Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Brak mocy, przeplywka czy ???


maciek2,5V6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taka historia:

Znajomemu niunia (2,5v6) zamulila, na hamowni okolo 80 kucy.Po kompie fachowca wyszlo ze na 10000% przeplywka (o ile dobrze pamietam wartosc cisnienia powietrza o polowe mniejsza).

Zanim zamowil ta przeplywke zrobilismy miedzysoba wymianke i tak:jego bez roznicy dalej muł, a moja niunia szlala na jego przeplywce.

Pojechal raz jeszcze na kompa do innego zakladu, wynik: na 1000% przeplywka. Zamowil, zobacze co z tego wyszlo bo jeszce nie doszla.

Zaczolem kombinowac ,ze jezeli 2 fachowcow twierdzi ze jego przeplywka walnieta to moze i moja tez (choc zadnych zanikowmocy, dobra dybnamika 200km/h spoko).Przeszukalem forum i wedlug rad odpiolem przeplywke, i bez roznicy tak jak na przypietej. Sprawdzilem na taki amatorski sposób przyspiesszenie i z , czy bez niej lekko ponad 10s, spoko leci ponad 200km/h a przy 50 przyspieszam na IV biegu.

Co o tym sadzicie bo od wczoraj czytam tematy z tym zwiazane i czacha mi paruje.............................

ps co to oznacza ze mam takie same osiagi i dynamike na przeplywce i na odpietej ?dobrze? ps jak odepne przeplywke pokazuje mi sie zalaczony ASR :) dziwne chyba........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kompie fachowca wyszlo ze na 10000% przeplywka (o ile dobrze pamietam wartosc cisnienia powietrza o polowe mniejsza)

zasada nr 1 : najpierw usprawniamy ciśnienie w układzie, potem bawimy się w inne rzeczy.

który zakład wykonał diagnozę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu kilkunastu postow tez tak mysle z tym cisnieniem w ukladzie.Ale znajomy po dwoch takich samych diagnozach zamowil juz ta przeplywke.......... Nie wiem jaki zakład (jak sie dowiem ,doniose :)) ale ogolnie w dwoch miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka może się przyda... bo kto wie, może też jednak padnięta (no skoro dwa warsztaty stwierdziły...)

logi, logi, logi (Piotruś Fronczewski kiedyś śpiewał "schody, schody, schody :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...