Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obdarty zderzak i nadkole - jest winny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wczoraj po wyjściu na parking okazało się, że mam obdarty tylni zderzak plus nadkole i kartkę za szybą z informacją, co się stało i podany nr telefonu. Dzwonię do gościa, który się przyznał że drzwiami swojej A6 mi obtarł i ustaliłem z nim, że ja zorientuję się w lakiernikach ile to będzie kosztować, żeby oszczędzić jego OC. Dzisiaj po objeździe w Krakowie 3 lakierników usłyszałem ceny od 850 do 1000 prywatnie (nie z OC). To dzwonię do człowieka, że takie ceny uszłyszałem, a on mi mówi, że dla niego to za dużo jak na taką szkodę (faktycznie nie wygląda źle, ale niefartownie obdarł mi i kawałek zderzaka i nadkola, że wyszły dwa elementy) i może mi wysłać 500 pln i żebym mu wysłał nr konta. Polisy OC nie chciał podać i nie interesuje go, czy to zgłoszę na policję, czy nie..

Co takiemu można zrobić? Oczywiście plus dla niego, że się zreflektował i zostawił nr telefonu, a nie odjechał i teraz pluje sobie może w brodę, ale skoro już się przyznał na telefon, to powinien ponieść konsekwencje i zlikwidować mi szkodę, pal sześć, że będzie malowane część auta kur... Na policję mam dopiero zamiar się wybrać, nie mam jego nr rejestracji, ani danych, tylko nr telefonu, więc pewnie tylko jak ma abonament, to go zidentyfikują.

Nie chcę narazie brać od niego części kasy, a potem bawić się prawników, żeby mi ściągnęli resztę na naprawę..

Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 500 zł 2 elementy? chyba w latach 90 koles pozostał. zadzwon jeszcze raz i próbuj sie dogadac, a jak nie to idz na PSY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nic nie zrobi. Po miesiącu przyślą umorzenie z powodu niewykrycia sprawcy. Weż kolego te 500 PLN a szkode zrób z wlasnego AC. Jesli masz dobre ubezpieczenie to nawet nie stracisz zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nic nie zrobi. Po miesiącu przyślą umorzenie z powodu niewykrycia sprawcy. Weż kolego te 500 PLN a szkode zrób z wlasnego AC. Jesli masz dobre ubezpieczenie to nawet nie stracisz zniżek.

opowiedz mi o tym ubezpieczeniu ze nie straci sie znizek

nadkole masz na mysli blotnik ? dobry lakiernik wycieniuje ci te elementy bez malowania calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba by zobaczyć jak rozległe są uszkodzenia a później je wyceniać Drodzy Koledzy :wink:.

Za 1000 pln to w Serwisach pomalują a może nie trzeba maziać całych elementów ?

Sprawca i tak uczciwy, Inny nie zostawiłby karteczki z telefonem :kwasny:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nic nie zrobi. Po miesiącu przyślą umorzenie z powodu niewykrycia sprawcy. Weż kolego te 500 PLN a szkode zrób z wlasnego AC. Jesli masz dobre ubezpieczenie to nawet nie stracisz zniżek.

opowiedz mi o tym ubezpieczeniu ze nie straci sie znizek

nadkole masz na mysli blotnik ? dobry lakiernik wycieniuje ci te elementy bez malowania calosci

Niektóre oferuję chyba ochronę zniżek, albo jakiś limit szkód do likwidacji bez utraty zniżek, ale moje niestety bidne pod tym względem. Wysłałem do gościa sms z kontem do kasy i poczekam. Myślę, czy warto dostać z AC kase kosztem zwyżki na polisie.. W przyszłym tygodniu mi to wycenią i zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nic nie zrobi. Po miesiącu przyślą umorzenie z powodu niewykrycia sprawcy. Weż kolego te 500 PLN a szkode zrób z wlasnego AC. Jesli masz dobre ubezpieczenie to nawet nie stracisz zniżek.

opowiedz mi o tym ubezpieczeniu ze nie straci sie znizek

nadkole masz na mysli blotnik ? dobry lakiernik wycieniuje ci te elementy bez malowania calosci

Niektóre oferuję chyba ochronę zniżek, albo jakiś limit szkód do likwidacji bez utraty zniżek, ale moje niestety bidne pod tym względem. Wysłałem do gościa sms z kontem do kasy i poczekam. Myślę, czy warto dostać z AC kase kosztem zwyżki na polisie.. W przyszłym tygodniu mi to wycenią i zobaczę

z tego co wiem to tylko i wylacznie pzu ma ochorne znizek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 500zł i podziękuj że jest uczciwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem, mam dane, ale odpuszczę resztę zabawy, chociaż 500 PLN chyba gościa wyniesie więcej niż ew. zwyżki na jego OC.. Może ktoś z Was ma uczciwych lakierników, którzy zrobią dwa elementy za 500 pln? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

501 935 810 - Piotr,

Lakiernik koło krk okolice Krzeszowic, tanio i solidnie, kilka aut a4 klubu robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ostatnio przytarł zderzak i 3 cm błotnika.

Gosc nie palował całosci i wział 200 zł + nasz lakier:wink:

Wyglada jak przed przecierka.

Chociaz za te 2 elementy jak wczesniej pisałem powinienes wytargac wiecej kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w stw za 500zł byś pomalował spokojnie,nawet ładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wawie mlowanie zderzaka 450-500zl blotnik np 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu sie tak wszyscy uparli na malowanie calych elementów ? przeciez da sie wycieniowac te 2 elementy bez calosci, uwazam ze dobrze zrobiles ze wzioles te 500pln, a on zostawil nr, chociaz mniej by go wyszły znizki ale ie znamy jego sytuacji, moze miesc 10 samochodów wtedy mu sie nie oplaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...