Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HAMULCE 288 po swapie - nie hamują jak należy


czorny_07

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś też mi goście zrobili taki bajer, pedał leciał w podłogę. Przyhamowałem kilka razu aż włączył się ABS. Po wszystkim odpowietrzyli jeszcze raz i już było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opróżnisz zbiorniczek to zapowietrzysz nie tylko hamulce ale także pompę ABS-u.

Poczytaj tu:

http://a4-klub.pl/uklad-hamulcowy-96/odpowietrzenie-ukladu-konieczna-maszynka-234784/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego odpowietrza sie cisnieniowo, żeby odpowietrzyc pompę abs

Sent from my HTC using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego odpowietrza sie cisnieniowo, żeby odpowietrzyc pompę abs

Sent from my HTC using Tapatalk

ciśnieniową maszynka to sobie możesz odpowietrzyć zaciski , lub wymienić płyn ale nie odpowietrzyć blok ABS.

Sam to przechodziłem i opracowałem swój własny Patent ( dzięki Devastation -Tomek za podpowiedź) gdzie pomogło jak wszystkie inne sposoby zawiodły .

Problem jest głównie w modelach bez możliwości odpowietrzenia bloku ABS-u Vagiem , czyli B5 z samym ABS-em bez innych dodatków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie podzielić z nami jak to zrobic ?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**wa rozwala mnie to, że Ci którzy wiedzą jak to zrobić, wielcy znawcy, owijają w bawełne i nabijają posty zamiast pomóc i po prostu powiedzieć JAK :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie podzielić z nami jak to zrobic ?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Mój sposób jest prosty , podnosimy auto z tyłu obojętnie z której strony , wykręcam odpowietrznik i w jego miejsce wkręcam Przewód hamulcowy z kawałkiem gómowej rórki , na pozostałe trzy koła które stoja na podłożu na odpowietrzniki zakładałem gumowe przewody jak przy odpowietrzaniu , popuściłem delikatnie odpowietzrniki a końce przewodu umieściłem w butelkach 0,7 po wódce .

Następnie w otwór po śrubie koła wkręcam bolec centrujacy jaki sie urzywa przy zakładaniu koła żeby łatwo trafic na otwory.

Teraz potrzebujemy drugiej osoby , siada do środka uruchamia silnik , odkręcamy zbiorniczek płynu hamulcowego zalewamy płynem Hamulcowym do pełna i zaczynamy kręcić tylna tarczą za pomoca tego sztyftu ręcznie a druga osoba naciska pedał hamulca ,jak przy tradycyjnym odpowietrzaniu , w tym momencie uruchamia się pompa ABS i otwieraja się zawory w pompie i płyn wraz z powietrzem może wydostać się z Pompy .

analogicznie robimy podnosząc drugie tylne koło .

Ważne jest żeby cały czas dolewać płynu do zbiorniczka , i jeszcze jedna podpowiedź , jak za bardzo okręcicie odpowietrzniki w przednich kołach to nie załączy się blok ABS-u.

zakręcamy odpowietrzniki .

Po takim odpowietrzeniu należy jeszcze raz odpowietrzyć dokładnie hamulce w sposób tradycyjny pompuj-trzymaj zaczynając od lewego przedniego koła , a tylne zaciski w ręku.

Mnie poszło na taka zabawę 2,5l nowego płynu .

powodzenia , u mnie pomogło gdzie nawet na strzykawkę nie dało rady .

To by było na tyle.

---------- Post dopisany at 11:54 ---------- Poprzedni post napisany at 11:51 ----------

k**wa rozwala mnie to, że Ci którzy wiedzą jak to zrobić, wielcy znawcy, owijają w bawełne i nabijają posty zamiast pomóc i po prostu powiedzieć JAK :facepalm:

po co tyle klepiesz jak nie wnosisz nic do tematu?

Nie każdy tylko siedzi na forum , bo niema co robić !!!

Przecież temat był już wałkowany wielokrotnie , wystarczy poszukać , a nie rzucać mięsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób jest prosty , podnosimy auto z tyłu obojętnie z której strony , wykręcam odpowietrznik i ...

Dzieki, na pewno niejednemu sie przyda :-)

k**wa rozwala mnie to, że Ci którzy wiedzą jak to zrobić, wielcy znawcy, owijają w bawełne i nabijają posty zamiast pomóc i po prostu powiedzieć JAK :facepalm:

Niestety tak to juz jest ze wiedza kosztuje i dobrą wolą forumowiczow jest dzielenie sie nia z innymi, takze kolega zamiast sypac k**wami powinien czekac na odpowiedź a potem ladnie podziekowac.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...