Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz na maglownica a zbieżność


krolik1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie luzu na maglownice, czy luz ma wplyw na zbieznosc? 2 razy ustawialem zbieznosc i dalej tnie opony, najpierw panowie ktorzy to robili, stwierdzili ze to przez to ze regulacja w prawym kole stoi i regulowali tylko lewa(pry jezdzie prsoto kierownica lekko skrecona), pozniej stwierdzili ze przez luz na maglownicy po ustwaieniu zbeiznosci kola sie rozjezdzaja. czy to jest mozliwe? dodam tylko ze ustawiane jest w 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie luz na maglu (na przekładni) niema znaczenia ale może luz jest na drążku lub końcówce i wtedy będzie miało znaczenie.

Ewentualnie któryś wahacz ma luzy i tez będzie problem z ustawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszarpali wszytsko i luzu nie ma, a na maglownicy jest na pewno bo czuc ale stwierdzili ze to przez luz, nie wiem w 100% jak zbudowana maglownica ale wydaje mi sie ze luz jak jest to miedzy kolumna a drazkami a nie pomiedzy drazkami wiec nie wiem co mialoby to do zbieznosc;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na maglu nie powinien mieć znaczenia co do zbieżności,

tak jak koledzy piszą musisz gdzieś mieć luzy na wahaczach ,

piszesz że koła się rozjeżdżają to jak ustawią zbieżność to od razu po ruszeniu się rozjeżdżają?

jeśli tak to gdzieś muszą być luzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie o jednym fakcie.

Jesli jest kumaty gość to zauważy ale niektórzy to przeoczają.

Końcówki drążków kierowniczych nie koniecznie muszą mieć luzu na sworzniu. Śruba ta przy końcówce jest połączona z sama końcówką taką jakby gumą. Ostatnio miałem coś takiego że gałka była sztywna a przy szarpaniu na tej gumie było ponad pół centymetra luzu. Tzn ona jest tak zbudowana że wyrwać się nie wyrwie ale będzie luz i może byc problem z ustawieniem zbieżności. Ja bym to dokadnie zbadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...