Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mikro "rdza"?


C.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Podczas mycia samochodu zauważyłem mikro plamki koloru brązowego na dzwiach poniżej listwy, na dole. Na wszystkich 4 dzwiach w zasadzie choć najwięcej na przednich z obu stron. Są to bardzo małe kropki i trzeba mocno się zbliżyć żeby je zobaczyć, tan na 5 - 10 cm. Jeśli potraktować je mocno gąbką z płynem to prawie znikają, prawie. Na błotnikach nie zaobserwowałem tych "rdzawych" kropek. Nie ma ich dużo. Auto nie malowane, sprawdzałem już 2 razy całą karoserię miernikiem, wszędzie do 120. Kolor to srebrny metalik. Może ta barwa ma taką przypadłość? Niech ktoś z tym kolorem zobaczy u siebie czy też da się takie kropki zauważyć? Nigdzie na samochodzie nie mam śladu rdzy, żadnych bąbli itp. Te mikro kropeczki zauważyłem już rok temu, nie powiększają się, ale nie mogę ich się pozbyć z lakieru. Może trzeba zetrzeć je glinką? O polerce nie myślę bo lakier jest w dobrej kondycji, żadnych zmatowień nie ma.

Mam się martwić próchnicą, czy to normalne zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne.

Nie polecam trzec tego szmatka/gabka.

DO usuwania sluza produkty typu iron off.

Prym w tej grupie produktow wiedzie IRON-X i jego polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien, ze to nie jest smola/osad drogowy/zywica? Sprobuj tar&glue i glinak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank nie jest smoła. Zakupię ten produkt i zobaczymy. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka ci to usunie. Doskonale wiem o czym mowisz bo ja na srebrnym mam to samo co jakis czas. Iron i prickbort nie robią z tym za wiele

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he bo trzeba odrdzewiacz za 8zł i bedzie lakier jak nowy:) zero kropek rdzy tylko w cieniuu by nic niewyschło i potem spłukać duża ilośćią wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam podobny problem(może nawet ten sam)mikro cętki koloru brązowego najwięcej na dachu auta

czym to mogę zmyć ?

IMG_4336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz zalezy tylko i wylacznie od obslugi myjni. Przewaznie ganiaja, ale pewnie uda sie wpasc na taka mniej uczeszczalna albo w nocy i wtedy cisza spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...