Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zielony osad na skraplaczu


rocco26l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem zielony osad na skraplaczu czy to jest normalny objaw czy może jest jakaś nieszczelność. Klimatyzacja chodzi nie ma powiewu jak z lodówki ale pod komputerem wszystko było w normie.

Zrobiłem zdjęcie

DSC_0267.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na nieszczelność. Ten zielony kolor to barwnik uv do wykrywania nieszczelności.

dokladnie tak jak mowisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem zielony osad na skraplaczu
...to jest tzw. "kontrast", który pomaga wykryć nieszczelności... ...a wygląda jak pozostałość po przeglądzie klimy, ponieważ w tym miejscu w praktyce wyciek występuje na samych przyłączach gdzie zawieść mogą oringi :wink:...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki koszt usunięcia tej nieszczelności ????

Ludzie którzy nabijają klimatyzacje i odgrzybiają są w stanie to zrobić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy nabijają klimatyzacje i odgrzybiają są w stanie to zrobić ????
....jak najbardziej, w przypadku wymiany samych oringów to koszt rzędu 1,5-2zł plus robocizna - czyli opróżnienie układu i z powrotem jego napełnienie - około 60-80zł (w przypadku niedoboru uzupełnienie czynnika - tu cena w zależności od ubytku)...

....jednocześnie jeżeli klimatyzacja działa poprawnie to kontrast może być pozostałością po wcześniejszej naprawie - nie wszyscy dbają by później go usunąć :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód sprzedający powiedział że zrobił pełen przegląd klimatyzacji rok temu w maju. Szczegółów nie zdradził czy coś było nieszczelnego czy nie. Na komputerze ciśnienie czynnika jest w normie. Klimatyzacja się załącza i działa nie ma takiego ostrego powiewu ale podobno te typy tak mają. Dzięki za trafne spostrzeżenie z tym że może już nieszczelność usunięta a osad został.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...