Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie obroty silnika AVF z Multi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

od niedawna jestem użytkownikiem A4 B6 z Multitronikiem z 2004 roku

silnik AVF - niestety na samym początku czekał mnie remont skrzyni

teraz mechanicznie raczej jest ok problem dotyczy obrotów silnika

Mam pytanie :

Jakie powinny być obroty silnika podczas jazdy A4 z taka skrzynia BEZ dodawania gazu np przy prędkości 30 - 80 km/h?

Wspomnę że u mnie silnik "trzyma" ok 1800 obr nawet przy hamowaniu

dopiero przy ok 20 km/h obroty zaczynają powoli opadać do ok 950...

przy przyspieszaniu obroty rosną ale jak tylko puszcze gaz opadają tylko do 1800 ...

Bylem w u kilku mechaników ich zeznania są różne ogólnie podobno nie powinno tak być

proszę o odpowiedź czy to normalne zachowanie tego auta?

Pozdrawiam

Opublikowano

Raczej nie powinno tak być z drugiej strony nie wiem jak to w TDI jest.

U mnie przy hamowaniu obroty 1200, jazda ze stałą prędkością bez przyśpieszania to jakieś 1400 a przyśpieszanie 1500.

Stary filmik, ale jakiś obraz na sytuacje powinien dać :wink:

VID 20130126 160139 - YouTube

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za podpowiedź ... niestety nadal problem nierozwiązany :co:

muszę nadal szukać może ktoś jeszcze ma jakieś pomocne informacje?

Opublikowano
Raczej nie powinno tak być z drugiej strony nie wiem jak to w TDI jest.

U mnie przy hamowaniu obroty 1200, jazda ze stałą prędkością bez przyśpieszania to jakieś 1400 a przyśpieszanie 1500.

Stary filmik, ale jakiś obraz na sytuacje powinien dać :wink:

VID 20130126 160139 - YouTube

fajną masz choinkę :decayed: na desce
Opublikowano
Raczej nie powinno tak być z drugiej strony nie wiem jak to w TDI jest.

U mnie przy hamowaniu obroty 1200, jazda ze stałą prędkością bez przyśpieszania to jakieś 1400 a przyśpieszanie 1500.

Stary filmik, ale jakiś obraz na sytuacje powinien dać :wink:

VID 20130126 160139 - YouTube

fajną masz choinkę :decayed: na desce

To było po zmianie kiery a lapka pod ręką nie miałem a jechać trzeba było :decayed:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

cześć

u mnie multitronic trzyma takie obroty jak mówisz gdy lewarek mam ustawiony w pozycji S (sport)

wtedy auto trzyma min. 1800 obr/min, a jak wcisnę nawet lekko gaz obroty idą do 2200-3000

gdy hamuje to tez obroty nie spadają tylko trzymają się w granicach 1600-1800

tak wiec wydaje mi się ze albo jeździsz na przełożeniu S (sport), a jeśli masz położenie D to sprawdź czy na zegarach ci wyświetla D może lewarek coś nie styka ;)

na D obroty podczas jazdy ze stałą predk. utrzymują się w granicach 1200-1400, a podczas normalnego przyspieszania rzadko kiedy przekraczają 1800 obr/min

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Dzięki

Niestety u nie raczej wszystko z drążkiem OK...

Najgorsze że zarówno Serwis jak i znany podwrocławski Skrzyniarz (który zresztą naprawiał ową skrzynie)

uważają to za normalne zachowanie...

Opublikowano

rozumiem ze na desce tez podświetlony jest bieg D??

a jak przestawisz na S to widzisz różnicę w obrotach????

teraz sobie przeczytałem w instrukcji obsługi ze ta skrzynia jest inteligentna i ciągle uczy się stylu jazdy kierowcy

i przypominam sobie u mnie taka sytuacje ze przez 2-3 dni miałem straszny zapi...ol w pracy i z auta wyciskałem 7 poty.

po czasie zauważyłem ze mimo ustawienia drążka na D auto zachowywało się bardziej agresywnie ( szybciej obroty wzrastały, utrzymywał większe itp)

może u ciebie podobnie jest, nie piłowałeś auta ostatnio???

u mnie skrzynia wróciła do normy po następnych kilku dniach normalnej jazdy

pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Tak jest Bieg D

na S obroty wzrastają do ok 2000

nie ma różnicy czy auto piłowałem czy nie

jeżdzę raczej na długich trasach nogę mam w miarę ciężką ale staram się nie Piłować

Wiem już że to Problem w skrzyni ... sterowanie lub coś mechanicznego

czekam w kolejce do specjalisty - skrzynia na stół...:(

Opublikowano

skoro czekasz to spróbuj jeden dwa dni pojeździć wolniej (tu nie chodzi o odległość tylko o styl) jeśli jedziesz 100km 120km/h i w tym czasie kilka razy zahamujesz i przyspieszysz

(agresywnie) to skrzynia się tego nauczy, bo ona uczy się nie prędkości a przyspieszeń!!!!

tak wiece przyspieszaj w miarę delikatnie i staraj się tak samo hamować!!

Bartek gdzieś pisał ze nie jest to skrzynia do agresywnej jazdy, tylko do spokojnego komfortowego podróżowania

Michalpio spróbuj :D

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

dzieki za podpowiedz...

zrobilem juz tym autem ok 20 tys km probowalem niestety nic to nie daje

mniejsze 'duszenie' czy pilowanie inaczej mniej agresywna jazda skutkuje tylko - albo az

zmniejszeniem spalania ( z 7,5 - do ok 6 - 6,5 L)

oprocz tego nic...

pozdr

P.S Bartek juz jezdzil tym autem :)

Opublikowano
dzieki za podpowiedz...

zrobilem juz tym autem ok 20 tys km probowalem niestety nic to nie daje

mniejsze 'duszenie' czy pilowanie inaczej mniej agresywna jazda skutkuje tylko - albo az

zmniejszeniem spalania ( z 7,5 - do ok 6 - 6,5 L)

oprocz tego nic...

pozdr

P.S Bartek juz jezdzil tym autem :)

Umówiliśmy się już z Michałem na rozbiórkę skrzyni - ewidentnie coś skopane przy montażu. Podejrzewam, że kogoś poniosło z częściami zamiennymi - okaże się jak skrzynka będzie na stole.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Podpinam się pod temat. Mam to samo tylko nie zawsze i występuje to czasami. Jak jade po mieście powoli i puszcze gaz to obroty nie spadają tylko stoją w granicach 1500-1800 i spadają do normalnych obrotów jak zwolnię prawie całkowicie. Zaznaczę że Audi mam z niemiec która była serwisowana do samego końca kiedy ją kupiłem a olej był wymieniany regularnie w serwisie AUDI. Zaznaczę że nie jest tak cały czas i nie wiem od czego to zależy????

Opublikowano
Witam. Podpinam się pod temat. Mam to samo tylko nie zawsze i występuje to czasami. Jak jade po mieście powoli i puszcze gaz to obroty nie spadają tylko stoją w granicach 1500-1800 i spadają do normalnych obrotów jak zwolnię prawie całkowicie. Zaznaczę że Audi mam z niemiec która była serwisowana do samego końca kiedy ją kupiłem a olej był wymieniany regularnie w serwisie AUDI. Zaznaczę że nie jest tak cały czas i nie wiem od czego to zależy????

Wleć jak będziesz przejeżdżał przez wlkp - rozwiążemy Twój problem ;)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Cześć

Polecam Bartek mnie również pomógł

Teraz auto w końcu jeździ jak powinno

z moim problemem ::)

Jeszcze raz dzięki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.