla rozeszły się natychmiast i są obecnie niedostępne (ponoć nowa partia będzie gotowa za jakieś 8 tygodni). Cena oryginału 2055zł - zamiennik będzie kosztował jakieś 1050zł.

To do B7 nie szedł LuK na pierwszy montaż? I czemu do diesla tańszy niż do benzyny :decayed:

Kamil już Ci to tłumaczyłem wcześniej :facepalm: Oryginalny dwumas dostępny w ASO jest produkowany przez LuK... W tym roku ta sama firma wypuściła na rynek after marketowe odpowiedniki (najwyższy czas :whistling:). Nie wiem skąd wziąłeś to porównanie dot. ceny ale nie jest prawdziwe - ceny "zamienników" zależnie od wersji silnikowej mieszczą się w zakresie 1050-1250zł (adekwatnie oryginały to pułap 2000-2600zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapomniałem :wink:

To następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz koła za 1000zł???? bo jakos nie spotkałem nigdzie takiej ceny.
To cena od mojego dostawcy części... Dla Was może być troszkę wyższa. Najważniejsze jest to, że koła dla TDI są aktualnie niedostępne więc nie ma nawet jak potwierdzić tej ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez Bartek zjada takie skrzynki na sniadanie wiec gosłuchac proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...