Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prędkościomierz nie działa. Nie nabija kilometrów.


chopperrulez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z prędkościomierzem, mianowicie nie pokazuje prędkości i nie "nabija" przejechanych kilometrów. Robiłem test zegarów VAG-iem, który niestety nic nie pokazał , nie było żadnych błędów a test zegarów przebiegł pomyślnie. Rozkręciłem licznik i wzrokowo nic nie widać (żadnych zimnych lutów itp.), wyciągnąłem impulsator i sprawdziłem miernikiem na diodzie i magnesie. Miernik piszczy po zbliżeniu do magnesu więc chyba jest ok. Wiązka OK. No i na tym moje pomysły się kończą :( Ma ktoś podobne doświadczenie i podzieli się wiedzą na ten temat? Co to może być? Pozdrawiam.

---------- Post dopisany 29-06-2013 at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2013 at 19:22 ----------

Podbijam, bo nie otrzymalem zadnej odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze błędy w ECU. Przy awarii impulsatora lub pierścienia zapewne pojawił się błąd

16885 - Vehicle Speed Sensor

P0501 - 35-00 - Implausible Signal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi km, to nie jest taki do końca zły pomysł :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie bylo bledow. Teraz wyskoczylo cos takiego :

VCDS-Lite Version: Release 1.0

Thursday, 11 July 2013, 15:47:14:0

Control Module Part Number: 3B0 907 557 A

Component and/or Version: 1,6l R4/2V SIMOS HS D03

Software Coding: 04001

Work Shop Code: WSC 06313

2 Faults Found:

00625 - Vehicle Speed Signal

27-00 -- Implausible Signal

00538 - Reference Voltage

18-10 -- Upper Limit - Intermittent

Jak to zinterpretowac? Co moze byc uszkodzone?

---------- Post dopisany 25-07-2013 at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany 11-07-2013 at 15:48 ----------

Witam ponownie. Nadal nie znalazłem rozwiązania zagadki. Pytanie do Was, drodzy forumowicze: Czy wiązka wychodząca z impulsatora jest połączona bezpośrednio z zegarami? Czy jest możliwość, że pomimo pomyślnego testu zegarów może być uszkodzony procesor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czujnik prędkości ?? o ile się nie mylę jest on z ABSem połączony w kole od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest w skrzyni. sprawdz ciągłośc kabli

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

Do czujnika idą dwa przewody, brązowy to masa, brązowo-czerwony biegnie do licznika i na nim ma być impuls masowy ze skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam impulsator. W moim wypadku prędkościomierz raz działał, raz nie działał, a po wymianie wszystko działa jak trzeba - koszt używanego czujnika ok. 30 zł. To, że sprawdziłeś go "na stole" wcale nie musi oznaczać, że jest w 100% sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to nie impulsator, ponieważ wsadziłem mój do sedana brata i na nim jeździ. Sprawdziłem miernikiem wiązkę między impulsatorem a licznikiem, jest OK. Pozostaje pierścień lub sam licznik. Czy jest możliwość, że pomimo pomyślnego testu zegarów może być uszkodzony procesor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku wtyczka do czujnika na skrzyni była zaśniedziała.najlepiej wymienić na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...