Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KOMBI Przeciekajaca antena na dachu... Po wymianie także...


Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu zauważyłem, że przecieka mi woda przez sufitowe światełko w bagażniku, a konkretniej przez dziurę w dachu, w miejscu montażu anteny. Uszczelki faktycznie były sparciałe, więc postanowiłem wymienić całość. Zakupiłem nowy zamiennik, bo tylko takie znalazłem:

ANTENA DACHOWA AUDI 80 A3 A4 A6 RAKU-2 wzmacniacz (3214538317) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .

Wszystko wydawało się w porządku, to momentu jak zobaczyłem przewody, które wychodziły z mojej oryginalej. Były mianowicie aż 3 z nieco innymi końcówkami (męskie zamiast żeńskich), w efekcie nowej anteny w ogóle nie udało mi się podłączyć. Poniżej zdjęcie poprzedniej.

Czy taki zestaw to norma, czy ktoś coś majstrował? Rozbierałem antenę i wewnątrze elektronika wyglądała na oryginalną. Ogólnie wygląda to na 2 przewody antenowe i masę. Jedna antena do radia a druga...? Przypominam sobie, że widziałem jeden przewód tego typu nie doprowadzony nigdzie, gdzieś pod schowkiem pasażera... ale do czego mógł służyć?

antenad.jpg

To jest jedna sprawa.

Druga to fakt, że po dzisiejszym deszczu, okazało się, że nowa antena także przecieka. A przecież jej montaż jest banalny. Wchodzi w otwór, uszczelki były, mocno docisnąłem. Dach przecież nie jest krzywy... Sprzedawca podobno żadnych problemów nie miał z reklamacjami. Dlaczego więc przy prawidłowym montażu i nowych uszczelkach znowu cieknie???

przeciek.jpg

Zastanawiam się, czy nie olać sprawy, i po prostu z powrotem zamontować starą antenę, a uszczelkę zrobić samemu np. z dętki rowerowej i dodatkowo uszczelnić silikonem wewnątrz. Może to będzie lepszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...