Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja przestaje działać


genie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po zimie okazało się, że klimatyzacja nie pracuje tak jak powinna.

Układ jest szczelny, klimatyzacja została od nowa nabita itd.

Niestety po włączeniu samochodu klimatyzacja zwykle nie działa... jak pozwolę mu się trochę rozgrzać a później wyłączam i włączam silnik klima pracuje.

Niestety tylko przez jakiś czas... czasem działa 20 minut, czasem 20 sekund... :kwasny: Dopóki jadę zwylke jest ok... jak się zatrzymam szansa na wyłączenie klimatyzacji się zwiększa...

Tyle jeśli chodzi o obserwacje...

Po podłączeniu kabelka i odczytanie błędów przy pomocy VAG CAN Professional wyszło:

8T1820043AJ

J255 KLIMA 3 ZONEN

04 34300000

0171

Znalezione bledy

457(0x01C9):6D Sterownik instalacji elektrycznej samochodu -J519- Pamiec bledow do odczytania Lamp OFF

256(0x0100):68 Czujnik cisnienia i temperatury srodka chłodniczego Sygnal niezrozumialy Lamp OFF

1592(0x0638):64 Czujnik jakosci powietrza -G238- Brak sygnalu/komunikacji Lamp OFF

Po skasowaniu po pierwszym odpaleniu samochodu (gdy klima nie działała) wszystkie trzy błędy wróciły.

Przy drugim odpaleniu (klimatyzacja działa) i skasowaniu błędów wrócił pierwszy i drugi (bez trzeciego).

Czujnik ciśnienia i temperatury środka chłodniczego to ten przy chłodnicy (G395)?

Czy to jego wina? Jeśli tak to gdzie dokładnie się on znajduje (patrząc od przodu auta, po zdjęciu osłony) i czy da się go wymienić demontując tylko plastikową osłonę czy trzeba coś więcej rozkręcać? No i co z trzecim (znikającym) błędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... teraz widzę, że nie do końca precyzyjnie napisałem... jak za drugim razem odpaliłem samochód i klima działała to błędów nie było... jak te dwa (bez błędu czujnika jakości powietrza) pojawiły się klima znów przestała działać

czy więc na pewno chodzi o G238 - ten błąd nie pojawił się gdy klimatyzacja przestała chłodzić?

tyle, że jak czytam jak G328 działa to w sumie objawy pasują (wyłączenie gdy się zatrzymuję)

jeśli to czujnik jakości powietrza to jak się do niego dobrać (gdzie jest i czy osoba nie naprawiająca na co dzień samochodów sobie poradzi :kox:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tez miałem tą zagwostkę :wink:

Czujnik masz w podszybiu od strony pasazera , mozliwe ze spadł ci z mocowania .

Sprawdz kable i połaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbuję kupić do swojej a4 b6 i nie mogę nigdzie dostać

wszędzie są takie że nawet nie dochodzą do gwintu co robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tez miałem tą zagwostkę :wink:

Czujnik masz w podszybiu od strony pasazera , mozliwe ze spadł ci z mocowania .

Sprawdz kable i połaczenia .

Jak odpiąć tę kostkę (4B0 972 883 A)... bo już z 15 minut się z nią mocuję

Edyta mówi, że wziąłem płaski śrubokręt i sobie poradziłem... ale dziwnie dużo siły musiałem w to włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...