Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolo dwumasowe z Octavi do AHU


Kuklex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam opcję kupić używane koło zamachowe za śmieszne pieniądze, podobno w dobrym stanie. Dwumasa jest od Octavi 90km i w zasadzie tyle wiem o tym silniku, przypuszczam że jest to ALH lub coś w tym stylu.

Czy ktoś się orientuje czy to koło pasuje czy ze względu na inny układ silnika i inna skrzynie nie będzie pasować. Szukałem już na allegro i to koło pasuje do golfa, ibizy, octavi, a3 czyli wszystkiego co ma silnik poprzecznie. Właściciel zapewnie że do A4 90km pasuje, ale ile jest w tym prawdy.

Wymieniać będę sam więc śmiesznie byłoby wyciągnąć silnik (bo raczej od tej strony się za to zabiorę) i stwierdzić "ooo, nie pasuje".

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz silnik ?

---------- Post dopisany at 23:32 ---------- Poprzedni post napisany at 23:27 ----------

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHU. Obecnie mam dwumase ale w stanie rozkładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Koło zamachowe okazało się identyczne. Po wyciągnięciu silnika okazało się że docisk jest lekko wygięty w samym centrum (miejscu styku z łożyskiem), około 40% "słoneczka" wystaje ok 2-3mm od reszty. Nie wiem czy stało się to podczas wyciągania silnika czy podczas eksploatacji z uszkodzonym, prawie pustym dwumasem (luz prawie pół obrotu od pozycji + do -).

Docisk ogólnie wygląda dobrze, nie porysowany, nity nie tknięte. Tarcza ma grubość 6.35-6.6mm, okładzina dobrze zaakrywa nity, rowki widoczne. Sprzęgło nigdy nie ślizgało i reagowało od samego początku, ale było bardzo twarde. Czy ktoś orientuje się czy takie sprzęgło nadaje się jeszcze do czegoś czy już do wymiany? Słyszałem że twarde sprzęgło to objaw padającej dwumasy lub wysprzęglik, ale myślę też o docisku. Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło zamachowe identyczne?Czegos nie rozumiem.Przeciez tam jest silnik inaczej ulozony i nie pasuje rozrusznik wtedy do tego koła.Jestes pewny ze 100% to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie nei wydaje zeby pasowalo, nie moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło już jest przykręcone do wału, stary docisk spasował. W kwestii sprzęgła to kupiłem nowy zestaw SASCHa, nie chciałem ryzykować zakładania sprzęgła które może być uszkodzone. Jutro będę zakładać sprzęgło to odpiszę numer z koła zamachowego, wtedy będziemy wiedzieli czy to dwumas z Octavii czy ktoś się pomylił

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja porownywalem bo mam z silnika agr to owszem przykrecisz do wału ale rozrusznik nie zapasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spisałem numeru koła które zakładałem ale mam numer tego które ściągnąłem: A1657 od LUKa i w zasadzie tylko te numery znalazłem na kole. Rozmawiałem z gościem który to koło ściągał i mówił że jest to silnik z Octavii. Może w w którymś roku była zmiana części, tak jak początkowe AHU miały sztywne koło a później dwumas.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja tam po namowie mechanika zdecydowałem się na regenerację mojej dwumasy ze sprzęgłem.Czytałem na ten temat wiele różnych rzeczy ale zaryzykowałem, Z tego co pamietam fachowcy w tej firmie,której regenerowałem coś wspominali,że mój dwumas pasuję do kilku modeli i że ogólnie sachsy pasują do vw audi i skody, ale nie pamiętam dokładnie gdyż było to gdzieś w wakacje 2012 roku.Dla zainteresowanych wybrałem firmę Avanti z Kielc bo do nich miałem najbliżej, jak na razie odpukać jest ok. Jak coś pewnie znajdziecie namiary na necie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze dwumasy pasuja w skodach vw audi bo to te same samochody tylko z inna blacha, wazne jest czy sprzeglo jest do silnika poprzecznego czy do wzdluznego ze wzgledu na umiejscowienie rozrusznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...