Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek płynu przy czujniku temperatury płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Was serdecznie!

Mam problem z uciekającym plynem przy czujniku temperatury.

Czujnik wymieniony, uszczelki też i dalej ucieka.

Tam jest taka obudowa aluminiowa tego czujnika ta w którą się go wpina.

Może ona jest walnięta ?

Ewidentnie płyn ucieka zza czujnika.

Może potrzeba jakiejś większej/grubszej uszczeliki?

Mechanik próbował na silikon ale nie trzyma :(

Jakieś pomysły?

Opublikowano

Rozumiem że zawleczka zabezpieczająca jest? przy wymianie często pęka.A może czujnik nie taki jest identyczny jak ten co był?

Opublikowano
  • Autor

Prze zawleczke rozumiesz te przy czujniku, ktora sie podwaza przy wyjmowaniu go? Bo plyn nasuwa jak by czujnik nie byl szczelny i zza niego leci. Dlatego go mechanik wymienil ale dalej leci :(

Opublikowano

Rozumiem że jak rozmawiamy o czujniku to chodzi o ten z tyłu g2/g62 i tam jest taka wyjmowana zawleczka nawet mam taką u siebie gdzieś bo przy wymianie czujnika każdy pisał że dobrze się w nią zaopatrzyć bo często pękają tak też zrobiłem. Widzę że kolega z Warszawy może na woli mieszkasz to przyjdę zobaczyć?

Opublikowano
  • Autor
Rozumiem że jak rozmawiamy o czujniku to chodzi o ten z tyłu g2/g62 i tam jest taka wyjmowana zawleczka nawet mam taką u siebie gdzieś bo przy wymianie czujnika każdy pisał że dobrze się w nią zaopatrzyć bo często pękają tak też zrobiłem. Widzę że kolega z Warszawy może na woli mieszkasz to przyjdę zobaczyć?

Kurna teraz stoi u mechaniora w Piastowie :/

Brak tej zawleczki moze byc powodem wycieku?

Podobna tak cieknie jak by uszelka byla za mala ale nawet silikon nie pomagal podobno a i tylko na cieplym sp***rza.

Opublikowano

Patrzyłem właśnie w etce jest tam zawleczka podkładka i czujnik więc żadnych cudów nie ma .Zawleczka jak jest nie uszkodzona i dobrze zamocowana,czujnik taki jak poprzedni i wszystko z nim ok to zostaje uszczelka jest nowa?Jeśli nie to nową uszczelkę i gotowe.A tak poza tym jak mechanik z takimi rzeczami ma problem hm.

Opublikowano
  • Autor
Patrzyłem właśnie w etce jest tam zawleczka podkładka i czujnik więc żadnych cudów nie ma .Zawleczka jak jest nie uszkodzona i dobrze zamocowana,czujnik taki jak poprzedni i wszystko z nim ok to zostaje uszczelka jest nowa?Jeśli nie to nową uszczelkę i gotowe.A tak poza tym jak mechanik z takimi rzeczami ma problem hm.

O zawleczke zapytam. Uszczelka podobno nowa. Czujnik identyczny. On mowi ze musi byc jakies pekniecie w tym metalowym kryccu w ktory sie wklada czujnik. Nie chce mi sie w to wierzyc. Powinien chyba polombinowac z tym oringiem...

Opublikowano

A czy ten króciec nie jest plastikowy?

4 razy wyjmowałem czujnik,sprawdzanie , wymiana i nigdy nie kapało.

2 razy na starych iringach.

Może króciec pęknięty

Tapatalk

Opublikowano
  • Autor
A czy ten króciec nie jest plastikowy?

4 razy wyjmowałem czujnik,sprawdzanie , wymiana i nigdy nie kapało.

2 razy na starych iringach.

Może króciec pęknięty

Tapatalk

Ten akurat nie... On jest wkrecany w blok silnika. No mnie kapalo kapalo az wreszcie oddalem do mechanika a ten rozlozyl rece i mowi ze moze jest jakies mikro pekniecie tego metalowego i przy temperaturze sie rozszerza i leci.

Opublikowano

Ciekawe czy da się go wymienić bez wyciągania silnika,bo miejsca to tam nie ma

Tapatalk

Opublikowano
  • Autor
Ciekawe czy da się go wymienić bez wyciągania silnika,bo miejsca to tam nie ma

Tapatalk

Mechanik nawet go wyjal :P ale oglada oglada i nic :P

Opublikowano
Ciekawe czy da się go wymienić bez wyciągania silnika,bo miejsca to tam nie ma

Tapatalk

Mechanik nawet go wyjal :P ale oglada oglada i nic :P

A to dobrze wiedzieć że da się wyciągnąć.

Trzeba by było jakiś drugi podstawić

Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

W tym problem ze musialbym kupic ale chyba jest dosyc drogi w aso :/ i szkoda ponad 300 wydawac jak to nie to :(

Opublikowano

No i co w końcu wiadomo coś?

Opublikowano
  • Autor
No i co w końcu wiadomo coś?

Czekam na ten krociec wodny. Zamowilem z allegro. Jutro powinien dotrzec.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie gdzie dokładnie znajduje sie ten czujnik G2/G62? gdzieś poniżej za silnikiem? ma ktos jakies foto?

Opublikowano

Patrząc od przodu to za głowicą, jak masz rure dolotową powietrza, to pod nią. 4 pinowy czujnik, wtyczka z zawleczką.

Opublikowano
  • Autor

Chyba problem cieknącego płynu rozwiązany - wymieniłem króciec wodny i przestało ciec.

Niestety chyba uszkodził (albo zabrudził) się czujnik bo jak odpalam silnik to sam przygazowuje i przez pierwsze kilometry na jałowym na ok 1100 obrotów.

Musze jeszcze VAG'a zapiąć, ale podobno to to.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.