Skocz do zawartości
IGNOROWANY

padł 2 termostat w tym miesiącu...


DraKio

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od wczoraj silnik niedogrzewa mi się

max 78stopni na vagu

wymienilem miesiac temu termostat na gates i dlaczego znow padl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od wczoraj silnik niedogrzewa mi się

max 78stopni na vagu

wymienilem miesiac temu termostat na gates i dlaczego znow padl?

kup ori w ASO, a nie bedzie tego problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie zawsze, ojciec mial a6 c4 i w ciągu 15 miesięcy wymieniał 2 oryginalne, też badziewia jak trafisz

Janusz

Gesendet von meinem LT28h mit Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze gates to dobra firma i wcale malo za niego nie dalem i tak szybko sie skonczyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym sklepie są gates z wyższej półki

40 zl dalem a najtaniej znalazlem ...

ok zalatwilem ze znajomym ze na gwarancje pojdzie ten gates :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj na gwarancje i wsadz nowy wymien tez jak nie wymieniales plyn chlodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wsadzalem wahlera i nigdy nie mialem problemow. fakt, ze przed zamontowaniem gotowalem go w wodzie z termometrem i sprawdzalem czy dziala jak nalezy ;) zawsze to mniej roboty wrazie co, i jestesmy pewni ze pakujemy sprawna czesc a nie bubel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wsadzalem wahlera i nigdy nie mialem problemow. fakt, ze przed zamontowaniem gotowalem go w wodzie z termometrem i sprawdzalem czy dziala jak nalezy ;) zawsze to mniej roboty wrazie co, i jestesmy pewni ze pakujemy sprawna czesc a nie bubel ;)

moj tez dzialal bez problemu przez miesiąc ;d a tu nagle wskazówka temp leży i koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa i tak, ale tak samo bywa z orginalami za ponad 2x wyzsza cene ;). u ojca w tdi jezdzi vernet (podobno to samo co wahler) od października, u mnie od marca. w poprzednich autach po wymianie nie wracalem do tematu. widac zalezy jak sie trafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche dziwna sytuacja bo wyciągnąłem ten niby uszkodzony i po teście w wodzie na kuchni działa normalnie ;/

a w aucie nie działał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czujnik winny

dzis odpalilem silnik po wymienei termostatu na nowy i zalalem plynem nowym i znow to samo max 75 stopni i temperatura wariuje a silnik nagrzany i termostat otworzyl;/

czyli czujnik temperatury winny?

a dlaczego nei pakazuje nic na vagu ze czujnik padniety? musze kupic nowy czy da sie cos zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi na VAG COMie

Chcesz się upewnić co do termostatu to zloguj rozgrzany silnik w dwóch sterownikach :

najpierw grupa 007 w sterowniku silnika czyli 01 Engine a następnie grupa 003 w sterowniku zegarów czyli 17 Instruments i od razu będzie widać czy termostat szwankuje czy coś ze wskaźnikiem temp. w zegarach jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi na VAG COMie

Chcesz się upewnić co do termostatu to zloguj rozgrzany silnik w dwóch sterownikach :

najpierw grupa 007 w sterowniku silnika czyli 01 Engine a następnie grupa 003 w sterowniku zegarów czyli 17 Instruments i od razu będzie widać czy termostat szwankuje czy coś ze wskaźnikiem temp. w zegarach jest nie tak.

oszukuje czujnik ten w liczniku ;) temperatura silnika 90stopni natomiast licznik pokazuje 70:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowy problem. nie wiem dlaczego zawsze zj%^&ie sie ten obwod od licznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowy problem. nie wiem dlaczego zawsze zj%^&ie sie ten obwod od licznika...

sprobuje wymontowac i przeczyscic czujnik moze cos pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wodzie jezdzisz, ze chcesz z kamienia czyscić? czujnik to czujnik - termistor w obudowie. kup nowy i od razu zmien - unikniesz 2 razy rozbierania.

a wiesz moze i tak byc bo mialem 6:10 wody demineralizowanej dolanej do płynu i moze przez to takie cuda sie zrobily;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa i tak, ale tak samo bywa z orginalami za ponad 2x wyzsza cene ;). u ojca w tdi jezdzi vernet (podobno to samo co wahler) od października, u mnie od marca. w poprzednich autach po wymianie nie wracalem do tematu. widac zalezy jak sie trafi ;)

Też śmigam na vernecie, w sumie przez przypadek bo zamawiałem w sklepie wahlera, ktoś się pomylił więc brałem co przywieźli bo autko stało rozdidrane.

Jak za te pieniądze to na prawdę polecam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...