Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zepsuty klucz - scyzoryk, pytanie o immo


Mlody_warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowicze.

Mam dwa ori piloty - scyzoryki. Los chciał, że jeden i drugi mi się złamał, ale nie grot, tylko mocowanie grota w scyzoryku. Chcę dokupić scyzoryki (niekoniecznie ori). I teraz pytania, czy będę musiał je programować? Co jeżeli jeden i drugi jest w takim samym stanie? Jeżeli dokupię nie ori piloty, to co z dopasowaniem częstotliwości?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe piloty będziesz musiał przypisać-zaprogramować ale wydaje mi sie że jak masz oryginalny alarm to scyzoryki też muszą być oryginalne , pchełkę do IMMO przełożysz ze starych.

Piloty od innego systemu alarmowego raczej nie da rady przypisać .

Ale niech ktoś mądrzejszy w tych sprawach się jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że pchełka od IMMO jest w tej "górnej" części pilota (z pstryczkiem do wyjęcia grota). Próbuję to otworzyć, ale nie chce na chama rozbrajać. Jest jakiś pstryczek do podważenia? Czy jednak użyć większej siły? :)

edit:

Przeglądam sobie różne aukcje i widzę, że są nie ori same obudowy, do przełożenia elektronika, IMMO, bateria i chyba będzie hulało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod znaczkeim Audki kolego masz śrubkę jak ja odkrecisz to dostaniesz sie do pastylki immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/dorobienie-kluczykow-komplet-266131/

kup sobie taką obudowe AUDI A2 A3 A4 A6 A8 TT OBUDOWA PILOT KLUCZYK - FV (3231733295) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

taniej wyjdzie niż kupno ori a wszystko będziesz mógł sobie przełożyć ze starych kluczyków i będzie hulać. Ewentualnie będziesz musiał zrobić procedurę dopasowania kluczyka do pompki

---------- Post dopisany at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany at 21:03 ----------

Próbuję to otworzyć, ale nie chce na chama rozbrajać. Jest jakiś pstryczek do podważenia? Czy jednak użyć większej siły? :)

4:23 minuta filmu jest pokazane jak to najlepiej zrobić. Co prawda kluczyk nowszy ale zasada otwierania górnej części kluczyka taka sama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Właśnie kupiłem taką obudowę (nie z tej konkretnej aukcji, ale myślę, że dokładnie taka sama) i mam zamiar przełożyć wszystkie bebechy.

Mauros88, możesz napisać coś więcej o tym dopasowaniu? Chodzi o takie szybkie "zaprogramowanie" kluczyka? Co w sytuacji, gdy 2 z 2, które mam trzeba będzie kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystkie graty przekladasz ze starej do nowej obudowy to mysle ze nic nie bedzie trzeba kodowac programowac. Tylko nie uszkodz pastylko IMMO jak ja bedziesz wyciagac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jedna była luźna i sama wypadła. Z drugą widzę, że będzie problem, bo ktoś ją chyba przykleił (?). Ale nic, będę delikatnie dłubał. Swoją drogą, łatwo jest uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jedna była luźna i sama wypadła. Z drugą widzę, że będzie problem, bo ktoś ją chyba przykleił (?). Ale nic, będę delikatnie dłubał. Swoją drogą, łatwo jest uszkodzić?

spróbuj to zalać acetonem technicznym lub jakimś rozpuszczalnikiem. Gdzieś czytałem, że pomaga w rozpuszczeniu tego kleju. Potem spróbuj delikatnie dłubać lub lutownicą pozbądź się plastiku wokół pastylki, żeby mieć lepszy dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przekładasz z jednej do drugiej to nic nie musisz programowac. ja kupując auto miałem cały scyzoryk poklejony ale oddałem do dobrego majstra co naprawde się na tym zna i podłubał trochę i po 3h miałem scyzoryk naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...