Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaka ramka i popiołki do dekorów Q88 w A4 B6?


serfin

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy jak w temacie, poszukuje ramki i popielniczek do swojej B6, mam juz od jakiegoś czasu dekory tj. listwy z oznaczeniem Q88 ale nigdzie do tej pory nie natrafiłem na pozostałe elementy z tym kodem. Moje pytanie czy dekory/listwy Q88 były mieszane z popiołkami i ramką z innym kodem? :kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie ten sam problem. Nie ma problemu ze znalezieniem dekorow 8qq ale dobranie do tego ramki i popiolek to jakis dramat. Szukam i szukam i nic. Jedyne na jakie natrafilem na alledrogo to popiolki pod 2 din. Kilka dni temu zamowilem w koncu tylna popiolke i ramke od 7n6, bo na swoja juz nie moge patrzec. Mam nadzieje ze nie bedzie duzej roznicy :/

Edyta podpowiada ze znalazlem odpowiedz na nasze pytanie:

Identyfikacja elementów dekoracyjnych wnętrza S line:

Jeśli chodzi o nadwozie B6 – w pakiecie S line montowano dwie wersje szczotkowanego aluminium, 7N6 (aluminium szczotkowane) oraz 1NK (srebrne aluminium szczotkowane, jaśniejsze od poprzednika – ten kolor zastąpił 7N6 w czerwcu 2004). Podane powyżej symbole to nic innego jak oznaczenie barwy – ta informacja pozwoli wam odróżnić S line od pozostałych wzorów. Bardzo często sprzedawcy na allegro wciskają kit opisując dekory jako S line mimo, że te nie mają z tym pakietem nic wspólnego. Najczęściej w tym przypadku „podrabia się” rybią łuskę (Visier czyli 2S1 z B6 lub Facette czyli 25W z B7). Oprócz tego w pojawiają się jeszcze listwy szczotkowane alu które montowano również jako standardowe wyposażenie w B7 – te listwy były ciemniejsze od swoich odpowiedników S line i co najważniejsze nigdy nie występują w komplecie z popielniczkami i ramką drążka zmiany biegów (te elementy nie mają pokrywek w tym odcieniu). Mowa tutaj o szarym aluminium szczotkowanym (WW4) oraz jasno-szarym aluminium szczotkowanym (Q88). Informację dot. oznaczenia barwy znajdziecie na małej naklejce znajdującej się na wewnętrznej stronie danego dekora. Poniżej fotka z zaznaczonym miejscem opisującym barwę. Na koniec wspomnę jeszcze o tym, że w B6 obie popielniczki powinny posiadać podświetlenie (w przeciwieństwie do B7 gdzie zrezygnowano z tego elementu jako wyposażenie S line).

No to trzeba kombinowac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, ale jezeli byly dekory z kodem q88 to i musiala byc ramka i popiolki bo jak inaczej wychodziloby to z fabryki?

---------- Post dopisany 16-05-2013 at 11:02 ---------- Poprzedni post napisany 11-05-2013 at 14:06 ----------

No i jak zgraly sie Tobie dekory Q88 z 7N6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci jutro, bo powinienem juz wszystko odebrac i zamontowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeki nie masz zalozonych jeszcze dekorow to moze zrob dobre zdjecia obok siebie tak dla porownania powierzchni obu dekorow tj listwy i pipielniczki/ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listwy Q88 zalozylem w zeszly weekend - wygladaja elegancko. Jestem poza domem caly tydzien, ale w tym tygodniu miala dojsc ramka i popiolki. Nie ma sprawy - jak nie zapomne, to porobie zdjecia.

Tak sobie kombinuje co by jeszcze poprawic i doszedlem do wniosku, ze chetnie wymienilbym galke na ta z s line, ale ciezko znalezc 5-biegowa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gałki przełożyć możesz sam dekielek ze schematem, jest opis na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to czekam na foty. Ja na szczescie mam cos ala sline galke tylko galka ma skore nie pikowana ale to szczegol, satysfakcjonuje mnie to, ze w S4 jest identyczna jak moja. Uff ja mam 5biegowa wiec na szczescie ominie mnie to poszukiwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, zamontowalem. Nie jest zle, ale szalu nie ma. Myslalem ze troche to lepiej bedzie wygladalo. Ten 7n6 jest jasniejszy i na moje oko, jednak, troche ladniejszy.

http://i.imgur.com/riZfSd4.jpg

http://i.imgur.com/SAavaIR.jpg

http://i.imgur.com/i6O7Oz2.jpg

http://i.imgur.com/YZ2enxo.jpg

http://i.imgur.com/ajmyahB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tragedii nie ma. Calkiem to wyglada. Zreszta jak dls mnie zapalniczki ramka biegow moga byc w innym kolorze niz pozostale dekory taki np ciemny tunel caly ;) Jakie miales wczesniej dekory? Ja mam rybia łuske i jak porownywalem to z Q88 to jest ono przyjemniejsze dla oka niz rybia łuska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie rybia luska od poczatku nie podobala i nawet nie bralem jej pod uwage przy wymianie dekorow. Wczesniej mialem takie ciemno-szare, standardowe dekory, do swinga. Teraz chetnie bym wymienil tunel i dorzucil jeszcze pare gratow (w tym np radio i navi pod 2 din, np takie o jakim pisales w drugim watku) ale nie wiem czy jest sens, bo w przyszlym roku mam zamiar wymienic auto na Audi A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz zmiane furki i to na A6 to faktycznie nie ma co sie pakowac. Ja ugrzazlem z kasa na kilka lat wiec ni za szybko puszcze swoja B6, wiec moge troszke doinwestowac ja ale bez przesadyzmu. Caly czas mysle o alternatywie jezeli chodzi o radio navi mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja wymieniałem z Q88 na 7N6, ta jasna listwa to 7n6, ta ciemniejsza to Q88, różnice widać, więc proponuję cały komplet wymieniać, do dekorów q88 szły czarne popielniczki, to ostatnie zdjęcie cały zestaw od A4 B7 q88, oryginał w stanie idealnym Teraz akurat mam do sprzedania jak ktoś chce, cena 350 zł za cały komplet stan idealny, Sprzedaję tylko dlatego bo wymieniłem na cały komplet 7n6 od s- line.350 plus przesyłka lub odbiór w Lublinie. Popielniczka 2din, ramka skrzyni biegów pod skrzynię manualną IMG-20231009-WA0018.thumb.jpeg.0e92351210157bcfdfcf49ff50c0ca33.jpegIMG-20231009-WA0016.thumb.jpeg.7225e7befe6b73c2b9f86fed7a2e301c.jpeg20231009_151608.thumb.jpg.6e484c7515c28adea7b4b038e0ec1038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...