Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stan pompowtryskiwaczy a nierówna praca silnika(trzepanie budą)


robert11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od jakiegoś miesiąca silnik na biegu jałowym (postój na światłach itp) nierówno pracuje zaczyna trząś budą , wyczytałem że może to pompki więc podłączyłem VCDS i sprawdziłem bloki 013,018,023 i chyba jeden pompowtryskiwacz padł

filmik do obejrzenia

(pomiar na rozgrzanym silniku 90st z włączonymi klima, światła ,radio)

Możecie zobaczyć jak trzęsie budą po ekranie laptopa , najbardziej zaczyna trząś jak dodam gazu a następnie puszcze gaz (noga z gazu

) wtedy najwięcej telepie.

Nasuwają mi się pytanka co teraz wymiana czy regeneracja ? i ile wtrysków ewentualnie wymienić.

Czy znacie jakiegoś dobrego speca z okolic Katowic który ewentualnie zregenerował by wtryski ?

Czy może jechać na czyszczenie wtrysków ponoć jest jakiś sposób "czyszczenie wtrysków metodą JEC CLEAN TRONIC" tylko czy w tym przypadku coś to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski nie wyglądają za dobrze. Możesz spróbować z czyszczeniem Jet Clean Tronic, ale czy to rozwiąże problem nie byłbym pewny. Znajomy kiedyś mówił, że był na takim czyszczeniu, ale jakiejś wielkiej poprawy nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-czyszczenie-wtryskiwaczy-pompowtryskiwaczy-diesla-166546/

jeśli nic to nie pomoze to regeneracja najlepiej wszystkich lub wymiana na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przemawia do mnie wina sprężarki klimy :decayed:

Przy małym obciążeniu mechanizm korekcji biegu jałowego się jeszcze wyrabia i silnik pracuje w miarę równo, przy większym prawdopodobnie potrzebne dawki korekcyjne wychodzą poza dopuszczalny zakres i dlatego telepie :whistling:.

Spróbuj któregoś ze środków dodawanych do paliwa, a służących do czyszczenia aparatury wtryskowej, może zmień stacje na której tankujesz, bo to co niektóre sprzedają, do napędzania nowszych silników spalinowych się nie nadaje :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...