Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Wymiana lub uzupełnienie płynu do chłodnicy


MichalMech

Rekomendowane odpowiedzi

Mam swoje Audi od niedawana i dotychczas przeglądy przechodziło w serwisie ale właśnie zauważyłem, że poziom płyny do chłodnicy mam równo z kreską min a czeka mnie jeszcze dziś wycieczka 2x200km i wypadałoby uzupełnić poziom płynu.

Niestety nie wiem kilku rzeczy:

1. Jaki płyn mam kupić i dolać, wynika to z tego, że nie wiem jaki mam zalany w tej chwili.

2. Czy mogę dolać dowolny (zmieszać)? Jaki w takim wypadku mam kupić?

3. Czy trasa, którą mam do pokonania jest na tyle duża, że powinienem uzupełnić płyn czy mogę ją pokonać bez obaw i później oddać samochód na przegląd, gdzie uzupełnią wszystkie płyny.

To, że to Audi posiadam od niedawana to jedno, dodatkowo jest to mój pierwszy samochód więc nie śmiejcie się z pytań z dziedziny "oczywiste".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach dostępne są płyny uniwersalne (mieszalne), więc jeśli w okresie letnim dolejesz litr takiego płynu to się nic nie stanie, a przynajmniej będziesz miał spokojniejszą głowę. Następnie przed zimą warto wymienić płyn, albo sprawdzić jego właściwości (mechanik będzie wiedział co z tym zrobić).

Poza tym:

Płyn niebieski - PETRYGO

Płyn różowy - BORYGO (fabryka taki leje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje Audi od niedawana i dotychczas przeglądy przechodziło w serwisie ale właśnie zauważyłem, że poziom płyny do chłodnicy mam równo z kreską min a czeka mnie jeszcze dziś wycieczka 2x200km i wypadałoby uzupełnić poziom płynu.

Niestety nie wiem kilku rzeczy:

1. Jaki płyn mam kupić i dolać, wynika to z tego, że nie wiem jaki mam zalany w tej chwili.

2. Czy mogę dolać dowolny (zmieszać)? Jaki w takim wypadku mam kupić?

3. Czy trasa, którą mam do pokonania jest na tyle duża, że powinienem uzupełnić płyn czy mogę ją pokonać bez obaw i później oddać samochód na przegląd, gdzie uzupełnią wszystkie płyny.

To, że to Audi posiadam od niedawana to jedno, dodatkowo jest to mój pierwszy samochód więc nie śmiejcie się z pytań z dziedziny "oczywiste".

Jesli płyn jest a granicach MIN - MAX to śmiało jedz w trase a tematem sie zajmiesz jak wrocisz i pojedziesz na przeglad. (jesli masz zamiar na przegladzie wymienic cały)

- ewentualnie dolej wody demineralizowanej.

Mozesz zmieszac 99% dostepnych płynów gdyz te sa na bazie Glikolu.

Płyn Prestone jest w 100% mieszalny z innymi i nawet nie zmienia barwy tego płynu który był wczesniej.

Badz dolej Borygo lub Petrygo w zaleznnosci od tego jaki kolor masz aktualnie w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynagel zmienil teraz barwe na fioletowa, jest mieszalny z innymi plynami tak ze mozesz smialo dolewac, ale jak nie wiesz kiedy byl wymieniany to po powrocie przy najblizszej okazji zmien go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli tak jak piszesz twoje auto jest caly czas serwisoiwane mniemam ze ASO to masz zalany plyn orginalny g12 lub g12plus napisz jaki kolor ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! ja myślę, że przez te dwa miesiące MichalMech zdążył już wrócić z trasy, a tymbardziej uzupełnić lub wymienić płyn.

Temat był odświeżony przez inne pytanie:

po ilu kilometrach czeba wymieniac płyn w instrukcji pisze ze płyn niepodlega wymianie co wy nato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...