Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 2.0 20v nie ma mocy


kubus86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki maly problem z moja A4 2.0 20v z 2002r nie chodzi tak jak powina na 130 bhp tylko chodzi jakby miala 70 bhp. Nie przyspiesza a jak sie jej wlozy gaz w podloge to tak dziwnie buczy jak by chciala isc a nie mogla tak jak by ja cos trzymalo. Jezdzilem juz parona audicami z tym silnikiem to byla roznica kolosalna auto zbieralo sie i chodzilo jak powinno a ta moja nie przyspiesza wogule w porownaniu do innych z tym silnikiem. I jeszcze ma takie objawy ze jak jej gazu dam i puszcze to obroty nie spadaja szybko tylko na chwile pozostaja na wysokich i bardzo pomalu spadaja. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracila moc nagle czy cos sie stalo?? moze wydech zapchany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by kat byl padniety to w vagu w zakladce engine pokazalo by blad wypalonego padnietego katalizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie przepływomierz powietrza a najlepiej zrób logi dynamiczne, ale to na VAG-u. VAG to podstawa szukania niedomagań auta. Inne diagnostyki czyli jak to popularnie się mówi komputer nie wszystko pokażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kabel od przepływki i zobacz czy odzyska moc . Objawy takie jak u mnie i to była przyczyna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym obstawiam przepływke powietrza mozesz sprobowac ja przeczyscic specjalnym preparatem mi akurat pomoglo a jak nie to wymiana cie czeka ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszanie sie obrotów przy iluś tam tysiącach to też moze byc czujnik połozenia przepustnicy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chicłabym odgrzać temat. Mam podobny problem .. brak mocy i muł :( u mnie na 100% padł kat bo nawet pokazał sie bład wiec go wtymienilem pojezdziłem i blad nie wrócil. Myslalem ze po wymianie KAT bedzie lepiej ale niestety... muł totalny. Moze umnie tez jest przeplywomierz powietrza walnięty? kłopot ze jestem laikiem i nawet nie wiem jak gdzie moge go znaleść i gdzie odłączyć :( Mam VAGa i jakby ktos mi udzielił informacji w jaki sposób robi sie pomary to bym zorbił i pokazał na forum. Autko ma fakt juz 270 000 ale jestem tak do niego przywiązany ze stwierdziłem ze go nie oddam tylko bede jezdzil az przyjdzie jego koniec :) Pomożecie ?? na ten moment zero błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz znajdziesz na rurze od filtra powietrza do silnika

Zrób logi

vag, silnik, blok 02, logowanie

potem jazda klikasz start ,3 bieg do odcinki - stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...