Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Musze robić korekte programu po zmianie wtrysków na wieksze???


ziomek0101

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy miałem wgrany rok temu program na 118koni i momend 270NM w audi a4 b5 90koni 1Z... Jesli chciał bym zmienić wtryski na 216 to musze robić koreke programu czy moge założyc te wieksze wtryski i tez bedzie wszystko chodziło dobrze? A druga sprawa czy ta moja pompa i turbina wytrzyma jesli wymienie te wtryski na wieksze..Prosze o jakies rady... Bo nie wiem czy sie oplaca pchac w koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w 1z 130 hp także wytrzyma. Zrobiłem tak ok. 40 tys km i nic się nie stało. Na pewno wtryski dadzą Ci więcej niż sam program tyle że pompa wtryskowa 1z jest nieco słabsza niż np. w afn.

Gdzie robiłeś soft ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 16:34 ---------- Poprzedni post napisany at 16:34 ----------

[/color]

Miałem w 1z 130 hp także wytrzyma. Zrobiłem tak ok. 40 tys km i nic się nie stało. Na pewno wtryski dadzą Ci więcej niż sam program tyle że pompa wtryskowa 1z jest nieco słabsza niż np. w afn.

Gdzie robiłeś soft ??

No mi wiecej nie trzeba... tak na ok 130 koni żeby go zrobic bez wymiany turbiny i pompy bo te niby 118 jeszcze troche mało przy wyprzedzaniu... Czyli moge smiało szukac wtryskow 216 i wkladac ?? A co z ta korekta programu? Nie musze nic tam juz przestawiac itp???

Program robiłem w Łańcucie u takiego elektryka co ma złota reke do elektryki w samochodzie...

Kolego a jak ci to jechało w tym 1Z 130 koni? W miare sie zbierał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znając Twoją "złotą rączkę" to ci wgrał gotowca.Przerabiałem wszystko od boxa do tego do czego zmierzasz.Znając życie gotowca miałeś na ok 100-105 kuni.Po wymianie na 216 musisz zrobić korektę i powinno być w okolicach 125-130 jak motorownia ok.Zmiana kolosalna i wystarczy w tych naszych gratach.Mam nadzieję, że ten Twój elektryk ogarnia temat profesjonalnie.Powodzenia ,będziesz zadowolony jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znając Twoją "złotą rączkę" to ci wgrał gotowca.Przerabiałem wszystko od boxa do tego do czego zmierzasz.Znając życie gotowca miałeś na ok 100-105 kuni.Po wymianie na 216 musisz zrobić korektę i powinno być w okolicach 125-130 jak motorownia ok.Zmiana kolosalna i wystarczy w tych naszych gratach.Mam nadzieję, że ten Twój elektryk ogarnia temat profesjonalnie.Powodzenia ,będziesz zadowolony jak ja

No mi wystarczy wlasnie tyle koni co napisales.. a ty masz wszystko seryjne? pompe i turbine??tylko masz zmienione wtryski i program?TEraz mi w miare fajnie chodzi ale jeszcze przy wyprzedzaniu troche brakuje tych koni ,jeszcze jak zalozylem kola 17stki co tez zmulilo troche samochod..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że w 1z jest mocna pompa, długo jeździłem 1z i w obecnym afn jest o niebo lepiej. Pozostaje tylko pytanie, jak już jest sporo paliwa, skąd weźmiesz tyle powietrza ??

Bez urazy ale 216-tki do 1z to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób korekte, to jak kupić telewizor z HD a ogladać najzwyklejszą kablówke w rozdziałce 640px...

pompa w 1Z ma krótka fale i nie jest to mocna pompa:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musze kupic te wtryski.. tylko jedni mowią że 216stki za duze sa drudzi że dobre..kogo w koncu sluchac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz te 216ki:wink: niektórzy twierdzą ze 110km jest szybkie:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej do tych moich z 1z wtryskow dokupic same koncowki i zmienic? Mozna tak? Czy te wtryski 216 sa troche inne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz i same końcówki kupić, bo tylko to sie zmienia, korpus jest taki sam, ale wtedy jest konieczna wizyta u pompiarza który to Ci zmontuje w całosć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak nie zrobie bo nikt nie ma tych 216stek..a jak kupie koncowki to bede mial pewne że sa dobre i sprawdzone.. a ogolnie drogie sa te koncowki i ich zamontowanie oraz ustawienie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPORTOWE Wtryski 216 FRATELLI BOSIO 1.9TDI DZISIAJ (3204507137) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Moim zdaniem lepiej kupić całe... cenowo chyba końcówka stoi po 140zł, ustawienie to z 50zł/szt, tak mi sie przynajmniej obiło o uszy ostatnio

---------- Post dopisany at 09:32 ---------- Poprzedni post napisany at 09:31 ----------

SPORTOWE WTRYSKI 216 1.9TDI NOWE KOŃCÓWKI 0.216 (3204507007) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. tu masz innej firmy jeszcze

Najlepsze były by boshowskie, ale są zdecydowanie najdroższe:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIektorzy za 650zl cale tryski kupowali ..no nic..bede czekał może ktos akurat bedzie miał.. a jak nie to te koncowki kupie i zmienie w moich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu masz za 550zł całe tylko firma star diesel, a te drozsze to fratelli, bosch za tysiaka kupisz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole juz lepsza firme niz jakis star diesel.. bo nie widadomo czy ta forma jest dobra... zachwile zacznie mi lac ktorys wtrysk i bede znowu wymienial?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz te 216ki:wink: niektórzy twierdzą ze 110km jest szybkie:whistling:

:naughty::naughty::naughty: znam takiego co mu AVB w B6 wystarcza:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 180 km w 1.8T i 260Nm i za mało. Miałem 200km i 320Nm program i znowu brakuje. Teraz będzie 225km i 350Nm może wystarczy na pół roku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...