Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różne rozmiary opon w quattro ?


Smiszny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małe zapytanie, jest możliwość założenia różnych rozmiarów opon w quattro?

Przykładowo 225/40/18 przód i 235/40/18 tył?

Jest w ogóle jakaś tolerancja średnicy, obwodu koła dopuszczalna w tym napędzie? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie swirował EDS. Wszystkie koła muszą być jednakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zachować średnice koła taką samą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie swirował EDS. Wszystkie koła muszą być jednakowe.

precyzyjniej mówiąc obwód kół bądź też średnice kół muszą być takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokosc nie, ale musisz odpowiednio dostosowac profil opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich aktualnych 18" już nie było na czym jeździć bo się bieżnik skończył :grin: więc zakupiłem opony z bieżnikiem 7.5mm. Najpierw zakupiłem 2szt a po jakimś czasie trafiły się kolejne takie same z bieżnikiem 7.7mm ( więc różnica niewielka bo 0.2mm na obwodzie ) Opony to ten sam producent, model opony i rozmiar. Jedyna różnica to taka że jedne opony są z runflatem a drugie nie. Opony założone na felgi, już miałem zakładać to na auto ale coś mi przy zakładaniu nie pasowało i sprawdziłem wysokości całych kół. Okazało się że pomimo tej samej wysokości bieżnika opony mają różnicę w obwodzie o około 14mm :shock3: czy to jest normalne że przy takim samym rozmiarze i tej samej wysokości bieżnika opony z runflatem i bez mają różne obwody koła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jaka tolerancje przyjmuje sterownik ABS.

Na to pytanie nie znam niestety odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co koła leżą w garażu bo różnica między osiami rzędu 2-3 czy nawet 4 mm to nie problem ale czy układ napędowy nie dostanie po d*pie przy różnicy ponad 1 cm :eusathink: Teoretycznie mogę te bez runflata założyć na przód bo ścianka opony jest miększa i coś tam usiądzie bardziej niż na tyle opona z runflatem więc już w jakiś sposób lekko zniweluję różnicę w obwodzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem opony z bieżnikiem 7.5mm. Najpierw zakupiłem 2szt a po jakimś czasie trafiły się kolejne takie same z bieżnikiem 7.7mm ( więc różnica niewielka bo 0.2mm na obwodzie )

kolego mylisz pojęcia.

różnica 0,2 mm jest na promieniu

na średnicy będzie już 0,4 mm

a na obwodzie jeszcze więcej

---------- Post dopisany at 15:16 ---------- Poprzedni post napisany at 15:13 ----------

Teoretycznie mogę te bez runflata założyć na przód bo ścianka opony jest miększa i coś tam usiądzie bardziej niż na tyle opona z runflatem więc już w jakiś sposób lekko zniweluję różnicę w obwodzie....

:facepalm: co ty to piszesz?

myślisz że obwód koła się zmieni jeśli na koła dasz większy ciężar?

to jeśli do bagażnika zapakujesz 500 kg to jaki będzie obwód tylnych kół w stosunku do przednich? (zakładając że wszystkie 4 koła to 225/45 R17)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...