Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM


andrew1511

Rekomendowane odpowiedzi

Akcja 23k1 to wtryski i wiązka ,jak co nie które ASO każą w tej akcji za cokolwiek płacić to już ich wew. polityka ,która oczywiście jest naganna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oględzinach okazało się, że wszystkie wtryski są już nowego typu i nie wymienili żadnego. Żadnego wpisu wymiany nie mieli w komputerze, więc może poprzedni właściciel wymienił je na swój koszt.

a to nie dziwota... kolegi ciotka tez ma BRD koncówka produkcji 07r zadzwoniła do ASO lub pojechała i podała VIN i albo nie podlagała akcji albo akcja była lecz tez nie wymienili bo miała PPD tej numeracji które wymianie nie podlegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy orientujecie śię czy może dla silnika blb z 2005 roku jest akcja serwisowa?Pozdrawiam i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja posiadam BRD z 2006 roku. Auto kupiłem w styczniu tego roku, było w ubiegłym roku na akcji serwisowej i wymieniono tylko 2 PD.

Podjechałem do ASO i umówiłem się na sprawdzenie wszystkich PD i ewentualnie czy mi wymienią dwa pozostałe. (200 zł).

Mój pierwszy PD coś szwankuje i nie wiem, czy był z akcji wymieniony czy też nie. Nie wiem, czy jest on na gwarancji. Pani w ASO nie była w stanie stwierdzić, które były wymieniane.

Czy jest sens płacić im 200 zł za to, że stwierdzą iż nie wymienią i dam im kasę, czy lepiej dać zaraz do regeneracji.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko, jesli wymieniany jest caly silnik, na inny? To czy wtedy tez sprawdza sie po VIN czy numerze bloku itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy przy wymianie w ASO wtryski wymieniali na simensa czy te nowe po akcji już były z boscha, bo słyszałem coś takiego i nie wiem ile w tym prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemens Continental.

03G 130 073T

Akcja już sie zakończyła, także jak ktoś się nie obudził do końca roku 2015 to ma pecha.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten problem ze auto jest po akcji, a wczoraj jeden odmówił posłuszeństwa ;/ NIe orientuje się ktoś jak jest z regeneracją pompek z Siemensa? Założyłem nowy wątek, żeby nie było OT http://a4-klub.pl/index.php?/topic/347834-pompowtryskiwacze-simens/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pd jest 2 lata gwarancji...tak powiedziano mi w aso VW...

4szt dostałeś nowe? Na którym cylindrze padła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata gwarancji po wymianie. Ale honorowane tylko w aso w którym była wymiana.

I chyba dość istotna informacja bo akcja na darmową wymianę zakończyła się 31.12.2015 i obecnie nie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najpierw byl wymieniony jeden, potem dwa i ostatni w maju 2013, dokladnie nie wiem w jakiej kolejnosci. Teraz padl na drugim cylindrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to i tak lipa... 2 lata minęły...

Chyba że to nie wtrysk a coś z instalacją.

Niech mechanik po kolei odpinana wyryski i próbuje zapalić auto,jesli odpali na rozlaczonym wtrysku tzn ze wtrysk padlina. Ewentualnie dla 100% pewności zamienić wtryski miejscami i zobaczyć czy usterka przeniesie się na inny cylinder...

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to i tak lipa... 2 lata minęły...

Chyba że to nie wtrysk a coś z instalacją.

Niech mechanik po kolei odpinana wyryski i próbuje zapalić auto,jesli odpali na rozlaczonym wtrysku tzn ze wtrysk padlina. Ewentualnie dla 100% pewności zamienić wtryski miejscami i zobaczyć czy usterka przeniesie się na inny cylinder...

A nie wiesz jak jest z regeneracją Siemensa? Czy jest to warte zachodu czy lepiej dać sobie spokój? Szukałem tematu na temat regeneracji pompek z siemensa ale nic nie znalazłem, a jak założyłem nowy temat to mi zablokowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy regenerują szczerze mówiąc to niestety ale wolał bym nowy kupić. Gdzieś widziałem uzywke za 800zł.allegro albo olx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem firmy co regeneruja wlasnie siemensa ze strony elektryki- koszt ok 400 zl sztuka. Prawda jest taka ze ja sie zastanawiam nad wymiana 4 zeby miec spokojna glowe i jezdzic bez obaw, ze pewnego dnia mi auto zgasnie i juz go nie odpale, bo teraz siadł jeden i na nim sie pewnie nie skończy. Jutro bede sie orientowal ile kosztuje nowy i zobaczymy czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcz o dobry rabat. Kup nowe śruby do wtrysków wyciągają się.

Teraz robiłem uszczelnienia na wtryskach stare śruby miały długość 95,4-95,5mm -nowe 94,7mm o 1mm się wyciągają.

Śruby kupowałem w intercars jest o wiele taniej niż w aso a też oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cztery pompki wysłałem dzisiaj do regeneracji. Zobaczymy jaki będzie tego efekt


Orientuje się ktoś po oznaczeniach jakie maja być pompki w BRD? Ja mam u siebie 03G130073M a wyczytałem ze po akcji były zakładane 03G13003T, stąd moje pytanie po chce kupić nowe i nie wiem na jakie oznaczenia patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

073M nie podlegały wymianie bo były po zamianie konstrukcyjnej jak 073T

Choć ja bym szukał T. Z końcówkami np.MX są po regeneracji fabrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

073M nie podlegały wymianie bo były po zamianie konstrukcyjnej jak 073T

Choć ja bym szukał T. Z końcówkami np.MX są po regeneracji fabrycznej.

To po jakich oznaczeniach szukać do siebie najlepiej i jaka jest różnica między M, T a MX? Temat dosyć pilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...