Skocz do zawartości
IGNOROWANY

JAki powienien być zakres wychylenia się piór wycieraczek


darkb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Mam takie pytanie jaki powinieni być maksymalny zakres wychylenia się ramion wycieraczek w audi a4 b5 lift. chodzi mi dokladnie o lewą wycieraczkę szyby od strony kierowcy jak blisko powinna dochodzić do krawędzi szyby i czy istnieje możliwość zmiany kąta wychylenia ramion wycieraczek a jesli tak to jak ? dziękuje za pomoc a jeśli będzie któryś z kolegów mógł to czy mozna wrzucić zdjęcie szyby przedniej i włączonych wycieraczek w ich maksymalnym położeniu w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pióra wychodzą nawet lekko poza szybę, w sumie mam chyba odrobinę za duże, bo kupowane na trasie na jakiejś stacji z powodu awarii, ale jakoś mi to nie przeszkadza, jutro mogę Ci podrzucić zdjęcie o ile nikt wcześniej nie odpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość regulacji wycieraczek.

Tylko musisz odkręcić podszybie i cały mechanizm następnie regulujesz tak jak trzeba.Polecam przesmarować mechanizm co by nie robić tego za parę lat:wink:

Jak wycieraczki leżą w pozycji OFF leżą idealnie przed podszybiem tzn są skierowane delikatnie zewnętrznymi końcami w stronę pracy to jest dobrze,ważne jest żeby nie dotykały podszybie,nie wystawały zbyt na szybę i przede wszystkim mieściły się podczas pracy w szybie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to możę poproszę o jakieś foto

---------- Post dopisany 12-06-2013 at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany 10-06-2013 at 21:11 ----------

czy któryś z szanownych kolegów mógłby zrobić fotkę kiedy pióra wycieraczek są maksymalnie wychylone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, zapomniałem o tym, jutro popołudniu wstawię, przypomnienie na telefonie ustawie :D

Dziś już nie dam rady bo nie będę miał dostępnego samochodu :)

---------- Post dopisany 14-06-2013 at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2013 at 13:22 ----------

9ke.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Trzymaj, mam nadzieje ze pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dziękuję kolego za zdjęcie tylko teraz jeśli któryś z was mógłby mi powiedzieć czy samo pióro wycieraczki można odkręcić czy trzeba demontować cały mechanizm wycieraczek . tzn wystarczy tylko odkręcić śrubkę pod zaślepką na końcu ramienia wycieraczki i przestawić ją o kilka ząbków w inne miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w taki sposób ustawia się ramię wycieraczki, trzeba zostawić trochę luzu do podszybia żeby nie uderzała. U mnie wycieraczka uderzała w tą krawędź szyby jak u kolegi na zdjęciu ale przestawiłem ramię tak żeby była bardziej pionowo i nie uderzała. Regulację przeprowadź jak wycieraczka jest w stanie spoczynku nad podszybiem i tam zostaw jakiś 1cm do pióra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, zapomniałem o tym, jutro popołudniu wstawię, przypomnienie na telefonie ustawie :D

Dziś już nie dam rady bo nie będę miał dostępnego samochodu :)

---------- Post dopisany 14-06-2013 at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2013 at 13:22 ----------

http://img607.imageshack.us/img607/9940/9ke.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Trzymaj, mam nadzieje ze pomoze :)

a kolego dałoby radę żebyś podesłał mi w jakiej pozycji jest ramię wycieraczki kiedy zjadą całkowicie na dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę :) mogę zrobić dziś telefonem jak będzie słabo widać to jutro aparatem cykne :)

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

i co drogi mój kolego Johny_92 podeślesz mi obiecaną fotkę z wnętrza auta jak widać wycieraczki i z zewnątrz kiedy znajdują się one w pozycji lezącej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie tylko z zewnatrz, fotki troche niewyrazne deszcz leje, wybacz niepamiec ale sesja sesja i jeszcze wiecej sesji, ale jutro ostatni egzamin i wakacje to jakby cos jeszcze trzeba bylo to ogarne :)

n351.jpg

Uploaded with ImageShack.us

el6n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

hyuu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

hpub.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej witam ponownie okazuje się że u mnie położenie wycieraczek jest jak u mojego kolegi Johny 92 lecz przy max wychyleniu dochodzi lewa wycieraczka od strony kierowcy tylko do pionu a kiedy przełożę pióro to niestety ale jest znowu za wysoko i zaslania mi szybę na dole jak jest wyłączona wycieraczka i mozę jakieś propozycję co to może być , Johny a co studiujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrotechnika na wydz. automatyki i elektrotechniki PG

Szczerze Ci powiem ze nie wiem co moglbys zrobic, ja generalnie po wymianie mechanizmu wycieraczek poszukalem jakiejs a4 b5 po lifcie na parkingu i ustawilem wycieraczki jak u niej byly, i do tego miejsca dochodzi, nawet nie jestem pewny czy na pierwszym zdjeciu jakie Ci wyslalem nie za bardzo sie odchylaja na zewnatrz, ale mi to nie przeszkadza ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Tak czytam co piszecie - coś mi tutaj nie pasuje. Oryginalnie wycieraczki:

1. Nie powinny wchodzić na uszczelkę szyby przedniej (mowa o wycieraczce kierowcy, u mnie ta wycieraczka zatrzymuje się 1,5-2,0cm tuż przed tą uszczelką co uważam, że jest - OK)

2. Na dole wycieraczki leżą praktycznie prostopadle i tuż nad dashbordem/kokpitem ale na tyle nisko, że wciąż na czarnej obramówce fabrycznie dymionej szyby... Mają dosłownie lekki spadek tak aby ewentualnie padający deszcz powodował, że woda sciekając z szyby ścieka po wycieraczkach do grodzi skąd zostaje odprowadzona pod auto (ma nie stać woda na wycieraczkach - a już i tak widziałem). Zrobię po potem zdjęcie i wrzucę na forum.

Regulacja możliwa na dwa sposoby:

1. Ustawienie mechanizmu - czyli demontaż podszybia i poluzowanie śruby silnika i ustawienie mechanizmu w tym miejscu

2. Regulacja na piurach wycieraczek.

Jeśli ramiona zainstalowane są właściwe (a widziałem, że wiele A4 ma ramiona od wersji angielskiej po stronie kierowcy - przypominam, że oryginalna EU wersja ma lekko zagiętą końcówkę tej właśnie wycieraczki nie bez powodu). należy więce sprawdzić czy zainstalowane są właściwe ramiona w przeciwnym razie można mieć problem z ustawieniem wycieraczki kierowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta wycieraczka wchodzi na uszczelke gdyz jest za duza - koniecznosc zakupienia nowych na najblizszej stacji gdzie mieli tylko takie ;) w planach zmiana na odpowiednie pod koniec lata, wiec wtedy sie ewentualnie bede martwil ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz ja bym prosił o zdjęcie od kolegi który mówi że jest inaczej niż u Johnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz ja bym prosił o zdjęcie od kolegi który mówi że jest inaczej niż u Johnego...

Sorry za opóźnienia - 2 dni widzę był problem z forum :-( a i czasu mało... U mnie wszystko po poprawnych regulacjach wygląda jak na zdjęciach - zaznaczyłem też płaszczyzny i punkty charakterystyczne... W razie pytań piszcie :-)

Wyc_1.jpg

Wyc_2.jpg

Wyc_3.jpg

Wyc_4.jpg

Wyc_5.jpg

Wyc_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...