Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpnięcie w silniku przy ok 1500 obr. Multitronic.


Mychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam od pewnego czasu problem.

Podczas jazdy w czasie powolnego przyspieszania, gdy na obrotomierzu wskazówka dochodzi do 1500 obrotów czuję jakby takie szarpnięcie lub ślizgnięcie silniku. Czy wiecie co to może oznaczać?

To coś ze skrzynią? Mam Multitronic. A może to turbina? Nigdy jej nie regenerowałem a A4 ma już 240 tysi.

Komputer nic nie wykazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam od pewnego czasu problem.

Podczas jazdy w czasie powolnego przyspieszania, gdy na obrotomierzu wskazówka dochodzi do 1500 obrotów czuję jakby takie szarpnięcie lub ślizgnięcie silniku. Czy wiecie co to może oznaczać?

To coś ze skrzynią? Mam Multitronic. A może to turbina? Nigdy jej nie regenerowałem a A4 ma już 240 tysi.

Komputer nic nie wykazuje...

Maciek trudno powiedzieć - może sprzęgło... Musiałbym się przejechać. Olej na pewno nie bo przecież stosunkowo niedawno wymienialiśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to AVF.

avg w moim profilu jest przy spalaniu i oznacza average (średnie) :)

---------- Post dopisany 19-06-2013 at 12:17 ---------- Poprzedni post napisany 24-05-2013 at 15:57 ----------

Bart-s czy diagnostyka sprzęgła i dwumasa wiąże się z rozebraniem skrzyni?

Pytam, bo nie wiem czy jechać do jakiegoś mechaniora we Wro...nie bardzo chcę żeby ktoś oprócz Ciebie w niej grzebał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to AVF.

avg w moim profilu jest przy spalaniu i oznacza average (średnie) :)

---------- Post dopisany 19-06-2013 at 12:17 ---------- Poprzedni post napisany 24-05-2013 at 15:57 ----------

Bart-s czy diagnostyka sprzęgła i dwumasa wiąże się z rozebraniem skrzyni?

Pytam, bo nie wiem czy jechać do jakiegoś mechaniora we Wro...nie bardzo chcę żeby ktoś oprócz Ciebie w niej grzebał ;)

Tak - trzeba skrzynie wywalic (inaczej pewnosci nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziś zrobię logi dynamiczne i pozwolę sobie podesłać do Ciebie. Może to turbina lub coś innego.

Jak nie, to będę musiał sobie zabookować jakiś termin u Ciebie bo nikomu innemu nie dam jej ruszyć :]

---------- Post dopisany 20-06-2013 at 11:35 ---------- Poprzedni post napisany 19-06-2013 at 14:44 ----------

Uchwyciłem moment zboksowania w logach. Wyniki zamieściłem w dziale Diagnostyka VAG.

Będę wdzięczny za pomoc w analizie

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosze-analize-logow-dynamicznych-277905/#post3629573

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...