Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja słabo chłodzi


Arek956

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Panowie mam problem z klimą w moim B5. Otóż klimatyzacja bardzo słabo chłodzi. Od razu mówię że w zeszłym roku klima była nabijana,wymieniony filtr itp.W zeszłym roku wszystko było ok nawet w największe upały ustawiałem klimę na 19-20 stopni i w środku było zimno a teraz na LO jest średnio. Dziś sprawdziłem i z kratek przy włączonej klimie na LO leci powietrze o temperaturze 12-12,5 stopnia więc wydaje mi się że to bardzo słaby wynik.Nie wiem czy tak powinno być ale jak włączę klime to wiatrak włącza się na około 30-40 sekund, wyłącza się na 1-2 minuty i za chwilę znowu uruchamia się na 30-40 sekund i tak bez końca.Ogólnie sprężarka klimy dziwnie się zachowuje bo jak ją włączę to silnik chodzi trochę głośniej i trochę zaczyna nim trząść bynajmniej takie są odczucia wewnątrz samochodu a w zeszłym roku nie odczuwałem różnicy między włączoną sprężarką a wyłączoną.

Ps.Czynnika napewno jest dużo bo w zeszłym roku układ był nabijany, facet sprawdzał szczelność i powiedział że wszystko jest ok a poza tym klimy używam raczej w weekendy w trasie itp. w tygodniu jeżdżąc po mieście raczej z niej nie korzystam więc czynnika na 100% nie brakuje. Z góry dzięki za wszelkie sugestie :wink:

Dla porównania dzisiaj u kumpla w Passacie B6 włączałem klimę i u niego przy ustawionej temp. 22-23 stopnie leci chłodniejsze powietrze niż u mnie na LO więc wydaje mi się że coś jest nie tak, ale chciałbym żebyście pomogli wskazać co może być do wymiany bo jak pojade do jakiegoś "magika" to naciągnie mnie na duże koszty i pewnie powie że sprężarkę trzeba wymienić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz i dlawik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev a to trzęsienie całą budą podczas pracy sprężarki jest spowodowane tym osuszaczem i dławikiem? Bo to mnie najbardziej irytuje że przy wyłączonej klimie silnik chodzi idealnie a gdy włącze sprężarkę to cała buda delikatnie "drga". No i ciekawi mnie ten wiatrak od klimy. Dlaczego włącza się on na około 30-40 sekund po czym po 1-2 minutach włącza się znowu na 30 sekund :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz niedrozny dlawik sprezarka ma duze obciazenie i dlatego jest taki cyrk

Wymien co trzeba uzupelnij olej i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz niedrozny dlawik sprezarka ma duze obciazenie i dlatego jest taki cyrk

Wymien co trzeba uzupelnij olej i bedzie ok

Zrobię tak jak mówisz, mam nadzieje że to pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak.

99% tego typu niesprawnosci to wlasnie te elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak.

99% tego typu niesprawnosci to wlasnie te elementy

Spoko, mam nadzieje że to jest to chociaż dziwne że w zeszłym roku działała świetnie i nagle ten osuszacz i dławik się spierdzielił ale jestem dobrej myśli

A jeszcze takie pytanko: Przy wymianie osuszacza i dławika czynnik idzie się j...ć i po wymianie tych elementów trzeba znowu nabić klimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sie nie spierdzielil

Wymienia sie to co dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciał bym wymienić ten dławik u siebie bo też mam dziwne rzeczy z klimą i mam takie pytanie żeby go wymienić to trzeba spuścić czynnik z gazem ?? raczej nie mogę sobie tak po prostu odkręcić tych przewodów i go wymienić ?? czy ciśnienie robi się dopiero po włączeniu sprężarki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: tyłek szkłem też podcierasz ?

Wyciagasz czynnik, wymieniasz dławik i uzupelniasz czynnik

Osuszacz tez trzeba wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy u mnie klima w B7 na LO chłodzi tylko do 12-13 stopni powietrze z kratek, w tamtym roku była nabijana i sprawdzana szczelność i wszystko było ok do tego roku.

I czy też jest osuszacz i dławik do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zawór w sprężarce, juz niedomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, ale najpierw trzeba sprawdzic cisnienie w ukladzie

Jezeli jest ok 6 barow znakiem tego zawor nie domyka komory

Zobacz vagiem o ile wzrasta cisnienie po włączeniu klimy

Prawidłowo powinno byc ok 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz i dlawik ok 120zl

Wymienic mozesz sobie sam ale trzeba najpierw wyciągnąć czynnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to mnie najbardziej irytuje że przy wyłączonej klimie silnik chodzi idealnie a gdy włącze sprężarkę to cała buda delikatnie "drga".

Mam podobne objawy. Miesiac temu byl wymieniony czynnik oraz dławik.

Mechanik stwierdził ze bedzie to raczej sprezarka do wymiany.

Czy wymiana osuszacza moze jeszcze pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to mnie najbardziej irytuje że przy wyłączonej klimie silnik chodzi idealnie a gdy włącze sprężarkę to cała buda delikatnie "drga".

Mam podobne objawy. Miesiac temu byl wymieniony czynnik oraz dławik.

Mechanik stwierdził ze bedzie to raczej sprezarka do wymiany.

Czy wymiana osuszacza moze jeszcze pomóc?

Mi się wydaje że u mnie wystarczy wymiana osuszacza i dławika, bo rok temu sprężarka klimy nie dawała najmniejszego znaku że coś jest z nią nie tak, więc myślę że to słabe chłodzenie jest spowodowane tak jak dev napisał zapchanym dławikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:do łącze się do pytania

u mnie jest tak że po odpaleniu auta klima chłodzi bardzo dobrze a po upływie kilku minut klima słabiej daje to też ten dławik z osuszaczem będzie czy to coś innego będzie

z góry dzięki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...