Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Felgami 19'


etines8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dziś otrzymałem przesyłkę, która zawierała felgi 19' 8,5, cala ET 19X8J, profil opony 45/235/19 założyłem je do mojego audi i pojawił się problem. Bo element zawieszenia trze o oponę,nie wiem co mam zrobić? Czy jakieś dystanse kupić? Czy one w ogóle te felgi nie będą miały prawa bytu w tym audi, pomóżcie

Zdj_cie0101.jpg

Zdjęcie na 17' żeby przedstawić element o którym mówiłem, to małe wypuklenie jest sprawca problemu.

Zdj_cie0102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dziś otrzymałem przesyłkę, która zawierała felgi 19' 8,5, cala ET 19X8J, profil opony 45/235/19 założyłem je do mojego audi i pojawił się problem. Bo element zawieszenia trze o oponę,nie wiem co mam zrobić? Czy jakieś dystanse kupić? Czy one w ogóle te felgi nie będą miały prawa bytu w tym audi, pomóżcie

http://s15.postimg.org/ql31eu25j/Zdj_cie0101.jpg

Zdjęcie na 17' żeby przedstawić element o którym mówiłem, to małe wypuklenie jest sprawca problemu.

http://s8.postimg.org/3r6jt1v1t/Zdj_cie0102.jpg

to et co podałeś to chyba jest nieprawidłowe.

ET zawiera tylko 2 cyfry.

A ty napisałeś średnice obręczy razy szerokość felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc takie ET, 19 jest jak najbardziej poprawne, obciera Ci poniewaz masz profil 45 zamiast 35 i pewnie z 3-4cm roznicy w srednicy kola, zmien opony i bedzie ok, jezeli Ci nie obciera o nadkola :) bo przy tej szerokosci i takim ET to powinno :D

tu sobie sprawdz jaki powinienes miec profil dla danej szerokosci opony aby sie obwod zgadzal ze standardowymi

Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś ekonomiczniejszych pomysł? Wymiana opon to spory wydatek. Może te dystanse by coś pomogły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojego pierwszego posta to w końcu felgi maja 8 czy 8,5" szerokości?? Jeżeli koło obciera o zawieszenie tzn. wewnętrzna część opony trze o zawieszenie to daj dystans i już, a jeżeli na wysokość to opona za wysoka.

p.s.

a tak poza tematem to nie wydaje Ci się że ta opona to wielki balon

w zależności jaka masz szerokość felgi opony proponuje

8' 225/35/19

8,5' 235/35/19 chociaż tutaj 225/35/19 też była by dobra ale zaraz ktoś zacznie mówić że to naciąganie opon :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi maja 8,5 cala, opona obciera właśnie na szerokości i ma niewielki luz do tego żeby obcierała po wysokości z 5mm. Ile dać tego dystansu bo ja się nie znam? Felga już ładnie wystaje jeżeli dam duży dystans to obawiam się, że bedzie wystawac za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 17 z tego drugiego zdjęcia, na którym widać luz, a na 19 ociera o to małe wybrzuszenie, nie mocno felga się obraca słychać lekkie tarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj opone tak jak kolega wyzej pisał 225/35/19 lub 235/35/19 odstęp na "wysokość" sie zmniejszy juz bedzie wiekszy niz te 5mm a jak bedzie tarło to daj dystans tylko zmierz ile mm zeby pozniej przy "dobijaniu" nie obcierało Ci nadkoli.

Jedz do jakiegos gumiarza i niech wrzuci na przymiarke opone z profilem 35 i bedziesz wiedział co jest grane:peace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak zaloze na tyl 235/45/19 a na przod 235 albo 225/35/19? To nie bedzie plywac, jak to sie zachowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj, jedź do gumiarza te mu zostaw w rozliczeniu a weź 225/35/19 i będziesz miał już odstępy i jak nie starczy to jeszcze jakiś mały dystans i już :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 225/35/19 i jest ok przy 8 calach, więc myślę ze na 8,5 też naciągniesz taka oponę tylko na rant trzeba będzie uważać bardziej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole to ten rozmiar opony na tej feldze nie jest w twoim aucie dozwolony, bo nawet jakbys to upchal to licznik ci będzie przeklamywał. Domniemuję ze kupiles kompletne koła z A6.

Jeśli tak jest to ET tez ci nie powinno pasować. Sprawdź i podaj dokładnie rozmiary koła. Są nabite od wewnętrznej strony. Wtedy ci podam dokładnie jaka opone i ewentualnie jaki dystans ci jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie są dozwolone? 19x8J ET

Tu masz Zdjęcia wszystkich oznaczeń:

61124453_8_644x461_felgi-audi-19cali-_rev001.jpg61124453_7_644x461_felgi-audi-19cali-_rev001.jpg61124453_6_644x461_felgi-audi-19cali-_rev001.jpg

61124453_5_644x461_felgi-audi-19cali-slaskie_rev001.jpg

61124453_3_644x461_felgi-audi-19cali-felgi-kola-opony_rev001.jpg

61124453_4_644x461_felgi-audi-19cali-motoryzacja_rev001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...