Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rolka która napędza wiskoze, co i jak?


bajowsado

Rekomendowane odpowiedzi

Nie poradziłem sobie z tym bo narazie nie mam czasu ale zbieram powoli graty, chce wymienic wisko wiec wymienie rowniez napinacz paska wieloklinowego i pompe wody bo nie byly zmieniane jeszcze.

A co do alternatora, to myslalem nad tym, ale przez wymiana alternatora mialem Valeo i bylo bez sprzegielka, ale ze nabylem w dobrej cenie bosha to kupilem i rowniez bylo bez sprzegielka.

I co dziwne jest to, ze piszczy tylko jak rozgrzeje sie do 90 st. a pozniej jak z 93 st. ( na klimatroniku ) i tak pokrece sie po miescie to przestaje i jest wszystko dobrze. Jak by to bylo sprzegielko to popiskiwalo by caly czas. Obstawiam wisko bo kreci tak samo czy zimny czy cieply i nie wysprzegla. Mam tez uzywana pompe wspomagania wiec rowniez wymienie. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienisz cały osprzęt silnika, a jak piszczało, tak będzie piszczeć :decayed:

Zamontuj sprzęgiełko, a resztę gratów będziesz mógł sprzedać :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzedni alternator z jakim byl samochod kupiony byl o nr. 058 903 016 b i bylo zwykle kolo pasowe bez sprzegiełka. A ze szumialo to kupilem alternator o nr. 058 903 018 A rowniez z zwyklym kolem bez sprzegiełka, zregenerowałem go i jest w 99% sprawny.

Dzis poluzowalem napinacz i krecilem kołami, i jedyne co mnie zastanawia to owy szum wiskozy...

Wiskoza - YouTube

Gdy pasek juz trzymal wiskoze to cisza, obstawiam lozysko wiskozy oraz samo sprzeglo wiskotyczne bo na zimnym jak i na cieplym podobnie kreca, no moze na cieplym z jedno kolo wiecej zakreci na wyl. zaplonie.

Druga sprawa to napinacz paska wieloklinowego, jest tak jakby przekoszony, na filmiku staralem sie to pokazac, jak ktos ma w benzynie to powinien wiedziec o co chodzi.

Wiskoza 2 - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko rolki wiskozy faktycznie chyba się kończy, ale powinno raczej grzechotać niż piszczeć :whistling:

Tutaj masz filmik też z 1,8 t i widać że sprzęgiełko jest :

20121116075 - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem po wymianie:

- napinacza paska wielorowkowego

- kola pasowego wału

- pompy wody

- łożyska wiskozy

- wiskozy

- wszystkie paski

- napinacz klimy

- sprzegiełko na alternator

- zmieniona pompa wspomagania na uzywana oryginalna

- plyn wspomagania zmieniony

iiii..

Bez zmian, jak piszczalo tak piszczy.. :facepalm:

Byłbym bardziej wku.. ale tych w/w czesci jeszcze nie zmienialem od kupna samochodu a troche juz jezdze nim wiec do wymiany i tak by byly.. co nie zmienia faktu ze denerwuje mnie te popiskiwanie. Rozrzad zmieniany 2 lata temu.

Popiskuje tylko jak sie nagrzeje a pozniej przestaje po przejechaniu z 10 km i chyba oleje temat bo nie mam nerwow do tego.. :kwasny:

dsc_0581.jpg

dsc_0592.jpg

dsc_0593.jpg

A tutaj film jak juz przestaje popiskiwac po przejechaniu ~10 km..

Popiskiwanie - YouTube

:eusathink:

---------- Post dopisany 26-11-2013 at 10:59 ---------- Poprzedni post napisany 01-08-2013 at 20:51 ----------

Troche czasu minelo ale wypadalo by rozwiazac dla potomnych jesli ktos bedzie mial w/w problemy " dzwiekowe " popiskiwania .. - slynny przewod od wspomagania :facepalm: .. ale podczas wczesniejszych poszukiwan idac z zaleceniami wymiany mojego zwyklego kola pasowego od alternatora zakupilem sprzegielko i nie bylo roznicy dalej popiskiwalo ale na sprzegielku na pokladzie i jadac to cos kolo ~2 tys obr. dzialo jak by tarlo,wylo, obcieralo.. Pomyslalem sobie pewnie wadliwe sprzegielko chodz nowe. Wyjelem znowu alternator, wsadzilem stare sztywne kolo i co.. znowu wyje, obciera, trze cos w silniku o okolicac 2 tys obr. a znikajacy powyzej 3.5 tys obr. wiec lipa.. A od paru dni zaczelo nawet rano tak trzec, wyc, itd.. I teraz znowu problem dzwiekowy uwa mac :kwasny: Postaralem sie jakos to nagrac, moze ktos to wychwyci.. nie usmiecha mi sie znowu wymieniac pol samochodu ..

https://www.youtube.com/watch?v=fwqZYV9H-1E

https://www.youtube.com/watch?v=2hRxyrNQvl0

https://www.youtube.com/watch?v=BNF0gaHWSI0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...